دانستنی های ویدئو کنفرانس

تاریخچه ی ویدئو کنفرانس

تاریخچه ی ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس یکی از چندین ویژگی است از جمله ویدئو، میکروفون، اسپیکر، نمایشگر و کنترل. در زیر به تاریخچه ی ویدئو کنفرانس اشاره ای شده است:

ریشه  کنفرانس ویدئویی

اولین مفاهیم ویدئو کنفرانس در سال 1870، به عنوان بخشی از دستگاه های صوتی توسعه یافت. اولین تحولات واقعی تلفن ویدئویی در اواخر سال 1920 با شرکت AT&T از Bell Labs و John Logie Baird آغاز شد. AT&T تلفن های ویدئویی را در سال 1927 آزمایش کرد.
آزمایش های اولیه ویدئو کنفرانس در اواخر سال 1930 در آلمان انجام شد. این فناوری اولیه ویدئو از طریق خطوط تلفن شامل تلفن های تصویری بود که عکس ها را ارسال می کردند. AT&T استفاده از ویدئو کنفرانس را برای خدمات تلفن های تصویری در اوایل سال 1970 آغاز نمود.

ویدئو کنفرانس

انقلاب رایانه

استفاده گسترده از ویدئو کنفرانس با انقلاب رایانه در سال 1980 آغاز شد. انتقال تصاویر ویدئویی برای استفاده شخصی زمانی عملی شد که اجزای ارتباطات داده ها در جای مناسب خود قرار داشتند مانند ظهور کدهای ویدئویی همگام با افزایش خدمات پهنای باند مانند ISDN.

وب کم ها کم کم در اوایل سال 1990 در محوطه ی دانشگاه ها ظاهر شدند. اولین وب کم تجاری، در آگوست 1994 به نام QuickCam به بازار عرضه شد که با Mac سازگار بود. یک نسخه PC در سال بعد منتشر شد. مجله تایم، QuickCam را به عنوان یکی از خدمات برتر دستگاه های رایانه ای در سال 2010 نامید.

نرم افزار CU-SeeMe ویدئو کنفرانس نقش مهمی را در تاریخچه ی ویدیو کنفرانس ایفا نمود. آن توسط پرسنل بخش IT دانشگاه کرنل (Cornell) برای Mac در سال 1992 و ویندوز در 1994 توسعه داده شد. CU-SeeMe به راهنما در اولین ایستگاه های رادیویی اینترنت کمک نمود و به لحاظ تجاری در سال 1995 منتشر شد.

کاهش مسافرت

ویدئو کنفرانس یک روش مقرون بصرفه برای برگزاری جلسات شرکت است و این نیاز به هزینه های سفر از جمله هتل و پرواز را کاهش می دهد. توانایی برگزاری جلسات جهانی در هر زمانی بدون نیاز به صورتحساب های کلان، در واقع باعث تقویت هویت جهانی و ساختار هزینه های یک شرکت می شود. نمایشگاه های تجاری تعاملی آنلاین نیز یک روش محبوب برای جلوگیری از هزینه های سفر است و این در حالی است که محصولات شما همچنان برای جهانیان عرضه خواهد شد.

همکاری یا مشارکت سیار (Mobile Collaboration)

یکی دیگر از پیشرفت های مهم و به یاد ماندنی در تاریخچه ی ویدئو کنفرانس، نقش آن به عنوان یک ابزار موثر برای همکاری سیار در زمان واقعی بود. آن یک ابزار ارتباطی ایده آل برای ساخت وب سایت، نوشتن نرم افزار یا جمع آوری داده ها است. ویدئو کنفرانس می تواند برای جلسات ایده پردازی، ارائه ی فیلم های نمایشی و ارتباطات تجاری شخصی تر استفاده شود.

اسکایپ و سایر زمینه های ویدئویی

یکی از محبوب ترین زمینه های ویدئو کنفرانس اسکایپ بوده است. آن گرچه دارای محدودیت های حرفه ای است اما به دلیل خدمات رایگان بسیار محبوب است. سرویس ویدئو چت در ابتدا در سال 2003 به بازار عرضه شد و چند سال بعد توسط eBay کسب شد. در سال 2009 به سرمایه گذاران فروخته شد و سپس توسط مایکروسافت در 2011 به دست آورده شد.

اسکایپ با بهره گیری از پیام رسانی فوری و ویدئو از طریق اینترنت، خدمات رایگان را به کاربران ارائه می دهد. به دلیل نیاز به پهنای باند زیاد و موارد متعدد غیر حرفه ای برای برخی مشاغل ممنوع شده است. بسیاری از مشاغل زمانی که فناوری پهنای باند گسترده تر و مقرون بصرفه تر شد شروع به پذیرش ویدئو کنفرانس در سال 2004 نمودند.

ویدئو کنفرانس امروزی

امروزه ویدئو کنفرانس در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد از جمله سازمان های دولتی، شرکت های خصوصی مراکز بهداشتی و درمانی، پتروشیمی ها، صنایغ و…

برای مشاهده مقاله مرجع اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13  −    =  11