دانستنی های ویدئو کنفرانس

کاربرد ویدئو کنفرانس در قرنطینه

کاربرد ویدئو کنفرانس در قرنطینه

نیازی به گفتن نیست که در دوران بی سابقه ای قرار گرفته ایم. صرف نظر از مکانی که در آن زندگی می کنیم، تمام مردم سراسر جهان با ویروس کوید ۱۹ (کرونا) مواجه شده اند و زندگی خود را با آن سازگار کرده اند. ما امیدواریم همه انسان ها بتوانند در این دوره نامعلوم در ایمنی کامل به سر ببرند.

ویدئو کنفرانس شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

شرکت نوآوران تحقیق نیز به عنوان یکی از تامین کنندگان ویدئو کنفرانس در سراسر ایران که محصولات آن در تمامی استان ها و شهر های کشور مورد استفاده قرار گرفته است، شاهد است که کارمندان چقدر سریع از حضور در ادارات به کار کردن در منزل و از آموزش در کلاس های درس به یادگیری از راه دور تغییر وضعیت می دهند. به همین منظور، تصمیم گرفتیم تا با بررسی مقالات معتبر در این خصوص اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم و امیدواریم که بتوانیم بینش و آگاهی مختصری درخصوص تغییرات رفتاری سازمان های بزرگ و کوچک در سراسر جهان به عنوان اقداماتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه دهیم.

بررسی جلسات ویدئو کنفرانس قبل و پس از شیوع ویروس کرونا

تیم تحقیقاتی بلوجینز مجموع دقایق جلسات ویدیوکنفرانس را کشور به کشور، قبل و بعد از شیوع ویروس کرونا جمع آوری و تحلیل کرده است. با ارزیابی دقایق جلسات از شش هفته گذشته و مقایسه آن با پیش از پیدایش کرونا دریافتند شتاب روزانه کاربرد ویدئو کنفرانس در قرنطینه به دلیل شیوع کرونا ویروس مرزهای تمام کشورهای جهان را درنوردیده است.

همانطور که ویدئو بالا نشان می دهد، جای تعجب نیست که کاربرد محصولات ویدئو کنفرانس در کشورهایی که به شدت توسط این ویروس آسیب دیده اند به طور قابل توجهی افزایش یافته است.* اما همانطور که می بینید، این دقیقاً یک رخداد جهانی است به طوریکه تقریبا تمام کشورها با یک جهش در استفاده از ویدیو کنفرانس مواجه شده اند. بعلاوه این تیم تحقیقاتی کاربرد آن را به صورت ایالت به ایالت نیز در آمریکا پایش کرده و به همان نتایج دست یافته اند. نمودار زیر کاربرد ویدئو کنفرانس در قرنطینه در زمان شیوع کرونا ویروس را در واشنگتن، کالیفرنیا و نیویورک نشان می دهد.

 

ویدئو کنفرانس و کرونا

این داده ها به وضوح نشان دهنده اوج گیری استفاده از کنفرانس ویدئویی از تاریخ سوم مارس است. زمانیکه با شیوع ویروس، سازمان ها مجبور شدند از کارمندان خود بخواهند که شروع به دورکاری از داخل منزل کنند. درحالیکه با آینده نامعلومی مواجهیم، انتظار داریم که کاربرد ویدئوکنفرانس درجهان به نحوی ادامه یابد که در هفته های پیش رو بازهم بازتاب خود را روی نمودار بالا نشان دهد و از خروج بی مورد مردم از خانه شان جلوگیری کند.

همینطور که سازمان های بیشتری سیاست های دورکاری خود را به روز می کنند شاهد رفتارهای جالب توجهی در مقایسه با پیش از شیوع ویروس هستیم. به عنوان مثال، کاربرد وایتبرد مجازی با گذشت هر هفته تا ۲۸۴٪ افزایش یافته است. (از اول هفته ۲ مارس ۲۰۲۰ تا آخر هفته ۹ مارس ۲۰۲۰) کارمندان تلاش می کنند تا کنفرانس های داخل اتاق جلسه شرکت را با استفاده از این سیستم شبیه سازی کنند تا بهره بیشتری از همکاری از راه دور ببرند. بعلاوه، استفاده از چت های خصوصی حین کنفرانس ویدئویی تا ۱۱۶٪ افزایش یافته که نشان می دهد تیم ها آن را جایگزین گفتگو غیررسمی و خصوصی که معمولا در راهروهای ادارات دیده می شود، کرده اند و به دنبال روش های جدیدی برای برقراری تماس با همکاران خود طی این دوره قرنطینه هستند.

نکته: نرخ روزانه رشد در چند کشور به صورت زیر محاسبه شده است – درصد رشد دقایق روزانه استفاده از ویدئوکنفرانس نسبت به میانگین 14 روز گذشته آن که شامل روز شروع شیوع ویروس — به شرح زیر در هر کشور دیده می شود:

– 3 فوریه 2020 – چین

– 10 فوریه 2020- استرالیا، هنگ کنگ، اندونزی، ژاپن، مالزی، میانمار، نیوزلند، سنگاپور، تایلند، ویتنام

– 19 فوریه 2020- بحرین، مصر، ایران، عراق، اسرائیل، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان، ترکیه

– 23 فوریه 2020- دانمارک، آلمان، ایتالیا، نروژ، اسپانیا، سوئد، سوییس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42 + = 43