تازه ها

حضور دانشجویان واحد 34 دانشگاه علمی کاربردی در کارگاه آموزشی شرکت نوآوران

دانشگاه علمی کاربردی

در ابتدا نکاتی درباره دانشگاه علمی کاربردی
دانشگاه جامع علمی – کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند تشکیل و با به‌کارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی‌ارشد اقدام می‌کند.
دانشگاه جامع علمی – کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی – کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌شود. هدف دانشگاه جامع، فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می‌باشد به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌ها محول می‌شود، دانش و مهارت لازم را کسب نمایند
دانشگاه جامع مسوولیت برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پشتیبانی‌های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست‌گذاری‌های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و موسسات علمی-کاربردی را برعهده دارد.
مراکز و موسسات آموزش عالی علمی – کاربردی زیرنظر دانشگاه، رکن اجرایی آموزش‌های علمی-کاربردی و به قصد ارتقای دانش کار و ایجاد مهارت‌های متناسب با حوزهٔ فعالیت شغلی افراد تاسیس شده‌است.
اهداف آموزشهای علمی – کاربردی
مراکز و موسسات آموزش عالی علمی – کاربردی زیرنظر دانشگاه، رکن اجرایی آموزش‌های علمی-کاربردی و به قصد ارتقای دانش کار و ایجاد مهارت‌های متناسب با حوزهٔ فعالیت شغلی افراد تاسیس شده‌است.۱- ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه‌جانبه (صنعتی، نظامی و دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی-کاربردی کشور.
۲- ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی آموزش‌های کاربردی در جامعه
۳- فراهم‌سازی زیربنای مناسب به‌منظور به‌کارگیری توان دانش‌آموختگان دوره‌های نظری در حل مسائل کاربردی.
۴- زمینه‌سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال فناوری نوین
خلاصه عملکرد مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد34 تهران
موسسه فرهنگی و هنری مشکوه دانش به حول و قوه الهی و با عنایت به تجارب ارزنده در امر آموزش و با بهره مندی از تجهیزات و امکانات مناسب آموزشی از سال 1381 شروع به فعالیت نمود و از سال 1382 با نام مرکز آموزش علمی – کاربردی واحد 34 در مقطع دانشگاهی همکاری با دانشگاه جامع علمی – کاربردی را شروع و تاکنون ادامه داده است .
مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 34 تهران به عنوان اولین مرکز برگزار کننده سیستم آموزش پودمانی در کشور تحت نظارت دانشگاه جامع علمی – کاربردی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1382 تا کنون پذیرای بیش از 4000 نفر دانشجو در 18رشته ، تبلیغات و بازاریابی ، نقاشی ، گرافیک ، مدیریت کسب و کار، روابط عمومی ، حسابداری مالی ؛ حسابداری دولتی ، حسابداری مالیاتی ،خدمات مشاوره املاک ، خدمات مشاوره حقوقی واصناف ، امور فرهنگی ، گرافیک ، فناوری اطلاعات ، نرم افزار ،معماری داخلی ، فنی برنامه سازی کامپیوتر ،فنی شبکه های کامپیوتری ، فنی اینترنت و شبکه های گسترده در مقطع کاردانی بوده است . همچنین واحد 34 تهران با کسب امتیاز و مجوز از دانشگاه جامع علمی کاربردی توانست در 3 رشته گرافیک – گرافیک (با دو گرایش الف)گرافیک تزئینی و محیطی و ب) پوشتر و نشانه) ، گرافیک – تصویر سازی و روابط عمومی (با سه گرایش الف)رفتار اجتماعی و افکار سنجی، ب) امور رسانه، ج) الکترونیک) در مقطع کارشناسی پذیرای دانشجو باشد. تاکنون بیش از 3000 دانشجو تا سال 1391 از مرکز فارغ التحصیل گردیده اند.مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد34 تهران دارای 4 سایت مجهز کامپیوتری با بیش از تعداد 48 رایانه و کارگاه منحصر به فرد گرافیک ، کتابخانه با بیش 5000 جلد کتاب و 2000عناوین مختلف می باشد.
واحد انتشارات مشکوه دانش از سال 1382 و بالغ بر 10 سال سابقه کار اقدام به انتشار کتب در عناوین مختلف از نویسندگان گوناگون و برخی مدرسین این مرکز نموده است که تماما\” دارای مجوز تدریس (ایدی کارت ) از دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشند و همگی سوابق موفق آموزشی در مراکز دانشگاهی ( سراسری ، آزاد و علمی – کاربردی ) را دارا هستند.واحد 34 تهران بر این امراستوار است که جهت آشنایی با علوم و تکنولوژی جدید ،راه گشای شما عزیزان باشد . این دانشگاه در راستای اهداف کوتاه مدت ، بلند مدت و آموزشی داوطلبان شاغل و آزاد قدم به عرصه آموزش کشور نهاده است.

منبع :

آنچه گذشت :
در پی درخواست مدیریت محترممرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد34 تهران سرکار خانم دکتر مالکی از شرکت مهندسی نوآوران و به همت مدیر گروه محترم جناب آقای دکتر طاهرنژاد جمعی از دانشجویان این مرکز آموزشی که درترم آخر مقطع کاردانی مدیریت بازاریابی و تبلیغات تحصیل می نمایند با هدف بازدید از یک مرکز تجاری موفق در بازاریابی الکترونیک در راستای تهیه پایان نامه مرتبط اقدام نمودند.
این بازدید در تاریخ 28/9/1392 در دو بخش انجام گردید. در بخش اول دانشجویان در مورد شرکت نوآوران و محصولات ارائه شده اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمودند و در بخش دوم در محضر آقای دکتر شاهین دهقان مدیر بازاریابی در مورد روابط عمومی الکترونیکی مطلب آموختند.
در پایان جلسات کارگاه پرسش و پاسخی نیز برگزار گردید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.