لابراتوار زبان

لابراتوار زبان چیست؟

لابراتوار زبان در واقع سیستم ای است برای اینکه شما به عنوان یک استاد بتوانید کارهاتون رو به صورت تعاملی پیش برده و در زمان خود صرفه جویی کنید و از آن به بهینه ترین شکل ممکن استفاده نمایید . در واقع این امکان در کلاس های درس وجود ندارد که به همه ی دانش آموزان یا دانش جو ها به اندازه یکسان زمان اختصاص داده شود و لابراتوار زبان این کار را برای اساتید میسر می کند . در واقع استاد در استفاده از لابراتوار زبان و با استفاده از سیستمی که در اختیار ایشان قرار می گیرد , تمامی موارد را تحت مدیریت خود گرفته و به پیش می برد . به همین دلیل به جای لابراتوار زبان از عنوان لابراتوار چند منظوره آموزشی هم برای این محصولات استفاده می شود . در واقع محدودیتی برای آموزش هیچ نوع درسی برای این سیستم وجود ندارد و علاوه بر زبان, می توان دروس دیگر را نیز به این وسیله تدریس نمود. در ادامه به راهنمای خرید لابراتوار زبان خواهیم پرداخت و مواردی را که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرند را بررسی خواهیم نمود .

تاریخچه و انواع لابراتوار زبان

در گذشته لابراتوار ها به صورت نوار کاستی یا تیپی ( tape ) مورد استفاده قرار می گرفتند . در آینده این نوار های کاستی جای خود را به کنسول ها دادند که با توجه به گسترش استفاده از کامپیوتر ها در زندگی روزمره, امکان اتصال به این کنسول ها به رایانه ها نیز امکان پذیر گردید . اما با پیشرفت تکنولوژی این محصولات, کنسول ها هم کنار گذاشته شدند. درست مثل حذف شدن صفحه کلید ها از روی گوشی های هوشمند امروزی. با حذف شدن کنسول ها , این محصولات به صورت نرم افزاری ارائه شدند و منطق تبدیل این محصولات از حالت سخت افزاری به نرم افزار لابراتوار زبان این بود که استفاده از نرم افزار ها در مدت زمان طولانی تری با انجام به روز رسانی ها امکان پذیر می باشد. در واقع نرم افزار لابراتوار زبان دیگر محدودیت هایی که یک لابراتوار زبان قدیمی که از کنسول ها استفاده می نمود را ندارد و امکان بهبود, به روز رسانی و ارتقا آن به راحتی وجود دارد, در حالی که این امکان در حالت سخت افزاری بسیار دشوار بوده و در اغلب موارد امکان پذیر نبود .

نکات مهم در زمان خرید

راهنمای خرید لابراتوار زبان

با توجه به ماهیت این محصول , موردی که از اهمیت ویژه ای در این محصولات وجود دارد , با توجه به ماهیت نرم افزاری آن , بحث پشتیبانی و خدمات پس از فروش این محصول می باشد .
در واقع مهمترین موضوع در هنگام خرید این محصول این است که در صورتی که محصول با مشکل مواجه شد , شرکت یا کمپانی یا فرد ارائه دهنده محصول قادر به ارائه پشتیبانی و رفع مشکل به وجود آمده برای محصول باشند و با توجه به اینکه این محصول به صورت نرم افزار لابراتوار زبان ارائه می شود, ارائه پشتیبانی آن توسط افراد محدود تری که اغلب ارائه دهندگان آن محصولات هستند امکان پذیر خواهد بود و افراد متفرقه قدر به ارائه خدمات اینچنینی نخواهند بود. بنابر این خدمات پشتیبانی , شرکت گارانتی کننده , نرم افزار کامل , یک شرکت قوی با رزومه قوی که لایسنس واقعی را برای نرم افزار ها ارائه می دهند مهمترین نکته در هنگام خرید لابراتوار زبان می باشد .
مورد دیگری که حائز اهمیت است استفاده از سخت افزار مناسب برای راه اندازی لابراتوار زبان می باشد . با توجه به تجربه کاری شرکت مهندسی نوآوران , متخصصان ما می توانند به مشتریان در خصوص تهیه سخت افزار مناسب برای استفاده هر چه راحت تر از این محصولات مشاوره و توصیه های لازم را ارائه دهند.

عوامل تاثیر گزار بر قیمت لابراتوار زبان

یکی از عواملی که بر قیمت لابراتوار ها تاثیر گذار است , کامپیوتر های مورد استفاده برای راه اندازی و استفاده از نرم افزار لابراتوار زبان می باشد که با توجه به مشخصات سیستم های مورد نیاز برای راه اندازی لابراتوار زبان می تواند متفاوت باشد . به علاوه می توان به تهیه هدست مناسب برای سیستم های کامپیوتری جهت استفاده کاربران از لابراتوار زبان اشاره نمود .

مورد دیگر هزینه تهیه نرم افزار لابراتوار زبان به همراه لایسنس معتبر برای این نرم افزار که به صورت مدام العمر ارائه می گردد می باشد .
یکی دیگر از مواردی که در راه اندازی و نصب لابراتوار زبان تاثیر گذار می باشد راه اندازی زیر ساخت های مورد نیاز برای این محصولات می باشد که با توجه به تعداد سیستم ها و موارد مرتبط با راه اندازی شبکه می تواند متغییر باشد .

موارد دیگری که بر قیمت راه اندازی لابراتوار زبان اهمیت دارند , استفاده از میز و کابین های مناسب می باشد که نسبت به سایر موارد ذکر شده, از اهمیت کمتری برخوردار می باشند .

لابراتوار زبان

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر جهت راهنمایی خرید لابراتوار زبان همکاران ما با شماره ۰۲۱۴۲۹۸۱ داخلی ۴۰۱ پاسخگو شما خواهند بود .