پادکست, دانستنی های ویدئو کنفرانس

با مزایا سیستم ویدئو کنفرانس آشنا شوید

سیستم ویدئو کنفرانس

ویدیو کنفرانس چیست؟

ویدیو کنفرانس تکنولوژی است که با استفاده از آن کنفرانس با حضور شرکت کنندگانی از مکان های مختلف برگزار می شود. با ویدئوکنفرانس، حضار می توانند از طریق انتقال صوت و تصویر یکدیگر را ببیند و صدای هم را بشنوند. این کنفرانس زنده به گونه ای است که برقراری ارتباط در زمان واقعی امکان پذیر است و در آن امکان تبادل تصاویر ویدئویی، صوت، متن و عکس نیز در صورت نیاز وجود دارد. سیستم ویدئو کنفرانس با تماس های تصویری تلفنی متفاوت است چون تعداد نامحدودی از شرکت کنندگان می توانند در آن حضور داشته باشند؛ در صورتی که مکالمه تصویری از طریق تلفن فقط بین دو نفر انجام می گیرد. در ادامه برخی مزایا و معایب ویدئو کنفرانس مطرح شده است:

مزایای  سیستم ویدئو کنفرانس

 • کاهش سفرهای درون شهری و برون شهری

ویدیو کنفرانس، کار افرادی که مجبور به سفرهای تکراری برای برگزاری کنفرانس هستند را راحت تر کرده است. این تکنولوژی امکانی را برای این افراد فراهم می آورد تا کنفرانس ویدئویی را بسیار راحت از داخل خانه و یا محل کار خود برگزار کنند و در نتیجه سفرهای کاری درون شهری و برون شهری به طور قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

 • برگزاری کنفرانس در هر زمانی

هیچ محدودیت زمانی برای برگزاری کنفرانس ویدئویی وجود ندارد بلکه می توان ویدئوکنفرانس را در هر زمانی که مورد نیاز باشد؛ برگزار کرد. حتی اگر اعضای کنفرانس در شهرهای مختلفی در جهان ساکن باشند؛ فقط کافی است که با تجهیزات ویدئو کنفرانس خود حضور پیدا کنند.

 • برقراری ارتباط بهتر

با ویدئو کنفرانس می‌توان ارتباط بهتری از طریق تصاویر، فایل های ویدئویی و صوتی برقرار کرد. به این ترتیب ایده ها و نظرات مطرح شده در در طول جلسات به وضوح و روشنی مطرح خواهند شد و با اشتراک گذاری صفحه نمایش، توضیح بیشتری در خصوص هر مطالب در صورت نیاز ارائه داده خواهد شد.

 • صرفه جویی در زمان و هزینه

همانطور که پیش از این اشاره شد ویدئوکنفرانس نیاز به سفرهای تجاری را به طور قابل توجهی کمتر می کند. در گذشته هزینه های بسیار زیادی برای سفر، خوراک و اقامت حاضرین جلسه صرف می شد. سفر کردن در مسیرهای طولانی و فقط برای حضور در یک جلسه موجب اتلاف وقت و هزینه است اما تمام اینها را می توان با کمک ویدئو کنفرانس و شرکت در یک جلسه مجازی برطرف کرد.

 • بهبود کارایی

برقراری ارتباط راحت و سریع موجب بهبود کارایی جلسات ویدئو کنفرانس خواهد شد. برگزاری ویدئو کنفرانس محیط کاری مطلوبی را برای افراد پدید می آورد به طوریکه می توانند از هر جایی در آن شرکت کنند. به این ترتیب هیچ ایده یا نظری بدون توضیح باقی نمی ماند و هر فرد می تواند با ورود به حساب کاربری از هر مکانی نظرات خود را به روز کند.

 • افزایش بازگشت سرمایه

کاهش تعداد سفر های مورد نیاز موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت ها شده و بازگشت سرمایه با سرعت افزایش پیدا می کند. به این ترتیب نرخ رشد درآمد شرکت نیز بالاتر خواهد رفت.

مطالب مرتبط

3 thoughts on “با مزایا سیستم ویدئو کنفرانس آشنا شوید

 1. hamid sadeghi گفت:

  مطلب خوبی بود. اگر ممکن در رابطه با تفاوت وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس هم مطلب بنویسید

 2. Ahmadi گفت:

  متن خوبی بود مخصوصا برای من که یک پروژه تحقیقاتی در مورد ویدیو کنفرانس تو‌سازمانمون داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا 32 − = 29