دانستنی های ویدئو کنفرانس

تجربه سفر مجازی با ویدیو کنفرانس

ویدیو کنفرانس

در مقطعی از سال هستیم که تابستان رو به پایان می رود و بزودی درهای مدارس باز می شود. سال تحصیلی جدید یعنی کتاب های درسی جدید، معلمان جدید، همکلاسی های جدید و البته، سفرهای مجازی جدید با نگاه به آینده. اما آیا می دانستید که سفر مجازی تنها به کودکان محدود نمی شود؟

همانطور که انیشتین معروف گفت: “رشد فکری باید در هنگام تولد آغاز و توقف آن تنها در صورت مرگ است.”با کمک از تکنولوژی ویدئو، سفرهای مجازی فراتر از دوران 12 ساله مدرسه و کلاس های درس دانشگاهی گسترش یافته است و هم اکنون در همه سنین از دانش آموزان گرفته تا مقامات ارشد کشور از سفرهای مجازی جهت یادگیری و ارتباطات  استفاده می کنند.
شبکه آموزشی سنیور (Senior Learning Network)، به مدیریت  Ellen Ervin و Lynne Beachner با هدف ارائه مطالب به صورت جذاب، از تجربیات یادگیری در طول عمر برای افراد مسنی که قادر به سفر نیستند ایجاد شده است. این ایده از تجربه صحبت خانم Beachner با پدر سالمند خویش در خصوص سفر به موزه ملی جنگ جهانی در شهر کانزانس شکل گرفته است. او متوجه شد که قدم زدن همراه پدرش با توجه به محدودیت تحرکش بسیار دشوار است و به این فکر افتاد چقدر راحت خواهد بود تا به جای سفر، موزه را برای او بیاورد.
از آنجا که Ervin و Beachner هر دو در آموزش و پرورش کار می کردند، با تکنولوژی ویدیو کنفرانس آشنا بودند.
طی صحبت با یکی از نمایندگان LifeSize ، این سازمان با سرمایه گذاری به روی محصولات ویدیو کنفرانس موفقیت های قابل ذکری در ایجاد زمینه های سفرهای مجازی در مراکز انجمن بازنشستگان و خانه های سالمندان کسب کردند.
گرچه SLN یک ریسک بزرگ را تجربه کرد، ولی آنها قادر به ارائه تعداد زیادی برنامه به جامعه سالمندان بودند .از جمله سفر های مجازی به ناسا، موزه اسمیتسونیان، تالار مشاهیر راک اند رول، باغ وحش کانزاس و البته موزه جنگ جهانی. آنها همچنین  پس این تجربه موفق باشگاه کتاب مجازی ، مسابقات در معرض خطر، رشته بولینگ و موارد دیگری را ارائه دادند.
سالمندان خود نیز دارای تجربه منحصر به فرد برای به اشتراک گذاشتن هستند، و Ervin و Beachner بر این باورند که ویدیو کنفرانس می تواند به این داستان کمک گسترده تری کند. برای مثال، یک مرد 80 ساله متخصص در طب انرژی، چاکراها و نقاط فشار برای حفظ سلامتی و دانش خود را با سایر سالمندان به اشتراک گذاشته شده است. یکی دیگر از سالمندان تجارب خود را به عنوان اولین اصل سیاه و سفید پس از لغو تبعیض نژادی در مدرسه ای در کارولینای جنوبی به اشتراک گذاشت.
به قول Ervin ،LifeSize  با توجه به راهکارهایش موتور این ایده را روشن کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا 88 − 78 =