۷ مثال جالب در زمینه تکنولوژی ویدئو پروژکتور (بخش اول)

ویدئو پروژکتور

بخش اول

اگرچه ویدئو پروژکتور مپینگ عبارت نسبتا جدیدی است اما اولین مثال کاربردی عمومی این تکنیک به سال ۱۹۶۰ بر می گردد زمانیکه بازدید از خانه ارواح (Haunted Mansion ride) در دیزنی لند در سال ۱۹۶۹ افتتاح گردید.
از آن به بعد این تکنولوژی پیشرفت بسیار زیادی کرد. طی چند دهه اخیر، ویدئو پروژکتور های مپینگ به یکی از ملزومات در رویدادها، افتتاح یک ساختمان یا یک مراسم خاص تبدیل شده است.
در چند سال گذشته، روشهای جدیدی برای این تکنیک مورد استفاده قرار گرفته است. کاربردهای نظامی، توسعه صنعت تکنولوژی پوشیدنی و چشم اندازهای وسیع دیگری برای تجارت در بخش های مختلف، فرصت های جدیدی را برای مهار کردن قدرت آن ایجاد کرده است.
ما مثالهای موردنظرمان را در زمینه تکنولوژی نمایش و پروژکشن مپینگ از تکنولوژی نامرئی کننده اجسام گرفته تا واتراسلاید تعاملی انتخاب کرده ایم.

۱-تکنولوژی نامرئی کننده اجسام
کاربرد استتار نوری یا تطبیقی فعال در تغییر نور برای پنهان کردن یک شخص یا وسیله نقلیه از دید است. این مفهوم خیلی جدید نیست و مطالعات اولیه در این زمینه به صورت روشن سازی – در جهت مخالف در دوران جنگ جهانی دوم  – انجام گرفت. استتار نوری مرزهای آنچه می توانیم با ویدئو پروژکتور انجام دهیم را وسیعتر می کند. این تکنیک می تواند بسیار کارامد بوده و شخصی را که بدون حرکت است به طور کامل از دید انسان و حتی سنسورهای نوری خارج نماید.
نتایج این تکنیک شبیه توانایی شبه آفتاب پرست برای وسایل نقلیه ای مانند تانک ها و افراد نظامی است که در طول مدت جنگ خود را در پس زمینه محو می کنند. ردای نامرئی کننده اجسام از دنیای داستانی هری پاتر به دنیای واقعی وارد شده است.

۲-بازوی خود را به یک تبلت تبدیل کنید
تکنولوژی پوشیدنی توسط آژانس طراحی پاریس به سطح جدیدی از پیشرفت خود وارد شده است. Circlet نیاز به اسمارت واچ را نیز از بین برده به طوریکه هر فردی که از گوشی هوشمند استفاده می کند می تواند صفحه گوشی هوشمند خود را مستقیما روی مچ دست خود پروژکت کند.
اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام درآوردن گوشی از جیب خود آن را می اندازید یا از تلفن همراه هنگام حرکت استفاده می کنید؛ این تکنولوژی می تواند برای شما مناسب باشد. با وجودیکه تکنولوژی پروژکت همچنان در حال پیشرفت است اما این شرکت به هدف جذب مشتری خود و فروش بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ دلاری پس از تحویل محصول رسیده است.
طراحی در زمینه تکنولوژی هوشمند ضد آب و پوشیدنی به مشتریان آنها اجازه می دهد که به تلفن همراه زیرآب دسترسی داشته باشند؛ تماسها و پیامهایشان را بدون استفاده از هندزفری پاسخ دهند و نقشه مسیرها را بدون اینکه مستقیم به تلفن همراهشان دسترسی داشته باشند؛ دنبال کنند.

با توجه به طولانی بودن مطالب تصمیم گرفتیم که ادامه مقاله را در دو بخش مجزا منتشر نماییم و تنها به بیان عناوین ۵ مثال دیگر در این مقاله بسنده خواهیم کرد.
با ما در بخش دوم و سوم این مقاله همراه باشید.

۳-تکنولوژی پروژکتور صفحه لمسی
۴-واقعیت مجازی
۵-واتر اسلاید تعاملی
۶-موزیک ویدئوی جادوئی
۷-هلوگرام ۷ بعدی