ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس

ویدئو کنفرانس

دستگاهی است شامل دوربین متحرک، میکروفن 360 درجه و کدک، که به صورت کاملاً سخت‌افزاری توانایی ارسال صدا، تصویر و محتوا را به صورت تک یا گروهی از نقاط جغرافیایی مختلف امکان پذیر می‌سازد. این سیستم‌ها با کیفیت Full HD و حتی بیشتر از آن به سادگی در بستر شبکه‌های اینترنتی کشور قادر به برقراری ارتباط هستند.
ویدئو کنفرانس‌ها به دو مدل تقسیم می‌شوند که در مدل تک ‌نقطه‌ای تماس ویدئویی متشکل از دو نقطه است که همدیگر را مشاهده می‌کنند ولی در مدل چند ‌نقطه‌ای بیش از دو نقطه به هم متصل می‌شوند و مثل میزگرد است.

وب‌ کم‌ حرفه‌ای

وب‌کم‌های حرفه‌ای، دوربین‌های متحرکی با چرخش عمودی، افقی و بزرگنمایی متفاوت برای سالن‌هایی در ابعاد مختلف طراحی شده‌اند. در کنار این دوربین‌ها اسپیکر و میکروفن 360 تعبیه شده است که قابلیت استفاده گروهی و حذف نویز و اکو را دارند. این وب‌کم‌ها همچنین قابلیت اتصال به سیستم کنفرانس صوتی را نیز دارند. توانایی دیگر این این وب‌کم‌ها امکان ذخیره‌سازی چند قاب تصویری متفاوت است.

محصولات با کیفیت و متناسب با بودجه سازمانی

تیم فنی و اجرایی حرفه‌ای

بیش از ۱۵۰۰ پروژه متنوع

ارائه راه‌کارهای یکپارچه صوتی و تصویری 

 • Skype
 • WebRTC
 • YMS

Skype for Business


کمپانی مایکروسافت بی تردید برترین تولید کننده راهکارهای یکپارچه در دنیا می باشد. این پلت فرم بهترین راهکار درون سازمانی برای سازمان‌های بزرگ است که تماس‌های دو به دو یا چند نقطه ای، چت متنی ،ارسال فایل و …بر روی شبکه‌های داخلی امکان پذیر می‌سازد.
اسکایپ در واقع یک سامانه‌ی یکپارچه درون سازمانی برای یک تعامل تیمی می باشد که شامل انواع پیام رسانی ها می باشد. این سامانه سازگاری کامل با سایر نرم افزارهای مایکروسافتیو تمام روش های ارتباطی را در اختیار کاربر قرار میدهد.
استفاده از یک رابط کاربری واحد سبب سهولت در گسترش نرم افزار ،پشتبانی و نگهداری آسان و افزایش توانایی کاربر می باشد.

skype-for-business

Web Real-Time Communication

وب آر تی سی در واقع پروژه ای متن باز (open-source) است که از طریق یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) ساده تعامل همزمان را برای اپلیکشین های موبایل و مرورگرهای وب فراهم می کند.

این راه شباهت زیادی  به وب کنفرانس هایی که برای آموزش و جلسات با کیفیت پایین تر در سازمان ها راه اندازی می شوند دارد. به زبان ساده تر WebRTC  یک لینک را در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربر با کلیک کردن بر روی آن لینک با باز شدن یک مرورگر کثل کروم یا فایرفاکس می تواند وارد یک جلسه ی ویدئوکنفرانس شود.

webRTC

Yealink Meeting Server

سرور جلسات یالینک (YMS) یک زیرساخت کنفرانس ویدئویی مبتنی بر ماشین مجازی است که برای کنفرانس همزمان ویدیویی HD  بصورت درون سازمانی یا برون سازمان طراحی شده است.

این سرور با تجمیع 10 قابلیت زیرساختی به عنوان یک سرور جلسات مجازی قدرتمند با قابلیت برقراری ارتباطات چند‌ نقطه ای و بسیاری از زیر ساختهای مورد نیاز را دارد. با این راهکار می توان به تعداد نیاز دستگاه های سخت افزاری، وب کنفرانس ها و حتی نرم افزارها را وارد ارتباطات تصویری همزمان نمود. صدا و تصویر همه نقاط از طریق یک پنل مدیریت به سادگی قابل کنترل است.

امکان دسترسی دستگاه های مختلف از جمله تجهیزات اتاقهای کنفرانس (end point)، تلفن های ویدیویی، برنامه های تلفن همراه و نرم افزار رایانه ای را فراهم می آورد. سرور جلسات Yealink کیفیت Full HD و رزولوشن 1080 P 30 F را برای تمامی تجهیزات پشتیبانی می کند.

 انواع حالت های کنفرانس و ادغام با دستگاه های VC Yealink برگزاری کنفرانس ویدئویی را ساده تر میکند، مثلا قابلیت های یادآوری کنفرانس و انجام بعضی کارها تنها با یک کلیک، از جمله کارهایی هستند که باعث برگزاری راحت تر کنفرانس می شوند.

YMS یک تجربه کاربری ساده و کارآمد را ارائه می دهد و هزینه های ارتباط را کاهش می دهد.

YMS

نظرات مشتریان نوآوران تحقیق

 • شرکت راه آهن  جز نخستین  شرکت های پیشگام در حوزه ویدئو کنفرانس می‌باشد و برند هایی مانند Altura،Polycom  و Sony را در این مجموعه از سالیان گذشته نصب و راه اندازی شده اند . با خارج شدن این برند ها از گارانتی و خدمات  جهانی، این شرکت به دنبال تامین کنندگانی برای تکمیل خرید های خود و پشتیبانی برند های نام  برده شده بود، پس از بررسی های دقیق بین چند شرکت که در این حوزه فعال بودند، شرکت مهندسی نوآوران تحقیق به دلیل ارائه کالا با کیفیت، واحد فنی و خدمات تخصصی انتخاب شد. امروزه حدود 100 دستگاه ویدئو کنفرانس و یک MCU در این شرکت توسط نوآوران تحقیق نصب و راه اندازی شده است.

  راه آهن جمهموری اسلامی

  مهندس پورزندی - مسئول ویدئو کنفرانس راه آهن کشور
 • سازمان بهزیستی کشور در طی سالیان گذشته حدود 30 دستگاه ویدئو کنفرانس از شرکت مهندس نوآوران تحقیق خریداری و در نقاط مختلف کشور نصب وراه اندازی کرده است. دستگاه های ویدئو کنفرانس نوآوران تحقیق از سال 89 در این مجموعه نصب شده است، طی بررسی که در سال 93 توسط واحد آمار و فناوری اطلاعات سازمان بهزیستی  کشور ومحاسبه نرخ ROI انجام شد مواردی از قبیل سود هی بالا، دسترسی سریع به همه پرسنل، صرفه جویی در زمان و کاهش سفر های غر ضروری بدست آمد که با توجه به موارد ذکر شده و ارائه خدمات، پشتیبانی مناسب و اصالت کالا ارائه شده توسط آن شرکت  تصمیم به خرید حدود 20 دستگاه ویدئو کنفرانس دیگر گرفته شد.

  سازمان بهزیستی کشور

  مهندس جعفرلو – مسئول ویدئو کنفرانس بهزیستی کشور
 • شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی که به اختصار شستا نامیده می‌شود که جز بزرگترین حوزه کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  است. طی سال های گذشته جلسات ویدئویی این شرکت بر روی بستر Web Conference برگزار می‌شد، اما با توجه به اینکه نیاز ویدئو کنفرانس وز به روز در این مجموعه افزایش پیدا می‌کرد، سیستم ویدئو کنفرانس Aver برای راه اندازی حدود 200 شرکت  زیر مجموعه در سال 97 پیشنهاد شد که تا کنون موفق به نصب حدود 50 دستگاه ویدئو کنفرانس شده ایم. ار دلایل انتخاب شرکت مهندسی نوآوران تحقیق می‌توان به ارائه خدمات مناسب، موجودی کالا و تحویل به موقع اشاره کرد. همچنین شایان ذکر است که این پروژه توسط ان شرکت طی 2 روز در نقاط مختلف مجموعه صدر تامین نصب و راه اندازی شد.

  شرکت سرمایه گذاری صدر تامین

  مهندس حق جو – مسول ویدئو کنفرانس سرمایه گذاری صدر تامین
 • در سال 1390 حدود 30 دستگاه ویدئو کنفرانس از شرکت مهندسی نوآوران تحقیق خریداری شد. با نصب و راه اندازی ویدیو کنفرانس  تعداد ماموریت های کاری در استان به حداقل رسید و  حضور هر روزه در استان به یک روز حضور کاهش پیدا کرد.

  در سال 1396  این مجموعه تصمیم به افزایش نقاط خود جهت آموزش و سایر خدمات گرفت و حدود 20 دستگاه دیگر و یک MCU به مرکز اضافه شد. از دلایل مهم انتخاب شرکت مهندسی نوآوران تحقیق  می توان به پاسخگویی سریع، داشتن واحد فنی و تخصصی، اصالت کالا و ارسال کالا در کوتاه ترین زمان ممکن اشاره کرد.

  استانداری بوشهر

  مهندس استوار – مسئول ویدئو کنفرانس استانداری بوشهر

پرسش و پاسخ‌های متداول درباره ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس دستگاهی است که شامل دوربین متحرک، میکروفن 360 درجه و کدک بوده است که به صورت کاملاً سخت‌افزاری توانایی ارسال صدا، تصویر و محتوا را به صورت تک یا گروهی از نقاط جغرافیایی مختلف امکان پذیر می‌سازد. این سیستم‌ها با کیفیت  Full HD و حتی بیشتر از آن به سادگی در بستر شبکه‌های اینترنتی کشور قادر به برقراری ارتباط هستند.

وب‌ کم‌های حرفه‌ای، دوربین‌های متحرکی با چرخش عمودی، افقی و بزرگنمایی متفاوت برای سالن‌هایی در ابعاد مختلف طراحی شده‌اند. در کنار این دوربین‌ها اسپیکر و میکروفن 360 تعبیه شده است که قابلیت استفاده گروهی و حذف نویز و اکو را دارند. این وب‌کم‌ها همچنین قابلیت اتصال به سیستم کنفرانس صوتی را نیز دارند. توانایی دیگر این این وب‌کم‌ها امکان ذخیره‌سازی چند قاب تصویری متفاوت است.

وب کم های حرفه ای شامل میکروفن و اسپیکر می باشند که تمامی این تجهیزات از طریق یک پورت USB به یک سیستم کامپیوتری متصل می شوند اما دستگاه های ویدئو کنفرانس علاوه بر وربین و میکروفن یک پردازنده اصلی به نام کدک دارد که همه اتصالات به دستگاه پردازنده متصل می شوند و از طریق دو پروتکل H323 و SIP ارتباط برقرار می کنند.

بهترین وبکم بستگی به تعداد افرادی دارد که قرار است در جلسه حضور داشته باشند. بعنوان مثال یک وبکم Full HD با لنز ثابت برای جلسات انفرادی حداکثر 5 نفر در اتاق حضور داشته باشند. اگر می خواهید از یک اتاق کنفرانس کوچک وارد جلسه ویدیو کنفرانس شوید بایستی از دوربین متحرک با قابلیت زوم حداقل 4 برابر بزرگنمایی استفاده نمایید. علاوه بر دوربین بایستی در این اتاق‌ها از میکروفن های 360 درجه گروهی (omnia director mic) استفاده نمود.

دستگاه Aver Vc322  بهترین گزینه برای اتاق کنفرانس کوچک است. در سالن های کنفرانس بزرگتر در رنج 20 الی 30 نفر AVervc520  با 18 برابر بزرگنمایی و میکروفن با شعاع 6 متری بهترین انتخاب برای این گزینه است.

بهترین راهکار به لحاظ فنی و اقتصادی قابل بررسی است.در حال حاضر با توجه به عامل بودجه و نیازمندیهای فنی ،کمپانی Aver و Yealink  در بازار ایران حضور پررنگی رو دارند و سایر برندها با بودجه های دو تا چهار برابری نیاز داشته و معمولاً ما شاهد دستگاه استوک و قدیمی از سایر برندها در ایران هستیم.

تعدادی از دستگاه های ویدئو کنفرانس امکان برقراری ارتباط تصویری با Skype For Business وجود دارد اما امکان برقراری ارتباط با سرویس اسکایپ معمولی و سایر سرویس های تحت وب وجود ندارد که در این صورت نیاز به یک وب کم حرفه ای می باشد.

اینکار به 3 روش امکان پذیر است.اگر قصد ارتباط تصویر نرم افزاری یا وب کنفرانس دارید وب کم های حرفه ای vc520+  بهترین گزینه است.اگر بایستی به نقطه ای که به تکنولوژی سخت افزاری ویدئوکنفرانس مجهز شده اتصال پیدا کنید ست سخت افزاری Aver Evc150  بهترین و اقتصادی ترین پیشنهاد می باشد.چنانچه قصد تجهیز سالن به دوربین های اتو ترک و میکروفن های دیجیتال را دارید برند restmonet  بهترین و اقتصادی ترین انتخاب می باشد.

پلت فرم YMS بهترین و اقتصادی ترین راهکار ویدئوکنفرانس برای سازمانهای بزرگ است که هم ویدئوکنفرانس و هم وب کنفرانس دارند. این پلت فرم در واقع زیر ساخت برقراری ارتباطات یکپارچه است که قابلیت های برقراری همزمان جلسات با حضور همه نقاط در سالن های کنفرانس یا موبایل و کامپیوتر و… را فراهم می کند.

بله، امکان برقراری ارتباط با هر دستگاه ویدئو کنفرانس سخت افزری و نرم افزاری با هر برندی وجود دارد زیرا در یک پروتکل استاندارد ارتباط برقرار می کنند.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد یا قیمت محصولات، یک گزینه را انتخاب کنید.

درخواست دمو ویدیو کنفرانس

مقالات ویدئو کنفرانس