دانستنی های ویدئو کنفرانس

منظور از آموزش از طریق ویدئو کنفرانس چیست؟

آموزش از طریق ویدئو کنفرانس

اگر در یک دهه جدید چیزی آموخته باشیم، این است که کنفرانس ویدئویی نحوه برقراری ارتباط ایمن و از راه دور با دیگران را کاملاً متحول کرده است. همه ما تقریبا این مزایا را می‌شناختیم، اما از زمانی که با یک بیماری همه‌گیر جهانی مواجه شدیم، چاره‌ای جز نزدیک‌تر شدن، تغییر شکل کسب‌وکار آنلاین و تکیه بر راه‌حل‌هایی نظیر آموزش از طریق ویدئو کنفرانس نداشتیم.

ویدئو کنفرانس برای موفقیت دانش آموزان بسیار مفید است. شاید در ابتدا بخشی از برنامه درسی نبوده، اما قطعا در آینده، به یکی از ابزارهای اصلی در آموزش تبدیل خواهد شد. مؤسسات آموزشی، مزایای یادگیری در فضای آنلاین را درک کرده‌اند و به سرعت از مزایای آن در جهت رسیدن به اهداف آموزشی خود بهره برده‌اند.

در این مقاله، دلیل ارتقای کیفیت آموزش با به کار گیری سیستم ویدئو کنفرانس را بررسی می کنیم:

دلایل ارتقای کیفیت آموزش با به کارگیری ویدئو کنفرانس در آموزش

 • مشارکت از حالت محدود به تعامل بین المللی رشد پیدا می کند

همه می‌توانند به تنهایی کتاب بخوانند و دانش کسب کنند. اما اکنون در عصری قرار داریم که می‌توانیم با یکدیگر تعامل و همکاری کنیم، در واقع می‌توانیم اطلاعات را حفظ کرده و به ویژه با ابزارهای دیجیتالی مانند اشتراک‌گذاری صفحات آنلاین، پخش زنده ویدئوها  و موارد دیگر در سطح بالاتری بیاموزیم. فناوری کنفرانس ویدیویی قادر است دانش آموزان را از تمام گوشه و کنار جهان به یک یکدیگر مرتبط کند. در نتیجه افراد با عقاید، تجربیات، باورها و تربیت‌های متفاوت بر غنای یادگیری می افزایند. پیوند بین فرهنگ‌ها و به اشتراک گذاری هر نوع مطالب آموزشی به راحتی از طریق کنفرانس ویدیویی ممکن می‌شود. به نوبه خود، این فناوری، درهای مکالمه را باز کرده و محیط های یادگیری آنلاین را تقویت می‌کند که می‌تواند به شکوفایی ایده‌ها و درک بهتر خلاقیت‌ها تبدیل شود. به لطف آموزش از طریق ویدئو کنفرانس، یادگیری مشارکتی امکان پذیر شده است!

 • آموزش از راه دور امکان پذیر می‌شود

 زبان آموزانی که در مناطق روستایی با کمبود زیرساخت‌ها و منابع مواجهند، می‌توانند از طریق ویدئو کنفرانس از آموزش باکیفیت بهره‌مند شوند. یک راه حل آموزشی که با تمرکز بر یادگیری دیجیتال ارائه می‌شود می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • منابع از پیش ضبط شده (وبینارها، سخنرانی ها و غیره)
 • کتابخانه دیجیتال
 • وبینارهای زنده و از پیش ضبط شده
 • ضبط ویدیویی و/یا پخش زنده سخنرانی‌ها
 • جلسات گروهی در طول یک کلاس آنلاین یا سخنرانی

معلمان در جلسات آنلاین از مزایای بیشتری برای تدریس و برقراری ارتباط با دانشجویان بهره‌مند می‌شوند. کنفرانس ویدئویی، چت متنی را برای پرسیدن سوال بدون وقفه حین سخنرانی یا کلاس درس فراهم می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند به صورت خصوصی یا عمومی، سؤالات خود را بپرسند یا نظر بدهند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند با مراجعه به منابع آنلاین برای کمک بیشتر یا یافتن یک معلم خصوصی برای یادگیری متمرکزتر احساس حمایت بیشتری کنند. کار گروهی و همچنین بحث و گفتگوی گروهی نیز از طریق ویدئو کنفرانس به راحتی امکان پذیر است.

 • برنامه‌های درسی و آموزشی، با کیفیت بالاتری ارائه می‌شوند

زمانی بود که اکثر یادگیری‌ها روی تخته سیاه یا یک پرده بزرگ پارچه‌ای با قلم نوری انجام می‌شد. امروزه، ویدئو کنفرانس جایگزینی مدرن و تاثیرگذارتر را به ما ارائه می‌دهد. ویدیوهای با کیفیت بالا با صدای شفاف، فرصتی برای غوطه ور شدن به صورت بصری و تجربی را فراهم می‌آورد. اکنون، کلاس‌های مجازی بیش از حد تصور وجود دارد که فقط کافی است بخشی از آن‌ها باشید تا هر مبحثی را یاد بگیرید. راه‌های دیگری نیز پیشرفت کرده‌اند تا آموزش برنامه‌های درسی به شکل گسترده‌تر انجام شوند. ویدئو کنفرانس، راهی برای برقراری ارتباط با کارشناسان خارج از کشور، همکاری با دانش آموزان دیگر از مدارس مختلف یا افراد متخصص در کشورهای مختلف یا فارغ التحصیلان را ارائه می‌دهد. این روش یادگیری که پویایی دو طرفه ایجاد می‌کند جذاب‌تر است و رویکرد کاملا جدیدی برای یادگیری یکپارچه فراهم می‌کند.

 • یادگیری توسط خود دانش آموزان ممکن می‌شود

با کلاس‌ها و منابع آموزشی که بر حسب تقاضا و از قبل ضبط شده است، دانش آموزان می‌توانند از ویدئو کنفرانس برای آموزش خودشان به تنهایی بهره ببرند. دانش‌آموزان، چه نوجوانان و چه بزرگسالانی که به دنبال تحصیلات پس از دبیرستان یا یادگیری مداوم هستند، ممکن است متوجه شوند که مطالعه آنلاین، انعطاف‌پذیری بیشتری برای آن‌ها دارد. زمانی که یادگیری به صورت خودجوش باشد، دانش آموزان می‌توانند تعهد شخصی خود را نسبت به آموزش بیشتر کنند. این روش به ویژه برای والدینی که در خانه نیستند تا به فرزندانشان در یادگیری کمک کنند، یا افرادی که شغل تمام وقت دارند، یا کارفرمایانی که یک شرکت را اداره می‌کنند و کارمندانشان نیاز به آموزش دیدن دارند، بسیار مفید است. کلاس‌ها را می‌توان به راحتی برنامه ریزی و ضبط کرد تا بعداً دیده شوند. بایگانی‌ها، پورتال‌های دانش‌آموزی، حتی تکالیف همگی می‌توانند به صورت آنلاین، زنده و لحظه ای ارائه شوند و در صورت لزوم دانلود و روی آن‌ها کار شود.

 • مربیان می‌توانند از هر کجا در کلاس درس حضور پیدا کنند

برای معلمان، استادان و کارکنان، برنامه درسی متکی بر ویدئو کنفرانس به معنای آزادی و انعطاف پذیری بیشتر است. آموزش‌ها می‌توانند تمام وقت یا پاره وقت باشند و دانشجویان می‌توانند کلاس‌های درسی خود را در حال حرکت و در طول مسیر رفت و آمد دنبال کنند. همچنین یادگیری آنلاین به مدیریت زمان معلمان کمک می‌کند. همیشه مشکل مدیریت برنامه ریزی درسی حین آموزش، نمره دهی، و گزارش نمرات در کارنامه وجود داشته است. با راه حل ویدئو کنفرانس، محدودیت زمانی کاهش می‌یابد. ارسال تکالیف و پیگیری آن‌ها را می توان در یک چت یا از طریق آپلود در وایت برد آنلاین دنبال کرد. دانش‌آموزان می‌توانند از ویدئو کنفرانس برای ارائه‌های آنلاین خود استفاده کنند که شامل فایل‌های دیجیتالی مانند فیلم‌ها، رسانه‌ها، لینک و تصاویر است. به علاوه، ارسال تکالیف سریع و آسان می‌شود و نیازی به هیچ کاغذ، برگه چاپ شده یا فتوکپی نیست.

 • مدیریت کلاس درس ساده تر می‌شود

صرف نظر از اینکه تعداد دانشجویان چقدر زیاد است، اداره هر کلاس (آنلاین یا حضوری) باید به نحو مطلوبی انجام شود. کنفرانس ویدئویی در زمینه آموزش صرفاً برای دانش آموزانی نیست که نیاز به یادگیری دارند. در واقع، یک ابزار مدیریت بسیار ضروری است که ارتباطات بین همه افراد شرکت کننده را به خوبی حفظ می‌کند.

استفاده از ویدئو کنفرانس برای مدیریت بهتر آموزش و برنامه‌ریزی‌های درسی می‌تواند به شکل زیر باشد:

  • ارسال به روز رسانی‌های درسی و آموزشی
  • برنامه ریزی و انجام جلسات اولیا و مربیان
  • ارتباط بین اعضای کادر آموزشی
  • جذب داوطلب
  • برگزاری جلسات با هیئت مدیره مدرسه
  • ارائه خدمات دانشجویی و ثبت نام آنلاین
  • اطلاع رسانی برنامه‌های درسی و آموزشی فوق برنامه
  • اقدام انضباطی

کلام آخر

کنفرانس ویدیویی روش های یادگیری را گسترش داده به طوریکه از طریق ارتباطات رو در رو، بازخورد فوری و تعامل بیشتر، روند تدریس و یادگیری بهتری ایجاد می‌کند. به علاوه، کنفرانس ویدئویی، روشی کاملا فراگیر است و دانش آموزان را بدون توجه به جایی که هستند، با هم مرتبط می‌کند.

ویدیو کنفرانس می‌تواند  امکان آموزش آنلاین را برای دانش آموزان فراهم کند تا آن‌ها را برای ورود به دنیای واقعی آماده سازد. تفاوتی ندارد که کنفرانس ویدئویی، بخشی از برنامه درسی آنلاین باشد یا تمام آن، به هر حال تمام شرکت کنندگان از جمله دانش‌آموزان، معلمان و سرپرستان از در دسترس بودن، مقرون به صرفه بودن و سهولت ارائه آن بهره می‌برند.

اگر می‌خواهید از ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری صفحه، مشاهده فایل‌های صوتی و تصویر و کنفرانس ویدیویی برای افزایش پتانسیل یادگیری استفاده کنید، همین امروز برای خرید بهترین دستگاه ویدئوکنفرانسآموزشی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02142981

شماره واتس اپ: 09103334800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا 8 × 1 =