دانستنی های ویدئو کنفرانس

چرا دوربین ویدیو کنفرانس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؟

دوربین ویدیو کنفرانس

بی‌تردید هزینه خدمات مربوط به دوربین‌های کنفرانس و ویدئو کنفرانس نیز در افزایش پذیرش و استفاده از آن توسط صاحبین کسب و کار نقش داشته است. پیش از این، هزینه و پیچیدگی سیستم‌های کنفرانس ویدیویی، آن‌ها را برای سازمان‌های بزرگ تر مناسب و مقرون به صرفه‌تر می‌کرد. اما سیستم ویدئو کنفرانس، وب کم و دوربین ویدئو کنفرانس امروزی کاربری آسان، کیفیت تصاویر بالاتر و معقول‌تر و قیمت نسبتاً مناسب دارند که همین امر استفاده از آن‌ها را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها آسان‌تر و قابل پذیرش کرده است.

از آنجا که در شرایط موجود افراد بیشتری از راه دور کار می‌کنند، کنفرانس ویدیویی به گروه‌های مختلف کاری کمک می‌کند تا همکاری پیوسته و آگاهانه‌تری داشته باشند که این امر با برقراری تماس‌های تلفنی تاکنون با این کیفیت میسر نبود. به عنوان مثال، با استفاده از کنفرانس ویدئویی و دوربین ویدئو کنفرانس می‌توانید حرکات بدن، حالت‌های صورت، نوع گفتار افراد را مشاهده کنید، به علاوه شما توانایی اشتراک صفحه‌ها را نیز در اختیار دارید.

با توجه به کاربری‌های جدید که در شرایط کنونی برای سیستم کنفرانس ویدئویی و دوربین‌های کنفرانس پیش آمده، راه استفاده‌ی ساده‌تر و طراحی کاربردی‌تر برای دوربین‌های ویدئو کنفرانس و وب کم‌ها، باز شده است. دوربین ویدیو کنفرانس و سیستم ویدئویی کنفرانس به جای اینکه به طور عمده میزبان جلسات گروهی بزرگ باشند، در حال حاضر می‌تواند براحتی برای گپ و گفت‌های درون گروهی بین افراد برای تبادل نظرات و به اشتراک گزاری گزارشات مورد استفاده قرار گیرد.

در انتخاب ویدئو کنفرانس و دوربین‌های ویدئو کنفرانس مناسب برای کسب و کار شما، یافتن پاسخ مناسب برای پرسش و سوالاتی که منجر به تصمیم گیری برای خرید شده و پس از آن انتخاب سرویس ویدئو کنفرانس و دوربین کنفرانس از مهم‌ترین بخش هاست. چه تعداد شرکت کننده به طور منظم در تماس‌های ویدئویی شما شرکت می‌کنند؟ آیا لازم است برنامه‌های نرم افزاری استفاده کنید؟ فضای در اختیار شما چقدر است؟ به طور معمول چه تعداد کنفرانس ویدئویی را در هفته‌ی کاری پیش بینی می‌کنید؟ قبل از تصمیم گیری باید همه این عوامل را در نظر بگیرید. انتخاب ویدئو کنفرانس مناسب که بتواند پاسخ گوی نیازهای شما باشد قطعاَ می‌تواند به تمامی نیازهای شما پاسخ بدهد.

اگر به دنبال خدمات ویدئو کنفرانس و دوربین ویدیو کنفرانس برای سازمان خود هستید، اگر می‌خواهید اطلاعات جامع و کاملی در مورد نحوه‌ی انتخاب دوربین ویدئو کنفرانس داشته باشید،  اگر در حال تصمیم گیری برای خرید دوربین کنفرانس هستید، تا انتهای این گزارش همراه ما باشید. در ادامه با یکدیگر گزارشی جامع و کامل از ویژگی‌های مهم در انتخاب دوربین ویدیو کنفرانس را مرور خواهیم کرد.

کنفرانس ویدیویی و دوربین کنفرانس چیست؟

خدمات کنفرانس ویدیویی به شما امکان می‌دهد از طریق یک خروجی تصویر HD با دیگران ملاقات کرده و با آن‌ها همکاری کنید. برخلاف تماس تلفنی، کنفرانس ویدئویی به شما امکان می‌دهد کسانی را که با آن‌ها در تصاویر رو برو می‌شوید را درست به مانند حضور آن‌ها در یک اتاق ملاقات کنید.

با بسیاری از دستگاه ها، از جمله رایانه‌های متصل به اینترنت و تلفن‌های هوشمند، می‌توان به خدمات کنفرانس ویدئویی دسترسی پیدا کرد. اما بهترین حالت برای شرکت‌ها این است که اتاق کنفرانس خود را مجهز به دوربین  ویدئو کنفرانس  hdmi و ویدئو کنفرانس کنید. با استفاده از دوربین ویدئو کنفرانس در اتاق کنفرانس تمامی افراد حاضر در اتاق در دید دوربین قرار دارند و می‌توانند با استفاده از میکروفون‌های تعبیه شده در اتاق کنفرانس صدای خود را به وضوح به افراد در تصویر برسانند.

دوربین ویدئو کنفرانس

مانند هر خرید دیگر بهتر آن است که پیش از خرید دوربین کنفرانس بدانید چه چیزی از ویدئو کنفرانس می‌خواهید. خرید نامناسب ویدئو کنفرانس و دوربین نامناسب می‌تواند مسبب مشکلاتی نظیرعدم کیفیت، ارسال نویز، قطع و وصل زیاد و… را برای شما ایجاد کند. مواردی که هنگام جستجوی راه حل برای تهیه دوربین ویدیو کنفرانس مناسب می‌بایست به آن توجه کنید عبارت‌اند از:

  • وضوح تصویر

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک دوربین ویدیو کنفرانس مناسب داشتن وضوح تصویری مناسب است. دوربین باید بتواند تصاویر را با بالاترین کیفیت به مرکز تبادل داخلی خود که همان سیستم ویدئو کنفرانس است هدایت کند تا نفر مقابل جلسه آن را به طور کامل و واضح ببیند. لزوم انتقال بالاترین کیفیت در انتقال تصویر در جلسات حساس و در زمان بررسی‌های داده‌های آماری به شدت حس می‌شود. اگر دوربین کنفرانس چنین قابلیتی را نداشته باشد در عمل کیفیت جلسات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وجود حداقل وضوح برای نمایش تصاویر می‌تواند به دو سمت ارتباط کمک کند تا به نتیجه‌ی بهتری برسند. در حال حاضر می‌توان گفت برای یک دوربین ویدئو کنفرانس معمولی داشتن وضوح p ۷۲۰ یک ویژگی معمول است. در عین حال دوربین کنفرانس با وضوح تصاویر بالاتر p ۱۰۸۰  می‌تواند به افرادی که نیاز به شرح جزییات و کیفیت بالاتری دارند نیز کمک کند. البته بهتر است کیفیت وب کم را با توجه به نیاز سازمان در نظر بگیریم.

  • کیفیت تصویر

کیفیت تصویر مهمترین نکته‌ای است که باید در وب کم جستجو کنید. اگر یک وبکم قدیمی را با رزولوشن p  ۴۸۰دارید، بهتر است از ادامه‌ی کار با آن صرفه نظر کنید و روی وب کم با کیفیت HD سرمایه‌گذاری کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که ارتباطات اینترنتی بیننده‌ی شما که برای تماشای تولید محتوای شما زمان صرف می‌کند به علت قطع برق، نوسان الکتریکی، کم بودن پهنای باند اینترنت گیرنده و … با وضوح خوب و بالا به او برسد اما این به هیچ عنوان نمی‌تواند برای شما دلیل کافی باشد که کار خود را به بهترین شکل ارائه ندهید.

  • کیفیت میکروفون رو میزی

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد تفاوت در کیفیت کنفرانس‌ها کیفیت صدای خروجی باشد. در شرکت‌ها و سازمان‌ها با توجه به رفت و آمد‌ها و جلسات پرتعداد استفاده از دوربین کنفرانسی و وب کمی که بتواند کمترین میزان نویز را منتقل کنید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لازم است برای رفع این مشکل اطمینان حاصل کنید که میکروفون شما از فناوری حذف نویز برخوردار است.

  • قابلیت چرخش  و میدان دید

حضور افراد در اتاق کنفرانس به این معناست که سازمان و یا مدیر جلسه معتقد است که همه همکاران باید در زمان برقراری ارتباط تصویری بتوانند صحبت کنند و مشارکت در بحث برای همه‌ی آن‌ها ممکن است اتفاق بیفتد. او می‌خواهد که هر یک از اعضای تیم که به خلق ایده‌ها جدید و برقراری گفتمان کمک کنند و مشارکت همه افراد را ببیند و ارزیابی کند.

در این حالت وجود دوربین ویدیو کنفرانس مناسب تنها راهی است که می‌تواند به سازمان یا مدیر جلسه کمک کند. وب کم باید بتواند نمای پانورما از همه‌ی زوایا را به شما بدهد. گستردگی زاویه دید باعث می‌شود که افراد برای دیده شدن مجبور به جابه جایی نباشند، محصول مورد نظر و در حال ارائه شده برای قرار گرفتن در دید دوربین جا به جا نشود. اگر دوربین کنفرانس انتخابی دارای چنین عملکردی نباشد تغییر پیاپی افراد و محصولات، جلسه را از حالت طبیعی خارج می‌کند.

  • لنز دوربین ویدیو کنفرانس

لنز دوربین کنفرانس بسیار مهم است. اگر لنز با زاویه دید عریض نباشد، توانایی ارسال تصاویر از شرکت کنندگان از راه دور سخت می‌شود. لنزهای باریک معمولاً این توانایی را دارند که ۲ الی ۳ نفر را در زاویه دید خود داشته باشند. قطعاً یک لنز با زاویه دید گسترده‌تر و عریض‌تر باعث می‌شود که اعضای بیشتری از حاضرین بدون جابه جایی بتوانند در دید دوربین برای ارسال تصویر باشند.

نکته‌ی دیگری که در انتخاب دوربین کنفرانس و لنز آن تاثیر گذار است تعداد شرکت کنندگان و ظرفیت سالن کنفرانس شماست. شما می‌توانید با تخمین زدن تعداد افرادی که در سالن کنفرانس امکان حضور دارند می‌توان انتخاب بهتری در زمینه‌ی لنز دوربین کنفرانس داشت.

  • اشتراک صفحات

گاهی اوقات، توانایی دیدن واضح همه چهره‌ها در یک جلسه کافی نیست. نیازمندی جلسات به این صورت است که به صورت دوره‌ای یک یا چند نفر از اعضا از مجموع افراد حاضر، برجسته شوند. دوربین کنفرانس می‌بایست این قابلیت را داشته باشد تا بتواند به صورت همزمان یک یا چند نفر را بر روی صفحه‌ی نمایشگر بیاورد. بسیاری از سیستم‌های نرم افزاری ویدئو کنفرانس چنین قابلیتی را دارند.

  • تصویری کامل از اتاق

بسیاری از چالش‌ها کنفرانس ویدئویی از راه دور از رفتارهای غیر عمدی است که ناشی از تغییر و جابه جایی برای به نمایش گذاشتن جزییات است. افراد حاضر عموماً در حال تلاش برای نشان دادن تابلوها، دادهای آماری و… هستند این امر موجب می‌شود که در برخی موارد افراد در تصاویر حضور نداشته باشند و از کادر خارج شوند. این همان جایی است که لزوم طراحی و جانمایی درست در نصب دوربین ویدئو کنفرانس مطرح می‌گردد. نحوه‌ی قرار گیری دوربین و زاویه نصب، ارتفاع، جانمایی، اتصال به سیستم ویدئو کنفرانس و… از مهم‌ترین خصوصیاتی هستند که منجر به ارسال تصویر نهایی با کیفیت می‌شوند.

  • پهنای باند مناسب

برای انتقال تصاویر با کیفیت تنها دوربین‌های کنفرانس ویدیویی کافی نیست. ما برای انتقال داده‌های جمع آوری شده به پهنای باند مناسب و کافی نیز نیاز داریم. اگر پهنای باندی  که انتخاب می‌کنیم کمتر باشد، داده‌ها مسدود می‌شوند. با این وجود، در استفاده عملی از دوربین‌های ویدئو کنفرانس، انتقال داده‌ها زیاد خواهد بود و کاربران باید هنگام خرید به این نکته توجه کنند.

وبکم

معرفی محصولات Aver

همان گونه که تاکنون متوجه شده‌اید تا حدی موفقیت یک کنفرانس ویدیویی منوط به استفاده از فناوری و ابزارهای مناسب برای این رویداد است. اگر ابزارهای ارتباطی در حد مطلوبی نباشند تمام مقدماتی که توسط سخنران کنفرانس انجام شده است هدر خواهد رفت. در حقیقت، موفقیت یک کنفرانس ویدئویی به همان اندازه که به درخشش و مهارت ارائه سخنران بستگی دارد، به کیفیت فنی تجهیزات آن نیز بستگی دارد.

بهترین راه‌ها در کنفرانس ویدیویی برای دستیابی به نتایج با کیفیت و از نظر فنی کاملاً متکی به ابزارهای موجود و مورد استفاده است. برای یک کنفرانس ویدیویی کاملاً خارق العاده، شما باید یک دوربین مناسب در اختیار داشته باشید. انواع مختلفی از دوربین‌ها موجود است که نیازهای فنی مختلفی را برآورده می‌کنند. بنابراین مهم است که هنگام انتخاب دوربین مناسب برای کنفرانس ویدئویی، نیازمندی‌های خود را در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی تعدادی از وب کم و دوربین ویدیو کنفرانس به صورت جزئی خواهیم پرداخت.

ویدئو کنفرانس و وب کم Aver   

شرکت Aver در سال ۲۰۰۸ در تایوان تاسیس شد. خلاقیت و نوآوری، تجهیزات مدرن و قیمت قابل رقابت با محصولات سایر کشور‌ها در مدت کوتاهی منجر به جهانی شدن این نام تجاری شد. مجموعه‌ی Aver با استفاده از چندین گروه از متخصصین به صورت اختصاصی بر روی سیستم‌های کنفرانس، ویدئو کنفرانس و دوربین‌های کنفرانس مشغول به کار است. بیش از ۳۰ درصد از کارکنان این شرکت را کارمندان بخش تحقیق و توسعه تشکیل می‌دهند. از این رو می‌توان نوآوری و خلاقیت را در تمامی محصولات این شرکت به خوبی مشاهده کرد. گروه تحقیق و توسعه‌ی شرکت Aver در طراحی محصولات توانسته تاکنون جوایز متعددی از آلمان، امریکا، ژاپن، سوئیس و سایر کشورها دریافت کند.

ثبت ۱۹۵ پتنت طراحی و نوآوری در طی سال‌های اخیر نشان دهنده‌ی پیشرو بودن این شرکت تجاری و تولیدی است. ویدئو کنفرانس

Aver یکی از محبوب‌ترین تولیدات این گروه است. خدماتی که افراد نسبت به قیمت آن دریافت می‌کنند این مدل ویدئو کنفرانس را به گزینه‌ی مطلوبی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط تبدیل کرده است.

وب کم و ویدئو کنفرانس‌های اور در انواع تک نقطه ای، چند نقطه ای، وب کم مخصوص اتاق کنفرانس و وب کم مخصوص سالن کنفرانس در سال‌های اخیر توسط شرکت مهندسی نوآوران تحقیق به عنوان نماینده ی آن شرکت در ایران به بازار عرضه شده که فروش و رضایت بسیاری خوبی را از بازار جلب کرده است.

پیشنهاد ما 

شرکت مهندسی نوآوران تحقیق با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی ارائه محصولات و خدمات تجهیزات صوتی و تصویری به مراکز مهم تجاری، اقتصادی، سیاسی در جغرافیایی به وسعت ایران و داشتن نمایندگی رسمی از شرکت‌های معتبر دنیا، در حال حاضر از پیشگامان تولید و عرضه این محصولات در ایران است.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از نظر ویدئو کنفرانس و دوربین ویدئو کنفرانس کیفیت چندان مناسب و شایسته‌‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه(لینک) وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین تجهیزات ویدئو کنفرانس بروز رسانی شود. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا − 1 = 4