دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج چیست؟

دیجیتال ساینیج یا سیستم اطلاع رسانی یکپارچه، با توجه به نیاز شاغلین در حوزه های تبلیغات و روابط عمومی، یکی از ابزار های مهم به شمار می رود. اطلاع رسانی به صورت سنتی با توجه به ماهیتی که دارد نیازمند آماده سازی طرح، خبر یا اطلاعیه و نصب و در معرض نمایش گذاشته شدن این اطلاعات در اماکن عمومی می باشد و این موضوع به خودی خود بسیار زمان بر می باشد. این پروسه زمانی که نیاز به تایدیه مدیران و اعمال تغییرات وجود داشته باشد، طولانی تر هم خواهد شد. دیجیتال ساینج کلیه مراحل مذکور را به طراحی، اخذ تایدیه و نصب و به روز رسانی آنی، تقلیل می دهد و پروسه های چاپ و نصب اگهی ها را، به ویژه در زمانی که نیاز به انجام تغییرات مجدد وجود داشته باشد بسیار کاهش می دهد.
در واقع دیجیتال ساینج به شما این امکان را می دهد که هر نوع داده ای را در هر نقطه ای از صفحه نمایش تعبیه شده، در هر مکانی در ابعاد سازمانی، استانی، کشوری و حتی جهانی مدیریت کرده و به نمایش بگذارید. در ادامه این بخش شما را با مواردی که در خرید دیجیتال ساینیج باید مد نظر قرار دهید آشنا خواهیم کرد.

انواع دیجیتال ساینیج

در حال حاضر ساینیج ها به دو نوع اصلی مبتنی بر وب ( web base) و مبتنی بر سیستم عامل که اغلب مبتنی بر ویندوز هستند ( windows base ) تقسیم می شوند که هر کدام از این بستر ها مزایای نرتبط به خود را دارند. دانستن نکات مثبت و منفی هر یک، شما را در خرید دیجیتال ساینیج مناسب یاری خواهد کرد.
در ساینیج های وب بیس، با توجه به این که در بستر وب مدیریت می شوند محدودیت هایی در نمایش برخی از محتویات وجود دارد در حالی که در دیجیتال ساینج های ویندوز بیس، امکان نمایش هر نوع محتوایی وجود دارد. البته ذکر این مورد که این محدودیت ها به برند ها و انواع ساینیج ها هم مرتبط می باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برند های معتبر تر مثل دیجیتال ساینیج های Pads از محدودیت های بسیار کمتری نسبت به سایر برند ها در نمایش انواع محتویات برخوردارند.
در کنار مزایای ساینیج های ویندوز بیس، نیاز به یک کامپیوتر و یا مینی پی سی به منظور استفاده از نرم افزار دیجیتال ساینیج وجود خواهد داشت و این در حالی است که در ساینیج های وب بیس امکان مدیریت از تریق کلیه مرورگر ها وجود خواهد داشت و وابسته به دستگاه یا device خاصی نیست.

نکات مهم در زمان خرید

راهنمای خرید دیجیتال ساینیج

در هنگام خرید دیجیتال ساینیج ها، امکانات و نیاز های مجموع ها در اولویت قرار می گیرد و بر اساس این نیاز ها و امکانات، مناسبترین نرم افزار به مشتریان پیشنهاد می گردد. در برخی از دیجیتال سایینیج ها، نیاز به تعویض یا تهیه صفحه نمایش های متناسب با همان نرم افزار ها وجود دارد که این موضوع مشتری را مجاب به تهیه و راه اندازی این صفحه نمایش ها جهت نمایش محتویات مورد نظر می سازد. در حالی که برخی ساینیج ها مستقل از نوع نمایشگر می باشد و مشتریان می توانند از صفحه نمایش های فعلی موجود بهره برداری کنند و نیازی به تهیه مجدد این ملزومات نخواهد بود. نرم افزار دیجیتال ساینیج Pads این امکان را به فرد یا افراد مدیریت کننده این نرم افزار ها می دهد تا برای هر نوع صفحه نمایشی با هر resolution و ابعادی طراحی ها را انجام دهند و از آنها به نحو احسنت بهره ببرند.

نکته بعدی در هنگام انتخاب و خرید نرم افزار های ساینیج، انتخاب لایسنس مناسب برای پیاده سازی موارد مورد نیاز مشتریان می باشد و این موضوع در نمایش انواع محتویات تاثیر گذار می باشد. بنابراین ممکن است برای استفاده های خاص نیاز به استفاده از کامل ترین لایسنس باشد در حالی که در برخی موارد ممکن است لایسنس ابتدایی نیاز های مشتری را مرتفع سازد. در برخی موارد که تعداد نقاط مورد استفاده از یک حد مشخصی بیشتر باشد و همچنین نوع استفاده در نقاط مختلف، متفاوت باشد، استفاده از دو لایسنس با دو سطح متفاوت پیشنهاد می شود.

مساله بعدی در نظر گرفتن زیرساخت های شبکه در راه اندازی ساینیج می باشد. در برخی موارد با توجه به مسولیت های امنیت شبکه امکان ارائه برخی از پورت ها برای راه اندازی این نرم افزار ها از سوی مسئولین IT این شرکت ها و سازمان ها وجود ندارد که این موضوع ممکن است در پیش برد و راه اندازی ساینیج ها، مشکل به وجود آورد. با توجه به بروز چنین مشکاتی شرکت های معتبر ارائه دهنده این نرم افزار ها امکان پیاده سازی بر روی انواع پورت ها را ایجاد کرده اند تا محدودیت های مذکور در موارد مشابه از بین بروند. نرم افزار دیجیتال ساینیج Pads از جمله نرم افزار هایی می باشد که هیچ محدودیتی در این زمینه برای کاربران و مشتریان دیجیتال ساینیج به وجود نمی آورد و امکان پیاده سازی بر روی اغلب پورت ها را دارد.

مورد دیگری که در هنگام تهیه این نرم افزار ها باید رعایت شود تعداد صفحات در دسترس طراحان می باشد. در برخی نرم افزار های دیجیتال ساینیج تنها یک صفحه برای چیدن محتویات در اختیار طراحان قرار می گیرد، در حالی که در نرم افزار های حرفه ای تر این تعداد به n صفحه گسترش پیدا کرده است و مدیران این نرم افزار ها می توانند هر تعداد صفحه ای که نیاز دارند، طراحی کرده و در زمان ها و نمایشگر های مختلف به نمایش بگذارند.
برخی از نرم افزارهای ساینیج امکان زمانبندی منظم حتی تا چند سال آتی را دارند که این موضوع به مدیران این امکان را می دهد تا محتویات مورد نیاز برای ایام و مناسبت ها را از قبل آماده کنند و برنامه نمایش آنها را در روز ها و ساعات مشخص، تعیین نمایند و بدون هر گونه نگرانی از نمایش محتویات، آنها را به نمایش بگذارند.
در برخی موارد که محل نمایش محتویات بر روی صفحه نمایش ها در مکان ها با فاصله دور از مدیران یا افراد مسئول قرار دارد و امکان بررسی محتویات مورد نمایش به صورت روزانه وجود ندارد، نرم افزار های جانبی تحت عنوان agent ها و system management ها ارائه می گردند تا امکان مشاهده محتویات در هر زمانی را برای افراد مسئول فراهم می سازد. این نرم افزار ها حتی به مشتریان این امکان را می دهند تا در صورت قطعی نمایش محتویات، دلیل یا دلایل این اختلالات را نیز بررسی نمیاند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دیجیتال ساینیج

همانطور که قبلاّ هم به این موضوع اشاره شد، پشتیبانی نرم افزار از انواع صفحه نمایش ها و نیاز یا عدم نیاز به تهیه صفحه نمایش مخصوص برای ساینیج ها یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت در هنگام خرید دیجیتال ساینیج می باشد. در واقع اگر ساینیج مورد نظر شما از صفحه نمایش های خاصی پشتیبانی کنند، شما مجبور به تهیه این صفحه نمایش ها خواهید بود، در حالی که نرم افزار های حرفه ای تر مثل دیجیتال ساینیج، مستقل از نوع صفحه نمایش ها می باشند.
مورد دیگری که بر قیمت تاثیر گذار است، مساله نیاز به تهیه کامپیوتر هاست که در صورت لزوم به تهیه، بر روی قیمت تاثیر گذار خواهند بود.
مورد بعدی نوع و تعداد لایسنس های مورد نیاز می باشد. با توجه به این که سطوح نرم افزار های دیجیتال ساینج متفاوت می باشند، نوع لایسنس تهیه شده بسته به basic ، Xpress و Xpert بودن آنها بر قیمت ساینیج ها تاثیرگذار خواهد بود. از طرفی تعداد نقطه های مورد نیاز نیز می تواند بر قیمت تاثیر گذار باشد، به ویژه در مواردی که امکان گسترش تعداد نقاط در آینده وجود دارد، انتخاب مناسبتر نوع لایسنس با تعداد آن، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.
از طرفی نوع کارایی و موارد و نوع محتویاتی که قرار است توسط مدیران نرم افزار به نمایش در آید، بر قیمت دیجیتال ساینیج تاثیرگذار می باشد. برای مثال ممکن است نیاز های مشتری خاص با لایسنس نوع basic مرتفع شود، در حالی که بسته به نوع محتوای یک مشتری دیگر، نیاز به لایسنس XPert وجود داشته باشد.

دیجیتال ساینیج

گارانتی و شرکت سازنده دیجیتال ساینیج

خدمات پس از فروش ساینیج ها و شرکت گارانتی کننده این محصولات، یکی دیگر از نکات مهم در خرید دیجیتال ساینیج می باشد. این خدمات شامل آموزش مشتریان، به روز رسانی های نرم افزاری و رفع مشکلات پیش آمده احتمالی می باشد.
شرکت مهندسی نوآوران با ربع قرن تجربه حضور موفق خود در بازار ایران، به عنوان نمایندگی رسمی دیجیتال ساینیج pads در خاورمیانه، به عنوان شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش این محصول، جهت حصول اطمینان کامل مشتریان از خدمات پس از فروش، این کالا را با کلیه موارد پشتیبانی ذکر شده ارائه می دهد .

امنیت در دیجیتال ساینیج

با توجه به اهمیت محتویات نمایش داده شده در دیجیتال ساینیج ها، امنیت اطلاعات نمایش داده شده از مهمترین مواردی می باشد که باید به آنها توجه شود. نرم افزار ساینیج pads با چهار سطح امنیتی و کنترلی، داده ها و محتویات را بررسی نموده و به نمایش در می آورد که عبارتند از :
– سطح اول : احراز هویت مدیر نرم افزار با نام کاربری و کلمه عبور نرم افزار
– سطح دوم : احراز هویت مدیر نرم افزار با نام کاربری و کلمه عبور سیستم عامل
– سطح سوم: امکان تعریف و استفاده از پورت اختصاصی
– سطح چهارم: ذخیره سازی خروجی در فرمت مخصوص نرم افزار pads که تنها با همین نرم افزار قابل مدیریت و اعمال تغییرات می باشند.
– سطح پنجم: اجازه انتشار محتوا تنها پس ار تطابق اطلاعات احراز هویت، فرمت خروجی و پورت تعریف شده با لایسنس اکانت مورد نظر
شایان ذکر است که جهت بیشینه کرد امنیت این نرم افزار ها، محتوای مورد نظر تنها پس از گذراندن جهار مورد فوق امکان پذیر خواهد بود.

انواع لایسنس های دیجیتال ساینیج پدز

– Basic
– Xpress
– Xpert

آپدیت نرم افزار دیجیتال ساینیج

نرم افزار ساینیج pads عموما در دوره های بین یک الی ۳ ماهه بروزرسانی های نرم افزاری خود را ارائه می دهد و شرکت مهندسی نوآوران در اولین سال راه اندازی این محصول، به روز رسانی ها را به صورت رایگان برای مشتریان این شرکت انجام می دهد و پس از یک سال با توجه به درخواست مشتریان و با اعلام هزینه به روز رسانی ها این مورد انجام می گردد.

مزایای استفاده از دیجیتال ساینیج کدام است؟

– حذف استفاده از کاغذ
– اعمال تغییرات و به روزرسانی ها به صورت آنی و لحظه ای
– هزینه نصب و راه اندازی این نرم افزار یک بار انجام می شود و پس از آن با انجام به روز رسانی ها قابل استفاده می باشند .

سازگاری با انواع پایگاه های داده

با توجه به نیاز مشتریان ممکن است پایگاه های داده مورد استفاده در سازمان ها و شرکت های مختلف متفاوت باشد و یا در گذر زمان تصمیم به تغییر آنها گرفته شود. ساینیج pads یکی از کاملترین نرم افزار ها از نظر پشتیبانی از دیتا بیس های مختلف می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر جهت راهنمایی خرید دیجیتال ساینیج همکاران ما با شماره ۰۲۱۴۲۹۸۱ داخلی ۴۰۱ پاسخگو شما خواهند بود .