دانستنی های برد هوشمند

برد هوشمند چیست ؟

برد هوشمند

تخته سفید چیست؟

واژه «تخته سفید» بیانگر اختراع سطح پایین یک تخته با سطحی شیشه‌ای و سفید رنگ است که می‌توان با استفاده از ماژیک‌های مخصوص، مانند نوشتن با گچ روی یک تخته سیاه، بر روی آن نوشت. در حال حاضر تخته سفید در بسیاری از کلاس‌های درس جایگزین تخته‌‌های گچی قدیمی شده است. تخته‌های دارای فن‌آوری سطح بالا، آن‌هایی هستند که با اتصال به رایانه امکان تعامل کاربر با برد هوشمند را فراهم می‌کنند. همچنین تخته سفید اینترنتی یک فضای تعاملی آنلاین در دنیای مجازی می‌باشد. هر یک از این سه نوع تخته سفید بر روی چگونگی نمایش اطلاعات تاثیرگذار بوده‌اند.

برد هوشمند یک صفحه نمایش بزرگ است که از طریق اتصال به سیستم کامپیوتری یا لپتاپ و به کمک ویدئو پروژکتور امکان نمایش تصاویر و فایل های مورد نظر را برای کاربران فراهم می سازد. امروزه بردهای هوشمند جایگزین تخته های سیاه یا تخته وایت برد های قدیمی شده اند.

برد هوشمند

برد هوشمند

انواع برد هوشمند

به طور کلی برد های هوشمند به دو دسته اصلی برد هوشمند الکترو مغناطیسی و مادون قرمز ( infrared ) تقسیم می شود. بردهای IR به صورت لمسی هستند که با قلم مخصوص یا لمس انگشتان دست می توان  با آن کار کرد، اما وایت بردهای الکترومغناطیسی تنها با قلم های مخصوص کار می کنند.

برد هوشمند التراسونیک نوع دیگری از بردهای هوشمند است که با استفاده از  کیت مجهز به سنسور التراسونیک کار می کنند. این بردها از نسل های قدیمی تر برد هوشمند می باشند که با توجه به نقاط ضعفی که نسبت به برد های هوشمند امروزی دارند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. از معایب این برد ها می توان به مواردی از قبیل تداخل در استفاده از برد در صورتی که قلم با زاویه مطلوب روی برد قرار داده نشود و یا تداخل در نوشتن به دلیل به ایجاد سایه بر روی برد اشاره نمود.

نحوه استفاده از برد هوشمند

برد هوشمند از طریق کابل USB به سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ متصل می شود. سپس تصویر رایانه یا لپتاپ متصل به برد از طریق ویدئو پروژکتور بر روی برد هوشمند به نمایش در می آید. به منظور استفاده از برد کافیست نمایشگر برد را لمس نمایید تا اشاره گر ماوس بر روی آن ظاهر گردد. برد های هوشمند مجهز به صفحه کلید مجازی هستند که به کاربر این امکان را می دهد تا در هر محیطی شروع به نوشتن متن مورد نظرشان نمایند. در نهایت کاربران قادر خواهند بود محتویات نوشته شده بر روی برد هوشمند را ذخیره نموده و با فرد یا افراد مورد نظرشان به اشتراک بگذارند.

نرم افزار برد هوشمند

بردهای هوشمند دارای نرم افزار مخصوصی هستند که ابزارها و امکانات خاصی را به کاربران برد هوشمند می دهد. در واقع این نرم افزار برد هوشمند است که ارتباط بین کاربر و سخت افزار را برقرار می نماید.

دستگاه های مرتبط با برد هوشمند

معمولا در کنار برد هوشمند از یک سیستم کامپیوتری یا لپتاپ و یک ویدئو پروژکتور برای نمایش تصویر بر روی برد استفاده به عمل می آید.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا 1 + 6 =