پادکست, دانستنی های ویدئو کنفرانس

انواع مختلف سیستم ویدئو کنفرانس

سیستم ویدئو کنفرانس

سیستم های ویدئو کنفرانس در بازار از سیستمهای استفاده شخصی گرفته تا استفاده چندنفره، دارای انواع مختلفی است. از بین محصولات متنوع موجود، توضیحات مختصری در مورد معمولترین و پرکاربردترین آنها در ادامه مطرح شده تا بتوانید بهترین ویدئو کنفرانس را مطابق با کاربرد خود انتخاب کنید.

1- سیستم ویدئو کنفرانس تله پرزنس

تله پرزنس به گونه ای طراحی شده که حتی برای افرادی که از لحاظ فیزیکی در مکانهای مختلفی قرار گرفته اند؛ نزدیکترین حالت جلسه را برگزار نماید. ست آپ این سیستم به روش بسیار ساده ای با نصب صفحه نمایش های بزرگ و دوربین هایی که در خط دید نصب شده اند؛ انجام می گیرد و نتیجه این ست آپ، دستگاه ویدئوکنفرانس و برگزاری جلسه ای است که انگار تمام حاضران در جلسه در یک اتاق و دور یک میز نشسته اند.

2- سیستم ویدیو کنفرانس اتاق جلسات

این سیستم ها که جزو پرفروشترین سیستم های کنفرانس هستند؛ ساختارهای مختلفی با قیمت های بسیار متنوع دارند تا بتوانند در تمامی اتاق جلسات با اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ نصب شوند. مشخصات گوناگونی از جمله چند نوع نمایشگر، توانایی نمایش محتویات از لپ تاپ یا موبایل و دوربین هایی که می تواند روی میکروفن های فعال، زوم کند؛ در آنها تعبیه شده تا بهترین کارایی را داشته باشد. مشخصات صوتی این سیستم ها نیز بسیار قابل قبول است و در بسیاری از سیستم ها از میکروفون های مخصوص استفاده شده که می تواند نویزهای پس زمینه را حذف کرده و کیفیت صدا را بهبود بخشد.

سیستم ویدئو کنفرانس

3- سیستم ویدئو کنفرانس یکپارچه (Integrated)

سیستم یکپارچه معمولا برای کنفرانس های ویدئویی گروهی که در آن چند مکان متمرکز متفاوت برای نصب تجهیزات وجود دارد طراحی شده است که شامل سخت افزار و کدک است. تمام دوربین های اصلی، نمایشگرها، تجهیزات جانبی دیگر در محل کنفرانس اصلی نصب می شوند. سیستم های یکپارچه، معمولا برای کنفرانس کلاس درس یا اتاق هیئت مدیره مناسب است.

سیستم ویدئو کنفرانس یکپارچه

4- سیستم ویدئو کنفرانس رومیزی

سیستم رومیزی به عنوان یکی از مهمترین سیستم های ویدیو کنفرانس شناخته می شود که برای افراد پرمشغله یا کارمندان معمولی یک اداره مورد استفاده قرار می گیرد. در این سیستم دو نوع انتخاب وجود دارد: کلاینت نرم افزار روی دسکتاپ یا کدک سخت افزاری که موجب می شود دو تصویر بر روی نمایشگرخود داشته باشید. با استفاده از این سیستم، ویدئوکنفرانس روی کامپیوتر شخصی شما نصب می شود و می توانید حتی در حال حرکت نیز در کنفرانس ویدئویی شرکت کنید.

سیستم ویدئو کنفرانس رومیزی

 

5- سیستم ویدیو کنفرانس مبتنی بر خدمات

برای سیستم مبتنی بر خدمات که معمولا یک حامل تلکام است؛ کنترل بسیار زیادی از طریق شبکه در دسترس شما خواهد بود. به این ترتیب مشغله نهایی شما بسیار کمتر خواهد شد. فقط باید برای ارائه خدمات و مدیریت امکانات فراهم شده ، مبلغی پرداخت کنید و بدون اینکه پیچیدگی های فنی و تکنیکی شما را آزار دهد؛ حس آسودگی بیشتری هنگام استفاده از کنفرانس ویدئویی داشته باشید.