دانستنی های برد هوشمند

نظرات معلمان در مورد ابزارهای مناسب هوشمندسازی مدارس

از زبان یک معلم بشنوید: چگونه یک تکنولوژی آموزشی مناسب برای کلاس درسمان انتخاب کنیم؟
انتخاب یک تکنولوژی مناسب برای کلاس درس می تواند یک کار خسته کننده باشد. فرقی نمی کند که شما دنبال یک راهکار سخت افزاری هستید یا نرم افزاری، در هر صورت شما با یک بازار بسیار بزرگ و متنوع روبرو خواهید شد، پر از محصولات متنوع که همه آن ها هم ادعا می کنند که بهترین هستند. و با بودجه محدودی هم که شما در اختیار دارید باید تکنولوژی انتخاب کنید که با سیستم آموزشی شما به بهترین نحو ممکن ادغام شود.
در این مقاله 5 نکته مهم را به شما معرفی می کنیم که باید در انتخاب تکنولوژی آموزشیتان آنها را در نظر بگیرید.
1 – از همکارانتان پرس و جو کنید:
بهترین مشاوران شما برای انتخاب تکنولوژی مناسب می توانند همکاران شما باشند، زیرا آنها شما و شاگردانتان را به خوبی می شناسند و به موضوعات درسی شما هم کاملا اشراف دارند و شاید آنها هم مثل شما تحقیقاتی در این زمینه انجام داده اند. مسئولان فناوری اطلاعات یک منبع خوب دیگر هستند. شما می توانید پیشنهاد دهید در جلسات هفتگیتان وقتی برای تبادل نظر و انتقال اطلاعات درباره نرم افزارها و برنامه های کاربردی در نظر گرفته شود.
2 – نظرات معلمان دیگر را آنلاین جستجو کنید.
نظرات معلمانی که قبلا از این دستگاه استفاده کرده اند و نظرات خود را به صورت آنلاین منتشر کرده اند نیز می تواند یک منبع خوب برای جستجوهای شما باشد. به دنبال نظرات مفید بگردید و مواظب کاربرانی هم که در نظراتشان فقط بدگویی می کنند باشید. ممکن است آنها در قبال این کار پول دریافت می کنند.
3 – امتحان کنید.
خیلی از کارخانه های ارائه دهنده تکنولوژی های آموزشی محصولاتشان را به صورت یک ماه رایگان ارائه می دهند. شما می توانید از این شانس استفاده کرده و محصولات آنها را امتحان کرده و مقایسه کنید. اگر کسانی را می شناسید که از تکنولوژی های آموزشی استفاده می کنند می توانید از آنها خواهش کنید برای مدتی آن را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید آنها را ارزیابی کنید.
4 – به صورت عملی ارزیابی کنید.
قبل از اینکه خریدتان را انجام دهید 5 درس را انتخاب کنید و با استفاده از تکنولوژی آموزشیتان به صورت آزمایشی آنها را تدریس کنید ، سپس ارزیابی کنید که تکنولوژی فوق چه نکات سودمندی را به کلاس شما اضافه کرده است، شاید همان کاغذ و مداد معمولی برای کلاس شما بهتر باشد. اگر نمی توانید حداقل چند مزیت پیدا کنید که تکنولوژی های آموزشی به کلاس شما اضافه کرده اند، این تکنولوژی به درد شما نمی خورد.
5 – کیفیت پشتیبانی را ارزیابی کنید.
دیگر هیچکس وقت ندارد کاتالوگ های قطور را مطالعه کند. در نتیجه خیلی مهم است که بدانید چگونه از ابتدا از تکنولوژیتان استفاده کنید و بدانید برای گرفتن کمک و ایده های جدید به کجا مراجعه کنید.
شرکت مهندسی نوآوران پیشنهاد دهنده پکیج برد هوشمند با خدمات پس از فروش در ایران است. این شرکت نماینده iboard 82” و iboard 78” با تکنولوژی روز دنیاست.
سایز 78 اینچ آی برد از پر فروشترین بردهای موجود در بازار است.
مشخصات برد هوشمند 78 اینچی:
ابعاد صفحه: “78(1472mm(W)x1145mm(H)x45(D)
شرایط محیطی : درجه هوا (45 الی10-) ، رطوبت (%95-10(
سازگار با تمامی نرم افزارها
امکان اتصال به کامپیوتر بصورت باسیم (USB PORT)
در صورت نیاز به تعمیر، صفحه برد جدا می شود
سازگاری با سیستم عامل Win 2000,XP,Vista,Win 7
امکان استفاده از صفحه برد بدون آزار چشم
سرعت تشخیص صفحه: 120d/s around
وزن : 38 کیلوگرم
ایجاد صفحات کاری نامحدود
امکان بزرگنمایی محدوده معینی از تصویر (Spotlight)
امکان استفاده از قلم و انگشت با استفاده از مادون قرمز
قدرت تفکیک تصاویر: 4096*4096
دقت: 2mm +/-
دارای کلید های میانبر بر روی صفحه جهت دسترسی سریع و آسان به انتخاب قلم وموس و انگشت ، انتخاب صفحات ذخیره شده و….
امکان استفاده از صفحه برد بدون آزار چشم

منبع :http://www.weareteachers.com/community/blogs/weareteachersblog/blog-wat/2012/04/25/the-teacher-report-5-smart-steps-for-choosing-technology

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا × 7 = 70