دانستنی های ویدئو کنفرانس

نور پردازی اتاق ویدئو کنفرانس + 7 نکته طلایی

نورپردازی اتاق ویدئو کنفرانس

کنفرانس ویدئویی این توانایی منحصر به فرد را دارد که تیم‌ها را به صورت رو در رو به یکدیگر متصل کند، حتی زمانی که آن‌ها هزاران مایل از هم فاصله دارند. فرقی نمی‌کند با شرکای تجاری یا مشتریانتان تماس بگیرید، برای اولین بار با یک مشتری جدید (یا مشتری بالقوه) ملاقات کنید یا یک مصاحبه شغلی انجام دهید، یک فضای جلسه با نور مناسب می‌تواند به شما کمک کند بهترین خود را ارائه دهید و بیشترین بهره را از هر تماس ببرید. در این مقاله نکات مربوط به نورپردازی اتاق ویدئو کنفرانس برای دستیابی به بهترین روشنایی برای کنفرانس ویدئویی توضیح داده شده است.

4 دلیل اهمیت نورپردازی برای ویدئو کنفرانس

نور مستقیم برای تماس‌های ویدیویی بهترین گزینه است، به خصوص اگر روبروی منبع نور بنشینید تضمین می‌کند که صورت شما به خوبی روشن شده و به وضوح قابل مشاهده است. استفاده از نور طبیعی از پنجره برای روشن کردن حاشیه‌ها نیز رنگ‌های دلپذیر و دقیقی را در دوربین ایجاد می‌کند و رنگ‌های شفافی را به نمایش می‌گذارد.

دوربین‌ها نیز درست مانند چشمان ما، برای ارائه یک تصویر خوب به نور نیاز دارند. هنگامی که نور کافی وجود ندارد، نور زیاد است یا نور در جهت اشتباه قرار دارد، ممکن است دوربین‌ها، تصویری با کیفیت پایین‌تر ارائه دهند. دانستن نحوه تنظیم و استفاده از نور مناسب برای بهینه سازی تماس‌های ویدیویی بسیار مهم است، زیرا:

 1. حالات چهره را روشن می کند

اول از همه، مهم است که نورپردازی اتاق کنفرانس شما به دوربین اجازه دهد تا افراد داخل اتاق به وضوح دیده شوند. نور مناسب، سایه‌های ناخواسته‌ای را که ممکن است حالات چهره یا ظاهر افراد را تغییر دهد، از بین می‌برد.

 1. حواس پرتی را به حداقل می رساند

سایه‌های تیره، نورهای خیره‌کننده‌ و بازتاب‌ها، توجه شرکت‌کنندگان در کنفرانس ویدئویی را پرت می‌کنند. نوری که به وضوح، چهره‌ها را روشن می‌کند، حواس پرتی را به حداقل می‌رساند و همه حضار را بر روی سخنران و خود جلسه حاضر متمرکز می‌کند.

 1. رنگ‌های واقعی را به نمایش می گذارد

رنگ‌ها می‌توانند تحت تأثیر منابع نوری قرار بگیرند که رنگ آن‌ها خیلی گرم یا خیلی سرد است. حتی با وجود ویژگی‌های پیچیده تعادل رنگ سفید بصورت اتومات در دوربین‌های ویدئو کنفرانس جدید، رنگ‌های غیرواقعی می‌تواند چالش‌های ناامیدکننده‌ای برای صنایعی ایجاد کند که به شدت به طراحی‌های بصری متکی هستند. نورپردازی مناسب رنگ واقعی اشیا را در دوربین نشان می دهد.

 1. به بالاترین کیفیت ویدئو می رسید

تصاویر با کیفیت بالا به وضوح دوربین بستگی دارند. نور کافی هرگونه نویز احتمالی یا “گرین” و سایر اثرات نامطلوب مرتبط با تصاویر دیجیتالی کم نور را از بین می‌برد.

7 نکته برای نورپردازی اتاق ویدئو کنفرانس با هدف برقراری تماس ویدئویی عالی

نورپردازی خوب با کیفیت تماس ویدیویی خوب همراه است. این نکات شما را در مورد بایدها و نبایدهای نورپردازی ویدئویی راهنمایی می‌کند تا بتوانید در هر تماس ویدئو کنفرانسی، حرفه ای و با نور مناسب به نظر برسید.

 1. روبروی یک منبع نور بنشینید

پشت به پنجره یا منبع نور نشستن می‌تواند با ایجاد یک افکت سایه تیره، بر کیفیت تماس ویدیوئی تأثیر منفی بگذارد. در صورت امکان، رو به پنجره، چراغ رومیزی یا دیگر منبع نور بنشینید تا مطمئن شوید که چهره شما به خوبی روشن شده و به وضوح قابل مشاهده است.

 1. منابع نور طبیعی را بهینه کنید

نور طبیعی روز، رنگ پوست دلپذیر و دقیقی را در دوربین ایجاد می‌کند و رنگ های شفافی را بوجود می‌آورد. راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس خود در اتاقی پرنور با نور طبیعی برای ایجاد یک محیط حرفه ای مفید است.

 

نورپردازی اتاق ویدئو کنفرانس

 1. از نور جهت دار روشن استفاده کنید

از لامپ‌های بدون قاب به عنوان نور اتاق کنفرانس ویدئویی استفاده نکنید. آباژور یا دیفیوزر سایه های تیره را کاهش می‌دهد و نور اتاق را ملایم می‌کند. برخلاف تصور رایج، هر چه منبع به موضوعی نزدیک‌تر باشد، سایه‌ها روی آن موضوع کمتر خواهند بود. بنابراین اگر لامپ خیلی روشن است، آن را به خود نزدیک کنید. این ممکن است به افزایش نوردهی دوربین روی صورت شما نیز کمک کند. تعادل نور طبیعی را با لامپ‌های سفید روشن و مناسب برای ایجاد فضایی دلپذیر در اتاق برقرار کنید.

 1. تنظیمات روشنایی سه نقطه ای ایجاد کنید

به یک ساعت هنگام تنظیم نور برای برقراری تماس فکر کنید: اگر جایی نشستید که رو به ساعت ۱۲ هستید، سعی کنید منابع نور را در ساعت 11 و 2 قرار دهید. افزودن نور بالای سرتان، تنظیم نور سه نقطه ای عالی که کیت نورپردازی مناسب برای عکاسان پرتره و فیلمبرداران را تکمیل می‌کند.

 1. از مقدار مناسب نور استفاده کنید

مهم است که نور زیادی در اتاق وجود داشته باشد تا حداکثر شفافیت را داشته باشید. با این حال، ممکن است نور بیش از حد نیز کیفیت تصویر شما را خراب کند. اگر نور وارد شده از پنجره، خیلی روشن است، برای جلوگیری از نوردهی بیش از حد، پرده‌ها را بکشید یا دور از پنجره بنشینید. اگر منبع نوری مانند لامپ، بیش از حد روشن است، آن را از خود دور کنید یا با یک سایه روشن، نور آن را کم کنید. در صورت امکان، از منابع نوری متعددی که به سمت صورت شما می‌تابد، استفاده کنید تا سایه‌ها را پر کنید و نور کلی اتاق را تا حد امکان یکسان کنید.

 1. رنگ‌های روشن را برای دیوارها انتخاب کنید

از دیوارها و میزهای سفید یا رنگ روشن در فضاهای ویدئو کنفرانس خود استفاده کنید تا اتاق را با نور بازتابی روشن کنید. سطوح سفید، نور را منعکس می‌کنند، در حالی که سطوح سیاه آن را جذب می‌کنند. استفاده از سطوح و دیوارهای سفید یا روشن متعدد در اتاق کنفرانس، با تابش نور به اطراف، فضا را روشن‌تر می‌کند.

 

 1. از سیستم دوربین ویدئو کنفرانس اختصاصی استفاده کنید

سیستم‌های دوربین کنفرانس ویدیویی ساخته‌شده با کیفیت بالا برای مشکلات خاص فیلم‌برداری در اتاق کنفرانس بهینه شده‌اند. دوربین‌های کنفرانس ویدیویی 4k با کیفیت فوق‌العاده بالا مانند از حسگر بسیار بزرگ‌تری نسبت به یک وب‌کم معمولی استفاده می‌کنند و می‌توانند تصویری بسیار بهتر را در موقعیت‌های با نور ضعیف تولید کنند. این، یک راه حل عالی برای تنظیم نورپردازی اتاق ویدئو کنفرانس است که به شما کمک می‌کند بهترین خود را با بالاترین وضوح و بالاترین کیفیت تصویر در کنفرانس ارائه دهید.

 

چگونه بهترین نور را برای تماس‌های ویدئو کنفرانس به دست آورید

فضاهای کنفرانس با اندازه طبیعی از دیوارهای رنگی روشن و نور طبیعی پنجره های خارجی به خوبی استفاده می کنند. وسایل روشنایی که بالای سر حضار قرار گرفته، به اضافه کردن نور یکنواخت در میزهای کنفرانس طولانی کمک می‌کند و سیستم‌های کنفرانس ویدئویی ما برای ارائه واقعی ترین تماس چشمی در سطح چشم افراد قرار داده می‌شوند. اتاق‌هایی که دارای پنجره‌های خارجی هستند، پرده‌های شفافی دارند که می‌توان آن‌ها را پایین آورد تا نور شدید پخش شود و تمام نورپردازی‌های جانبی با در نظر گرفتن یک هدف تنظیم شده‌اند: ایجاد یک محیط حرفه‌ای که تمرکز افراد حاضر در جلسه را حفظ کند.

 

جمع بندی

اگرچه اغلب نادیده گرفته می‌شود، اما نورپردازی خوب عامل بزرگی در ایجاد ظاهری حرفه‌ای در طول کنفرانس ویدئویی است. نور با کمک به ارائه یک تصویر شفاف، نمایش ویدیویی با کیفیت بالا را تکمیل می‌کند و به شما این احساس را می‌دهد که با شخصی که با او صحبت می‌کنید در یک اتاق هستید. با استفاده از ابزارهای نورپردازی ساده در تماس کنفرانسی، آماده خواهید بود تا اتاق جلسه کنفرانس ویدئویی یا دفتر خانه خود را به نحوی راه‌اندازی کنید که به شکل عمیق‌تری با شرکای تجاری، مشتریان و مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید.

برای تجهیز اتاق ویدئو کنفرانس خود با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس: 02142981

شماره واتس اپ: 09103334800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =