ویدئو پروژکتوز

ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور دستگاهی است که تصاویر را از منابع مختلف از قبیل ویدئو پلیر ها، حافظه های جانبی مثل فلش مموری ها و یا سیستم های متصل به ویدئو پروژکتور مثل رایانه های شخصی و یا لپ تاپ ها گرفته و با بزرگنمایی مشخصی آنها را به نمایش در می آورد. در صورتی که قصد دارید ویدئو پروژکتور خریداری کنید، حتما بخش راهنمای خرید ویدئو پروژکتور در همین صفحه را مطالعه فرمایید .

انواع ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور LED
ویدئو پروژکتور LED
ویدئو پروژکتور لیزری
ویدئو پروژکتور لیزری
ویدئو پروژکتور چند منظوره
ویدئو پروژکتور چند منظوره
ویدئو پروژکتور چند منظوره
ویدئو پروژکتور آمفی تئاتری
ویدئو پروژکتور چند منظوره
ویدئو پروژکتور آموزشی

برای آشنایی بیشتر با جزییات و نحوه عملکرد این دستگاه ها می توانید مقاله منتشر شده تحت عنوان “با انواع ویدئو پروژکتور آشنا شوید” را مطالعه فرمایید

نکات مهم در زمان خرید

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

زمانی که تصمیم به خرید ویدئو پروژکتور می گیرید، قطعا سوالاتی برایتان در خصوص این که چه برندی بخرید، دستگاه شما چه رزولوشنی یا کیفیت تصویری داشته باشد و… پیش می آید. در ادامه مسائلی را به منظور راهنمای خرید ویدئو پروژکتور ارائه خواهیم داد تا روند انتخاب و خرید این محصول را برای شما آسان تر کنیم .
اصلی ترین مسئله ای که در خرید ویدئو پروژکتور حائز اهمیت می باشد، فضا و نور محیطی است که مشتری با توجه به آن مدل مناسب پیشنهاد داده می شود.
معمولا مهمترین سوالی که از مشتریان پرسیده می شود در مورد فضا و نور محیط است. برای برخی افراد فول پورت بودن دستگاه اهمیت دارد (دستگاه دارای ورودی hdmi، دارای پورت usb، پورت شبکه و … باشد ) اما برای برخی قیمت دستگاه از اهمیت بیشتری برخوردار است که با در نظر گرفتن تمام این موارد اطلاعات کافی در اختیار مشتریان قرار داده شده و مدل مناسب پیشنهاد داده می شود.

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور ها، رزولوشن و قدرت روشنایی دستگاه است که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تاثیر گذار است. برای مثال شاید فضایی که دیتا پروژکتور در آن مورد استفاده قرار می گیرد کوچک باشد ولی نور محیط بالا باشد. در چنین شرایطی نمی توانیم دستگاه با انسی لومن پایین به مشتری پیشنهاد دهیم. یا ممکن است سالن مورد نظر از ابعاد بزرگتری برخوردار باشد اما نور محیط کنترل شده باشد که می توانیم دستگاه با انسی لومن پایین تر و با قیمت پایینتری به مشتریان پشنهاد دهیم.
مورد بعدی، عمر لامپ دستگاه است که اهمیت بالایی بخصوص برای مراکز آموزشی با توجه به نوع استفاده آن ها دارد. با توجه به این که مراکز آموزشی به دنبال دستگاه هایی با طول عمر لامپ بالا و هزینه نگهداری پایین هستند محصولات پیشنهاد شده به این مراکز باید از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند. در مدل های جدید ویدئو پروژکتور های هیتاچی عمر لامپ تا ۱۲۵۰۰ ساعت هم افزایش داشته است که یکی از بهترین گزینه ها برای مراکز مذکور به شمار می رود.

مبحث بعدی هوشمند بودن ویدئو پروژکتور است. ویدئو پروژکتور های هیتاچی مجهز به intelligent mode می باشند که نقطه قوت این برند نسبت به برندهای دیگر می باشد و باعث تمایز آن با سایر برند ها شده است. این ویژگی به این معناست که دستگاه خودش را با شرایط محیطی، نور محیط، نور و کیفیت تصویری که برای دستگاه ارسال می شود تطبیق می دهد که باعث می شود طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور افزایش پیدا کند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویدئو پروژکتور

نوع پورت های ورودی و خروجی دستگاه ها، نوع رزولوشن دستگاه (hd,full hd) پارامترهای تاثیر گذار در قیمت دیتا پروژکتور هستند. مسلما دستگاه هایی که از رزولوشن بالاتری برخوردار هستند، قیمت بالاتری دارند.
همچنین دستگاه های که از قیمت پایین تر برخوردار هستند، طول عمر لامپ کمتری دارند. به عنوان مثال دستگاه هایی وجود دارند که کمتر از یک سال از خرید آنها گذشته است، اما لامپ آنها نیاز به تعویض دارد. این در حالی است که پروژکتور های هیتاچی تا ۳ الی ۴ سال و حتی بیشتر نیاز به تعویض لامپ ندارند و تنها سرویس دستگاه کافی است.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور
گارانتی نوآوران

گارانتی و شرکت سازنده

با توجه به اهمیت کیفیت ساخت ویدئو پروژکتور، به ویژه در مراکزی که مدت زمان استفاده از این محصولات بیشتر می باشد و ساعات مورد استفاده دستگاه بیشتر است، شرکت سازنده دستگاه از مهمترین مواردی است که در خرید ویدئو پروژکتور باید به آن اهمیت داد. مسلما برند های مطرح مثل برند هیتاچی از با توجه به اینکه آزمایش ها . ارزیابی های متعددی را در بخش های مختلف از نظر کیفیت عملکرد پشت سر می گذارند، قابل اعتماد تر از سایر برند ها می باشند. در صورتی که محصولاتی که از برند های مطرح نیستند و یا به صورت No name ارائه می شوند ممکن است در اثر کیفیت پایین ساخت، دچار مشکلاتی از قبیل ذوب شدن برخی قطعات شوند و خساراتی برای دستگاه به بار آورند که گاها تعمیر دستگاه از هزینه بیشتری نسبت به قیمت خود دستگاه برخوردار باشد.
همچنین با توجه به اینکه ویدئو پروژکتور ها دارای قطعات مصرفی می باشند و نیز دستگاه های الکترونیکی بعضا به دلیل نوسانات برق یا موارد مشابه دچار آسیب دیدگی می شوند، شرکت گرارنتی کننده محصول و نحوه و نوع ارائه خدمات پس از فروش محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

عمر لامپ ویدئو پروژکتور

با توجه به اینکه لامپ دیتا پروژکتور یکی از اصلی ترین قطعات مصرفی این دستگاه ها می باشد، انتخاب دستگاه مناسب با کیفیت و طول عمر بالای لامپ از نکات مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور هاست. به علاوه مساله قیمت لامپ ویدئو پروژکتور هم – با توجه به مصرفی بودن لامپ ویدئو پروژکتور – از دیگر عوامل مهمی است که در انتخاب ویدئو پروژکتور ها باید در نظر گرفته شود.
یکی از مهمترین ویژگی های ویدئو پروژکتور های هیتاچی این است که زمانی که لامپ تعویض می شود تا ۸۰ درصد کیفیت تصویر دستگاه مانند روز اول است، چون لنز دستگاه کدر نمی شود.

شدت روشنایی ویدئو پروژکتور

از دیگر موارد مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب، شدت روشنایی ویدئو پروژکتور هاست. همانطور که قبلا هم گفته شد، با توجه به شرایط و نور محیطی که قرار است ویدئو پروژکتور در آن مورد استفاده قرار بگیرد، شدت روشنایی متناسبی باید در نظر گرفته شود.
واحد اندازی گیری این شدت روشنایی انسی لومن یا به اختصار لومن می باشد. برای محیط هایی که از نور کمتری برخوردار هستند، ویدئو پروژکتور با شدت روشنایی یا Brightness پایین هم مناسب خواهد بود، در حالی که در محیطهایی که نورگیرتر هستند، این میزان باید مقدار بالاتری باشد.

کنتراست ویدئو پروژکتور

کنتراست تصویر به نسبت روشن ترین نقطه تصویر به تاریک ترین نضطه گفته می شود. معمولا کنتراست ویدئو پروژکتور ها با دو عدد نشان داده می شوند. به عنوان مثال ۱۰۰۰۰:۰ به این معناست که روشن ترین نقطه تصویر ۱۰۰۰۰ برابر نسبت به تاریک ترین نقطه تصویر، روشنایی دارد.
همانند شدت روشنایی تصویر که نور محیط بر روی آن تاثیر گذار بود، کنتراست ویدئو پروژکتور ها هم به همین شکل متاثر از نور محیط می باشد. بنابراین هر چقدر نور محیط بیشتر باشد، کنتراست بالاتری برای ویدئو پروژکتور مورد نیاز خواهد بود.

پورت های ویدئو پروژکتور

پورت های معمول مورد استفاده در دیتا پروژکتور ها عموما پورت های انتقال تصویر و صدا، پورت های ورودی حافظه های جانبی مثل USB ها و همچنین پورت انتقال انرژی الکتریکی یا پاور می باشند. سایر پورت های ویدئو پروژکتور ها عبارتند از :

 • HDMI
 • VGA
 • component
 • composite
 • SVideo
 • ethernet port
 • voice/microphone I/O
 • RS232 control port
 • Power
 • IR remote control
 • MHL port
 • USB Type A/B

مراکز کاربرد ویدئو پروژکتور

ویدئو دیتا پروژکتور ها از جمله محصولاتی هستند که استفاده از آنها در مراکز متعددی امکان پذیر می باشند. به علاوه این محصولات از جذابیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شده اند. در ادامه به مراکزی که این محصولات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند اشاره خواهیم نمود.

 • مدارس
 • دانشگاه ها
 • سایر مراکز آموزشی
 • مراکز تجاری
 • سازمان ها و شرکت ها
 • بیمارستان ها
 • منازل

به منظور برقراری ارتباط با مشاوران ما و اخذ راهنمای خرید ویدئو پروژکتور به صورت کامل می توانید با شماره ۴۲۹۸۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.