سوالات متداول ویدئو کنفرانس

آیا تجهیزات ویدئو کنفرانس برند های مختلف با هم کار می کنند؟

بله، امکان برقراری ارتباط با هر دستگاه ویدئو کنفرانس سخت افزری و نرم افزاری با هر برندی وجود دارد زیرا در یک پروتکل استاندارد ارتباط برقرار می کنند.

آیا امکان برقراری ارتباط ویدئویی با چند نقطه وجود دارد؟

بله، ماهیت دستگاه های ویدئو کنفرانس به دو مدل نقطه به نقطه و چند نقطه تقسیم می شوند. و به تعداد همزمانی دستگاه ارتباط همزمانی برقرار می شود.

برای برقراری ویدئو کنفرانس به چه پهنای باندی نیاز است؟

برای برقراری ارتباط FULL HD نیاز به ۱ مگا بایت پهنای باند و برای ارتباط HD به ۵۱۲ کیلو بیت بر شنایه نیاز است.

آیا ارتباطات ویدئو کنفرانس دارای امنیت هستند؟

بله، دارای پروتکل های امنیتی AES یا H235 می باشد.

آیا امکان برقراری ارتباط دستگاه های ویدئو کنفرانس با سرویس اسکایپ وجود دارد؟

تعدادی از دستگاه های ویدئو کنفرانس امکان برقراری ارتباط تصویری با Skype For Business وجود دارد اما امکان برقراری ارتباط با سرویس اسکایپ معمولی و سایر سرویس های تحت وب وجود ندارد که در این صورت نیاز به یک وب کم حرفه ای می باشد.

آیا امکان چرخش دوربین بصورت خودکار با حساسیت صدا وجود دارد؟

خیر، به دلیل حفظ سلامت دوربین و عدم اختلال در نظم جلسه بصورت خودکار امکان چرخش دوربین وجود ندارد و باید به سیستم کنفرانس صوتی متصل شود. دستگاه های ویدئو کنفرانس دارای پورت ۳٫۵ ورودی و خروجی صدا می باشند به راحتی می توانند به سیستم های کنفرانس دیجیتال متصل شوند که به این قابلیت اتو ترکینگ گفته می شود.

فرق وب کم حرفه ای در ویدئو کنفرانس در چیست؟

وب کم های حرفه ای شامل میکروفن و اسپیکر می باشند که تمامی این تجهیزات از طریق یک پورت USB به یک سیستم کامپیوتری متصل می شوند اما دستگاه های ویدئو کنفرانس علاوه بر دوربین و میکروفن یک پردازنده اصلی به نام کدک دارد که همه اتصالات به دستگاه پردازنده متصل می شوند و از طریق دو پروتکل H323 و SIP ارتباط برقرار می کنند.