تازه ها, دانستنی های برد هوشمند, دانستنی های ویدئو پروژکتور

اجرای طرح دانش‌آموز «فن یار» با هدف مشارکت دانش‌آموزان در توسعه مدارس هوشمند

مدارس هوشمند

رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش، جلب مشارکت دانش آموزان در توسعه مدارس هوشمند را هدف اجرای طرح دانش آموز «فن یار» خواند.
به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، یوسف نوری با اعلام اینکه شیوه نامه طرح دانش آموزان «فن یار» توسط مرکز آمار ، فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش وپرورش تدوین و به مدارس کشور ابلاغ شده است ، اظهارکرد: شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و پرورش نسل توانمند جامعه اطلاعاتی، ترویج فرهنگ استفاده مفید و مناسب از فناوری اطلاعات و ارتباطات،‌ آگاه سازی دانش آموزان در خصوص قابلیت فضای مجازی و شیوه‌های حفظ سلامت و ایمنی در آنان، یاری دادن به معلمان و کادر مدرسه جهت استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و توسعه هوشمند سازی مدارس، تقویت احساس مسئولیت دانش آموزان در نگهداری از تجهیزات فناورانه مدارس هوشمند و استفاده درست از آنها وغیره از جمله ضروریات اجرای این طرح است.
وی با اشاره به اهم اهداف اجرای این طرح تصریح کرد: توسعه بیشتر و بهتر طرح ملی هوشمند سازی مدارس‌،‌ افزایش تعهد و مسئولیت‌پذیری ، خودباوری و اعتماد به نفس دانش آموزان جهت مشارکت در فرایندهای اجرایی مدرسه و آماده سازی آنان برای پذیرفتن مسئولیت‌های آتی،‌ استفاده از توان و ظرفیت عظیم دانش آموزان مستعد و علاقه‌مند در پشتیبانی امور مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدارس هوشمند،‌ تلاش برای ارتقای کیفیت آموزش‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در مدارس هوشمند با کمک دانش آموزان خلاق و مستعد ( در نقش همیار معلم )، شکل دهی الگوی رفتاری شایسته جهت حضور در فضای مجازی در میان دانش آموزان و…. از جمله اهداف این طرح است.
نوری در پایان خاطر نشان کرد : طرح دانش آموزان فن یار، توسط معاونت پرورشی و فرهنگی ‌در قالب یکی از 15 عنوان طرح «یاران مدرسه» گنجانده شده و توسعه آن در همه مدارس کشور در دست پیگیری می باشد.
گفتنی است، مراسم آغاز به کار دانش آموزان «فن یار» با حضور رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان ادارات کل و مناطق شهرستان های تهران در مجتمع آموزشی ام البنین شهرستان اسلامشهر برگزار و کارت این طرح به دانش آموزان منتخب دوره‌های ابتدایی و متوسطه اهدا شد.
شرکت مهندسی نوآوران یکی از پیشگامان هوشمند سازی مدارس در کشور میباشد که با ارائه کل تجهیزات مورد نیاز و ارائه خدمات پیشتیانی در صنعت آموزش کشور کوشیده است.
درنهایت برای هوشمند سازی مدارس به 5عامل اصلی نیازمندیم:
کامپیوتر
دیتا پرژکتور
برد هوشمند
نرم افزارهای تدریس هوشمند
نصب و راه اندازی و پشتیبانی تجهیزات
کیت های هوشمند ساز
شرکت مهندسی نوآوران در راستای پیشبرد اهداف تعریف شده نظام آموزشی کشور در کنار ارائه این تجهیزات در زمینه آموزش و ارائه اطلاعات مفید به قشر معلمین تلاش بسیاری کرده و نسبت به برگزاری سمینارهای آموزشی هوشمند سازی اقدام نموده است. برای ثبت نام در سمینارها و دریافت اخبار نشست های برگزار شده می توانید به بخش اخبار سایت مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا 9 + 1 =