دانستنی های ویدئو پروژکتور

کمترین و بیشترین قیمت لامپ ویدئو پروژکتور با طول عمر طولانی چقدر است؟

لامپ ویدئو پروژکتور

عمر لامپ ویدئو پروژکتور

اگر هزینه های عملیاتی برایتان مهم است و استفاده شما از ویدئو پروژکتور بسیار زیاد است – مثلا 1500 ساعت در سال یا بیشتر – پس عمر لامپ و جایگزینی آن یک موضوع بسیار مهم خواهد بود. برای توضیح بیشتر فردی را در نظر می گیریم که  دیتا پروژکتور خود را معمولاً حدود 2000 ساعت در سال روشن می کند که در حقیقت برای کاربردهای خانگی است و به این ترتیب در سال برای آن هزینه می کند تا لامپ ویدئو پروژکتور همواره در بهترین کیفیت خود باشد. اما ممکن است این هزینه حتی بیشتر هم باشد. برخی کاربران خانگی، لامپ ویدئو پروژکتور ها را پیش از اینکه به نیمه عمر خود برسند تعویض می کنند چون به تمام لومان نیاز دارند و نمی خواهند هیچگاه حالت افت 50% را تجربه کنند.

بنابراین نمی توان یک عدد ثابت را برای هزینه تعویض لامپ ویدئو پروژکتور در نظر گرفت.

هزینه لامپ ویدئو پروژکتور

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور بستگی به نوع دستگاه، شدت روشنایی، توان لامپ و موارد دیگر متفاوت است. این تجارت از یک جهت نسبت به تجارت خود ویدئو پروژکتور سودمندتر است برخی از برندهای مشهور در نمایش خانگی هزینه خرید لامپ دیتا پروژکتور بالاتری دارند. اما آنطور که به نظر می رسد قیمت ها در مورد دیتا پروژکتور های پرتابل که برای کلاس درس مناسب باشند به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
اما موضوع قابل توجهی که اهمیت دارد این است که  عمر و هزینه های لامپ دیتا پروژکتور نباید معیار اصلی انتخاب شما برای خرید یک ویدئو پروژکتور باشد اما باید بدانید که میزان سرمایه گذاری شما در بلند مدت چقدر خواهد بود چون تاثیر بسزایی روی خرید پروژکتور شما دارد.

2 thoughts on “کمترین و بیشترین قیمت لامپ ویدئو پروژکتور با طول عمر طولانی چقدر است؟

  1. مهدي اميني گفت:

    سلام، ممنون از مطالب مفيدتون.
    يه سوال داشتم، اينكه نوشتين قيمت لامپ ديتا پروژكتور به نوع دستگاه بستگي داره، ايا برند دستگاه هم مهم هست يا لامپ هايي هستند كه مثلا هم به ويدئو پروژكتور سوني بخورن هم به هيتاچي؟

    1. Bahadori گفت:

      بله اهمیت دارد برای هر برند ویدئو پروژکتور باید لامپ همون برند استفاده بشه اگر ویدئو پروژکتور سونی است لامپ سونی یا اگر ویدئو پروژکتور هیتاچی باید لامپ ویدئو پروژکتور هیتاچی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 4