ویدئو وال

ویدئو وال برند Higreen یک نمایشگر در سایزهای متنوع با تکنولوژ ی LED است که، قابلیت استفاده به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته را فراهم می نماید. تصویر یکپارچه (بدون فاصله بین نمایشگرها)، طول عمر و کیفیت بالا، مصرف برق کم و قابلیت ایجاد تصاویر در ابعاد مختلف، این محصول را از نسل های قبلی خود متفاوت کرده است. امکان نمایش تصاویر از ورودی های مختلف و همچنین قابلیت نمایش همزمان چند تصویر با چیدمان دلخواه از دیگر توانمندی های ویدئو وال Higreen می باشد.
ویدئو وال

مراکز کاربرد ویدئو وال

ویدیو وال استادیوم‌ها

استادیوم‌ها

ویدئو وال شرکت‌ها و مدارس

شرکت‌ها و مدارس

ویدئو وال اتاق‌های جلسات

اتاق‌های جلسات

ویدئو وال سالن‌های کنفرانس

سالن‌های کنفرانس

ایستگاه‌ها

ویدئو وال ترمینال‌ها

ترمینال‌ها

ویدئو وال تالارهای بورس

تالارهای بورس

ویدئو وال بانک‌ها

بانک‌ها

ویدیو وال مراکز سرگرمی

مراکز سرگرمی

ویدئو وال رستوران‌ها

رستوران‌ها

ویدئو وال فروشگاه‌های بزرگ

فروشگاه‌های بزرگ

ویدئو وال مراکز نظارت تصویری

مراکز نظارت تصویری

ویدئو وال چیست؟

یک ویدئو وال (که به عنوان نمایشگر دیواری هم شناخته می‌شود) یک سطح تصویری بزرگ است که شامل چندین نمایشگر می شود. در اصل، آن‌ها شامل چندین تلویزیون یا مانیتور هستند که به دقت در کنار هم قرار گرفته اند. هدف از ویدئو وال این است که یک سطح نمایش بزرگ به نظر برسد. مشکل ویدئو وال‌های اولیه این بود که حاشیه بزرگی داشت که سطح مفید نمایش هر تلویزیون را احاطه کرده بود. این موضوع به طور کامل اثر نمایش تصویر را تخریب می کرد. بنابراین، فن‌آوری‌های جدید برای به حداقل رساندن فضای بلا استفاده بین نمایش‌گرهای مختلف معرفی شدند. سیستم های ویدئو وال امروزی عموما با استفاده از پنل های LCD، یا چندین LED به طور مستقیم استفاده می‌شوند. این ویدئو وال ها در گستره وسیعی از اندازه‌ها و معمولا با قطر صفحه بین ۴۶ تا ۸۰ اینچ موجود اند. انتخاب اندازه صفحه نمایش به محتوای نمونه و فاصله مشاهده بستگی دارد. اگر از نزدیک ویدئو وال را تماشا کنید، چگالی پیکسل باید به اندازه کافی بالا باشد تا پیکسل های مجزا از هم را نبینید. این تفکیک باید به نسبت اندازه دیوار در نظر گرفته شود. اگر به عنوان مثال می خواهید یک ویدئو وال 4K داشته باشید، به 4 صفحه نمایش Full HD با چیدمان 2x2 نیاز دارید. مراکز کاربردی معمول شامل اتاق‌های کنترل، اتاق‌های جلسه، دیجیتال ساینیج و دیگر محیط‌های مشابه می باشند.

انواع ویدئو وال

معمولا ویدئو وال‌ها از نظر محل استفاده به دو نوع کلی مخصوص فضای باز یا outdoor و مخصوص فضای بسته یا indoor تقسیم می شوند. در فضاهای بسته امکان استفاده از وال های LCD یا LED وجود دارد، اما در فضاهای باز فقط ویدئو وال‌های LED قابل استفاده می باشند. آشنایی با انواع این محصول شما را در انتخاب و خرید ویدئو وال مناسب یاری خواهد کرد.

ویدئو وال LCD

یک ویدئو وال LCD از چند صفحه‌نمایش LCD ساخته شده‌ است. برخلاف پنل‌های استفاده‌ شده در دستگاه‌های تلویزیون، نمایشگرهای LCD دارای یک حاشیه بسیار باریک هستند که فاصله بین پنل‌ها را به حداقل می‌رساند و باعث می‌شود که در کل مثل یک بوم بزرگ باشد. در طول سال‌ها، این حاشیه به تدریج کاهش‌یافته است. ویدئو وال LCD برای استفاده طولانی‌مدت طراحی شده‌‌اند و اقدامات ویژه‌ای برای محافظت از آنها اعمال می شود تا اجازه دهد سالها در شرایط بهینه عمل کنند. اغلب اوقات، به طور پیوسته در حالت 24/7 کار میکنند، به این معنی که به ندرت خاموش می شوند.

ویدئو وال LED

از فناوری LED با دید مستقیم برای ایجاد چشمگیرترین ویدئو وال ها استفاده می شود. آنها بسیار روشن هستند و عمدتا برای جلب مخاطب استفاده می شوند. برای مثال برای تبلیغ در مغازه ها، هنگام تماشای نمایش یا اجرای زنده از ویدئو وال هایLED استفاده می شود. صفحه نمایش LED از تعداد زیادی LED های رنگی مجزا تشکیل شده است. سطح پیکسل وقتی از دور تماشا شود (برای مثال در اجرای زنده) می تواند بسیار بزرگ یا بسیار کوچک باشد. روشنایی زیاد، عدم وجود حاشیه بین اجزا و رنگ های چشمگیر از مزایای اصلی فناوری Direct View LED است. همچنین عمق و وزن محدود می تواند در تنظیمات خاصی مهم باشد. معایب آن هزینه زیاد و مصرف برق است.

ویدئو وال دات پیچ ( dot pitch )

پیچ پیکسل نشان دهنده چگالی پیکسل ها (خوشه های LED) بر روی صفحه نمایش LED می باشد که با وضوح تصویر ارتباط دارد. در واقع پیچ پیکسل یا دات پیچ نشان دهنده فاصله میلی متر از مرکز پیکسل تا مرکز پیکسل مجاور است. پیچ پیکسل یا دات پیچ از این نظر حائز اهمیت است که کیفیت و وضوح تصویر نمایش داده شده به طور مستقیم با آن مرتبط است. در واقعه هر چه میزان پیچ پیکسل کمتر باشد، تصویر نمایش داده شده از نظر کیفیت و جزئیات، خروجی بهتری خواهد داشت. بنابراین بیننده می تواند در فاصله نزدیک تری نسبت به نمایشگر بایستد و از تصاویر با کیفیت لذت ببرد.

ویدئو وال dot pitch

ویدئو وال‌ها چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

چند مورد وجود دارد که باید قبل از خرید ویدئو وال برای کسب و کار خود در نظر بگیرید:

ویدئو وال را کجا قرار خواهید داد؟
چقدر در دسترس تان خواهد بود؟
آیا در یک منطقه پر رفت و آمد هدف‌مند نصب می شود؟
آیا می‌توانید اندازه‌ های مختلف نمایشگر را در صفحه نمایش خود بگنجانید؟

پرداختن به این سوالات می‌تواند به شما کمک کند که از فعالیت تبلیغاتی موفق ویدئو وال خود اطمینان حاصل کنید. برای مثال، برای تعیین اینکه ویدیو وال خود را در کجا قرار دهید، باید هدف تبلیغات خود را بدانید. اگر می‌خواهید مصرف کنندگان با لمس کردن صفحه نمایش یا استفاده از یک دستگاه تلفن همراه با وال شما تعامل داشته باشند، دسترسی به آن باید آسان باشد.

قیمت ویدئو وال به چه عواملی بستگی دارد؟

این سوالی است که زیاد از ما پرسیده می‌شود. به خصوص بعد از اینکه تاثیر دیداری یک ویدئو وال یکپارچه را می‌بینند. پاسخ، مانند تمام سوالات بزرگ زندگی، نیاز به توضیح دارد.

هزینه یک وال LED تابعی از اندازه فیزیکی آن، تعداد نقطه‌های ویدئو وال، کیفیت اجزای LED و دیگر ویژگی‌های ارزش افزوده آن است. بنابراین بسیاری از تصمیمات بر قیمت نهایی ویدیو وال تاثیر می‌گذارند و استفاده از آن‌ها قبل از انتخاب یک محصول برای برنامه شما مفید است.

اجزاء سیستم ویدئو وال

برنامه‌های پیشرفته

اگر مشتری شما می‌خواهد کاری فراتر از نمایش ویدئو، متن و صدا انجام دهد، باید خود را با برخی از برنامه‌های تصویرسازی جدید آشنا کند که با ویدئو وال ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. قابلیت هایی مانند ترسیم سه‌بعدی، دسترسی از راه دور، ادغام با رسانه های اجتماعی و تعامل با صفحه لمسی به ویژگی‌های خاص و نمایش‌های دیجیتالی نیاز دارند که می‌تواند از آن‌ها پشتیبانی کند. این موارد همگی جزو تکنولوژی های جدیدی به شمار می آید که برای اجرای آنها باید از یک متخصص کمک بگیرید تا با آخرین توانمندی های این تکنولوژی آشنا شوید.

شبکه‌بندی چند رسانه‌ای

VARها که با تکنولوژی ویدئو وال کار می‌کنند، به حداقل یک درک اولیه از تکنولوژی ایجاد شبکه بین چند صفحه نمایش نیاز دارند، چرا که حتی کوچک‌ترین ویدئو وال شامل دو یا چند صفحه دیجیتال است. نصب این تجهیزات برای کار با هم به صورت یکپارچه و نشان دادن محتوای صحیح در زمان مناسب، مستلزم کالیبراسیون دقیق است.

اگر شما در استفاده از ویدئو وال تازه کار هستید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که مهارت های شبکه چند نمایشگر خود را به ویژه عملکردهای زنجیره ای، مانند انتقال سیگنال های برق و ویدئو بین نمایشگرهای مختلف تقویت کنید. برای کمک به شروع کار، با یک متخصص حرفه ای مشورت کنید.

نمایشگرهای ویدئو وال

هر نوع صفحه دیجیتالی برای نصب ویدئو وال مناسب نیست، بنابراین مطمئن شوید که فن‌آوری خود را عاقلانه انتخاب کنید.

به خاطر ماهیت بزرگ بودن مقیاس تکنولوژی ویدیو وال، وضوح تصویر یک نگرانی عمده به حساب می­آید. بنابراین، برای نصب ویدئو وال به دنبال نمایشگرهایی بگردید که نه تنها می‌توانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بلکه محتوای کاملاً شفاف را هم از نزدیک و هم از راه دور ارائه می دهند.

سخت‌افزار تخصصی

ویدئو وال ها نمی‌توانند با دسته‌ای از هر نوع صفحه‌ نمایش دیجیتالی در کنار یکدیگر ساخته شوند. این نمایشگر‌های پیچیده و بزرگ باید با دقت طراحی شوند و با استفاده از سخت‌افزار ویدئو وال های تخصصی متصل شوند. هدف از نصب آنها، ایجاد یک ظاهر یکسان با استفاده از سخت‌افزار است که به طور کامل نمایش هر نوع رسانه ای را تضمین می‌کند، در حالی که اجازه دسترسی آسان و قابلیت استفاده را نیز به کاربر می‌دهد.

با بزرگ شدن اندازه و پیچیدگی ویدئو وال ها، تولیدکنندگان سخت‌افزار توانسته اند پیشرفت کنند تا نصب ویدئو وال امروزی باثبات تر، قابل‌اعتمادتر و انعطاف‌پذیرتر از قبل باشد، و به این ترتیب با آزادی عمل بیشتری کار می‌کنند تا دقیقا نشان دهند که مشتری شما به چه چیزی نیاز دارد.

پردازنده‌های ویدئو وال

پردازنده ها که کنترل کننده نیز نامیده می‌شوند، تجهیزاتی هستند که یک تصویر واحد را ایجاد می‌کند که به طور یکپارچه از طریق صفحات متعدد یک وال ویدئویی نمایش داده می شود. پردازنده ها تصاویر تکی را شکل می‌دهند و سپس آن‌ها را به بخش‌هایی تقسیم می‌کنند که بر روی صفحات تکی نمایش داده می‌شوند. با این که یک ویدئو وال کوچک‌تر و ساده‌تر فقط ممکن است به کارت گرافیکی در حد چند مانیتور احتیاج داشته باشند، اما اندازه های ویدئو وال همچنان در حال رشد است که بیشتر آنها به پردازنده نیاز دارند.

پردازشگرهای تصویر ویدیویی در حال حاضر در نسخه‌های سخت‌افزاری و مبتنی بر نرم‌افزار موجود هستند. پردازنده‌های سخت‌افزاری برای ایجاد نظم در پردازش ویدئو ساخته می‌شوند، در حالی که پردازنده‌های مبتنی بر نرم‌افزار بر روی یک کامپیوتر اجرا می‌شوند و از تجهیزات شبکه برای برقراری ارتباط با صفحات نمایش استفاده می‌کنند. هر یک از آن‌ها دارای مجموعه مزایای خاص خود و چند نقطه‌ضعف هستند، بنابراین باید در مورد آنچه که برای هر پروژه به طور اختصاصی بهتر عمل می‌کند، تحقیق کنید.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد یا قیمت محصولات، یک گزینه را انتخاب کنید.

  پرسش و پاسخ‌های متداول درباره ویدئو وال

  کیفیت تصویر: سطح رنگ، روشنایی و ثبات کنتراست با گذشت زمان چقدر است؟

  رنگ و روشنایی در اتاق‌های کنترل از اهمیت حیاتی برخوردار بوده و از عوامل حیاتی برای مقایسه نمایشگرها هستند. در حالی که هر فناوری ویدئو وال روشنایی زیادی را برای استفاده از اتاق کنترل فراهم می کند، اما چالش اصلی در حفظ روشنایی ثابت در کل وال، با گذشت زمان است.

  ارگونومی: فاصله مشاهده برای اپراتورهای اتاق کنترل چقدر است؟

  یک ویدئو وال نصب‌شده در یک اتاق کنترل باید از نظر ارگونومیکی برای اپراتورها و ناظران اتاق کنترل مناسب باشد. این یک واقعیت مشهود است که ویدئو وال باید با توجه به خوانایی مناسب برای اپراتور طراحی شود – یعنی آیا او می تواند فونت ها را بخواند؟

  قابلیت اطمینان و قابلیت اعتماد: قابلیت اعتماد و سرویس دهی آن در بلند مدت چیست؟

  اتاق‌های کنترل برای آگاهی از وضعیت پخش تصاویر و به منظور تسهیل در تصمیم‌گیری سریع و دقیق ساخته شده‌اند، بنابراین زمان کار از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. خراب شدن ویدئو وال نه تنها می‌تواند منجر به بحران شود، بلکه مشکلات مالی و اقتصادی را نیز به همراه دارد.

  این عوامل در توسعه الزامات برای یک محیط ۲۴ / ۷ حیاتی هستند:

  برای کاربرد ۲۴ / ۷ طراحی شده باشد
  قابلیت دسترسی آن کافی باشد
  طراحی مدولار برای تعمیر سریع و آسان داشته باشد
  قطعات یدکی و دسترسی به خدمات آن راحت باشد

  طول عمر: طول عمر و قابلیت ارتقا ویدئو وال چقدر است؟

  یک رابطه معکوس بین پیشرفت در تکنولوژی ویدئو وال و طول عمر تسهیلات موجود در یک اتاق کنترل فرضی وجود دارد، به عنوان مثال، فن‌آوری ویدئو وال بسیار سریعتر از ساختمانی که اتاق کنترل در آن قرار گرفته خراب می شود. در نتیجه این معضل، حفاظت از سرمایه‌ اغلب هنگام ارزیابی گزینه‌های مختلف وال نادیده گرفته می‌شود.

  معمولا طول عمر سیستم های تصویرسازی روی صفحه بزرگ حدود هشت سال است، اما با آخرین مدل‌های نور لیزری می‌تواند به بیش از ۱۱ سال نیز افزایش یابد. اما فراتر از طول عمر تخمینی، شما باید عوامل زیر را نیز در نظر بگیرید:

  طول عمر طراحی‌شده در عملیات ۲۴ / ۷
  سیاست های تأمین کننده EOL  (پایان عمر) و EOS  (پایان خدمت)
  عرضه و تعهدات قرارداد
  پیشنهادات مناسب برای به روز رسانی تکنولوژی و عملکرد
  حفاظت از سرمایه‌
  توجه: کاملا منطقی است که روی ویدئو والی سرمایه‌گذاری کنید که قابلیت ارتقا در طول زمان داشته باشد تا نیاز به بازسازی های پرهزینه نداشته باشید.

  کل هزینه - مالکیت (TCO): هزینه‌های کلی متحمل شده در طول عمر مرکز کنترل کدامند؟

  هزینه ویدئو وال باید بر اساس طول عمر مورد انتظار مرکز کنترل، نه طول عمر یک واحد نمایش ارزیابی شود. اکثر اتاق‌های کنترل ۲۴ / ۷ معمولا طول عمر ۲۰ سال دارند، بنابراین باید کل سرمایه‌گذاری برای این سیستم را طی این دوره زمانی در نظر بگیرید، هزینه‌های کلی تدارکات، عملیات، سرمایش و نگهداری را در نظر بگیرید. براساس طول عمر ۸ تا ۱۱ سال برای ویدئو وال امروزی، ممکن است نیاز به ارتقا یا تهیه یک ویدئو وال اضافی در برخی نقاط در آینده باشد.

  هر یک از تکنولوژی‌های ویدئو وال نیاز به سطح متفاوتی از هزینه‌های عملیاتی دارد که به عوامل زیر بستگی دارد:

  طول عمر
  مصرف برق سیستم تجهیزات
  نیاز به سرمایش
  قابل اطمینان
  قابلیت سرویس دهی

  عمر مفید ویدئووال چند ساعت است ؟

  عمر مفید ویدئووال حدود ۱۰۰.۰۰۰ ساعت مستمر برای پنل تجاری و ۱۵۰۰۰ ساعت برای پنل خانگی است.

  روشنایی ویدئو وال نسبت به تلویزیون خانگی چقدر است ؟

  روشنایی تصاویر در ویدئووال نسبت به تلویزیون خانگی بسیار بالاتر  است.

  ویدئو وال در زمینه صرفه جویی انرژی چگونه است ؟

  با استفاده از تکنولوژی Saving Smart Energy در ویدئو وال ها حدود ۳۰% در مصرف برق صرفه جویی می شود.

  مقاومت ویدئو وال در برابر شرایط محیطی چگونه است؟

  ویدئو وال در برابر نور مستقیم، گرد و غبار، گرما و حرارت تا ۶۰ درجه سانتی گراد مقاوم است.

  آیا قابلیت قفل شدن جهت جلوگیری از نمایش را دارند ؟

  بله

  مقاومت ویدئو وال ها در برابر ضربه چگونه است ؟

  مقاومت ویدئو وال ها در برابر ضربه  همانند تلویزیون‌های خانگی می باشد .

  آیا قابلیت کنترل بی سیم دارند ؟

  بله، تصاویر با رزولوشن بسیار بالا !!! قابلیت پخش تصاویر با کیفیت بالاتر از فول اچ دی  به صورت 4K و 8K

  امکان اتصال و کنترل به چه دستگاههایی امکان پذیر است ؟

  امکان اتصال و کنترل با انواع دستگاههای پخش مثل کامپیوتر، لب تاب، موبایل، تبلت و غیره وجود دارد.

  علاوه بر موارد فوق، امکان استفاده از ویدئووال به عنوان نمایشگر دوم در سیستم‌های کامپیوتری با اضافه کردن تجهیزات به کامپیوتر وجود دارد.

  آیا قابلیت پخش و ضبط وجود دارد ؟

  بله .قابلیت پخش تصاویر ضبط شده با فرمتهای Avi,Mp4,Dvix,Vcd/Dvd,Mov,Dat و Mkv برای ویدئو وال وجوددارد.

  برای جلوگیری از افزایش داخلی دمای سیستم چه راهکاری وجود دارد ؟

  با استفاده از فن داخلی می توان تا حد زیادی از ایجاد گرمای داخلی سیستم جلوگیری کرد.

  آیا ویدئو وال قابلیت کنترل از راه دور دارد ؟

  بله

  درگاه‌های ورودی و خروجی ویدئو وال چیست؟

  درگاه ورودی ویدئو وال شامل HDMI, DVI, VGA, Display Port و CVDS می‌باشد.
  درگاه خروجی ویدئو وال شامل HDMI می‌باشد.