با انواع ویدئو پروژکتور آشنا شوید

انواع ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور دستگاهی برای نمایش تصاویر بر روی پرده نمایش یا یک دیوار سفید می باشد. از مهم ترین اجزای سازنده دیتا پروژکتور می توان به لنز و لامپ دستگاه اشاره کرد.
نحوه کار ویدئو پروژکتور به این صورت است که تصاویر ورودی از منابع مختلف از قبیل ویدئو پلیر، کامپیوتر، فلش و …بر روی پرده نمایش نشان می دهد. پس از پردازش داده های ورودی توسط پروژکتور تصاویر با بزرگنمایی متفاوتی نمایش داده می شوند که این بزرگنمایی به نوع لنز و فاصله ویدئو پروژکتور تا پرده نمایش بستگی دارد.

مراکز استفاده از ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور در زمان اختراع دستگاهی بود که مجموعه ای از تصاویر به هم چسبیده را با سرعت ۲۴/۱   ثانیه نمایش می داد که بعد ها پروژکتور نام گرفت. با توجه به پیشرفت علم و الزام استفاده از تکنولوژی امروزه مراکز آموزشی به ویژه مدارس و دانشگاه ها، موسسات خصوصی و سازمان های دولتی از ویدئو پروژکتور استفاده می کنند.

انواع ویدئو پروژکتور ها :

آموزشی

ویدئو پروژکتور های آموزشی درحیطه آموزش به یک ابزار ضروری تبدیل شده اند .نویز کمتر، استفاده آسان و عمر بیشتر دستگاه از ویژگی های این سری ویدئو پروژکتور ها ست.

آمفی تئاتری

این ویدیو پروژکتور های ایده آل برای سالن هایی در ابعاد متوسط تا بزرگ می باشد. سخنرانی ها، جلسات و ارائه مطالب از طریق ویدیو پروژکتور منحصر به فرد و هر کدام مستلزم امکانات خاصی هستند. محل ارائه مطالب از طریق دیتا پروژکتور می تواند از سالن های بزرگ گرفته تا ایستگاه های مترو، پنجره های فروشگاه ها و سخنرانی در دانشگاه ها متفاوت باشند.

بیشتر بخوانید:  کدام خصوصیات ویدئو پروژکتور ها مهم است؟

چند منظوره

ویدئو پروژکتورهای چند منظوره شامل بهترین امکانات برای کسب و کار و آموزش هستند.  تمامی مدل های این سری تصویری با بالاترین حد کیفیت، امنیت و کاربری آسان ارائه می دهند. این ویدئو پروژکتور ها دارای قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی و عمر بالا هستند.

لیزری

ویژگی های منحصر به فرد دیتا پرژکتور های لیزری، باعث استفاده آسان و راحت و تمام وقت این محصول شده است. این نوع دیتاپروژکتورها قابل استفاده در مکان های بزرگ مانند موزه ها، سالن های آمفی تئاتر و رستورانها می باشد.

LED

ویدئو پروژکتورهای LED با استفاده از آخرین تکنولوژی HLD (میزان روشنایی بالا) سطح جدیدی از روشنایی را ارائه میدهند که باعث ایجاد تصویری ۳ برابر روشن تر و شفاف تر میگردد.

تکنولوژی ویدئو پروژکتور ها

ویدئو پروژکتورها از نظر تکنولوژی به دو دسته ۳LCD و   DLP   تقسیم می شوند.

در دیتا پروژکتورهای ۳LCD وضوح تصویر، رنگ و روشنایی بیشتر از پروژکتور های DLP می باشد. بهتر از DLP ها برای مصارفی که کیفیت رنگ ها در الویت قرار ندارند استفاد شود. معمولا DLPها برای مصارف آموزشی و تجاری و ۳LCD ها برای مصارف خانگی، فیلم و بازی مناسب تر هستند.

برخی از مزایای ویدئو پروژکتور های DLP:

  • نمایش رنگ سفید با عمق بالاتر
  • عمر بالاتر دستگاه نسبت به تکنولوژی ۳LCD
  • ارائه تصاویر صاف تر
  • و…

برخی از مزایای ویدئو پروژکتور ۳LCD  :

  • نور بالاتر نسبت به DLP ها
  • غلظت رنگ بالاتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *