دانستنی های ویدئو کنفرانس

چرا ویدئو کنفرانس در مصاحبه کاری موثر تر است؟

ویدئو کنفرانس

استقبال از مصاحبه ها از طریق ویدئو کنفرانس

کاریابی: هرشخصی در طول زندگی با این موضوع مواجه شده است و برخی تجربیات مربوط به آن نیز مانند قرارگرفتن در یک گروه یا قرارگرفتن در صف طولانی افراد جویای کار ناخوشایندتر بوده است، هدف اصلی این است که بدانید شخصی که در طرف دیگر قرار گرفته چه چیزی می خواهد پیشنهاد دهد. در هر صورت در بیشتر موارد اولین مصاحبه ای که انجام می شود به صورت صوتی یا تصویری است. البته به نظر می رسد مصاحبه های تلفنی استرس کمتری برای افراد ایجاد کند اما ارتباطات بدون کلام در مصاحبه های تصویری مخصوصا در مراحل اولیه فرایند مصاحبه درصد موفقیت را بسیار بالاتر خواهد برد.
ارتباط بی کلام ترکیبی از تمام چیزهایی است که وقتی صحبت نمی کنید؛ بیان می کنید. مواردی مانند حرکات دست، تغییر حالت چهره، حالت و تون صدا گاهی اوقات بهتر از یک جمله یا پاراگراف منظور ما را می رساند. حالات و رفتارهای بی کلام که در مصاحبه با ویدئو کنفرانس که جایگزین مصاحبه تلفنی شده انتخاب می کنید می تواند موفقیت شما را در یک پیشنهاد شغلی جالب توجه که تنها یک بند انگشت با شما فاصله دارد؛ تضمین کند.

در ادامه بیشترین دلایلی که ارتباط غیرکلامی در مصاحبه تصویری از مصاحبه تلفنی پیشی گرفته؛ مطرح و نکاتی نیز برای تحت تاثیر قرار دادن از طریق تصویر بیان شده است:
1) پشت خط تلفن شما تقریبا ناشناس هستید که می تواند برداشت های نادرستی ایجاد کند. حتی با بررسی مناسب ایمیلتان یا درنظر گرفتن همه چیز هنگام مصاحبه تلفنی، برداشت اشتباه نمی تواند اثر مثبتی روی طرف مقابل میز بگذارد. اما وقتی با شخص چشم در چشم می شوید و نگاه دوستانه ای به او می اندازید، جلب توجه او نسبت به تایید صلاحیت شما برای یک سِمَت خاص بسیار ساده تر است.
2) لبخند زدن: اشخاص خوششان نمی آید با افراد بداخلاق کار کنند. نشان دادن خوشحالی و سرزندگی از پشت تلفن تنها از طریق صدا امکان پذیر است که شما بیشتر به شکل یک دلقک در ذهن طرف مقابل نشان داده شوید. اما نشان دادن حالات در چهره به شما اجازه می دهد تا علاقه خود را نشان داده و کاملا هوشمندانه بدون هیچگونه زیاده روی به طرف مقابل بفهمانید که موضوع مورد بحث را به طور کامل درک کرده اید.
3) اعتماد به نفس کلید موفقیت شماست. ممکن است به علت اغراقی که در رزومه تان کرده اید برای انجام مصاحبه پذیرفته شده باشید. اما شما خودتان می دانید که قادر به انجام چه کاری هستید و می توانید به مصاحبه کننده اجازه دهید که ازطریق ژست های رفتاری شما به این موضوع پی ببرد. ژست خوب نشان دهنده اعتماد به نفس شماست. بنابراین زمانیکه حین مصاحبه تصویری از طریق ویدئو کنفرانس صاف نشسته اید و سرتان را بالا گرفته اید ؛ متانت و در عین حال تبحر خود را برای مصاحبه کننده به نمایش می گذارید.
4) جو را کنترل می کنید! با ویدئو کنفرانس ، منتخبان می توانند رو در رو با مدیر شرکت استخدامی برای اولین بار در یک موقعیت راحت صحبت کنند. بعلاوه فقط از این طریق است که می توانید رفتارهای کلیدی شخصیت خود را به طرف مقابل نشان دهید و توجه آنها را به این موارد جلب کنید. آیا می خواهید توانمندی سازماندهی خود را به رخ بکشید؟ تماس ویدئویی برقرار کنید و از کتابخانه منظم و طبقه بندی شده اتاق خود به عنوان پس زمینه استفاده کنید. آیا در گوگل سرچ کردید و متوجه شدید که مدیر آینده تان مثل شما به موسیقی علاقه دارد؟ پس گیتارتان را پشت سرتان قرار دهید. البته مطمئنا منظورمان این نیست که تمام دیوار پشت سرتان را با پوستر تیم فوتبال مورد علاقه او بپوشانید اما قرار دادن زیرکانه یک تصویر به کسی بر نمی خورد!