نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور + آموزش مرحله به مرحله

تاریخ انتشار: 2018/09/18

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از ویدئو دیتا پروژکتور ناگهان با چراغ هشدار تعویض لامپ مواجه شوید. تعویض و تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور را می توان با ابزار بسیار ساده ای انجام داد به شرط آنکه لامپی که برای تعویض خریداری کرده اید لامپ اصل باشد و مراحل تعویض آن را نیز به درستی فراگرفته باشید.در ادامه مطلب طی 9 مرحله به شما نحوه تعویض و تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور را آموزش می دهیم.

لامپ ویدئو پروژکتور یکی از مهمترین قسمت‌های این دستگاه است که به صورت مستمر در طول عمر پروژکتور نیاز به تعمیر و تعویض دارد. برای تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور، ابتدا باید به دقت دستورالعمل تعمیرات سازنده را بررسی کرده و با دقت آن را اجرا کنید. در بعضی از موارد، می‌توانید با خود تعمیرات ساده‌ای انجام دهید، اما در مواردی که نیاز به تعویض لامپ وجود دارد، بهتر است از فروشگاه‌های معتبر و قطعات اصلی استفاده کنید.

چگونه متوجه خرابی لامپ ویدئو پروژکتور شویم؟

خریداران دیتا پروژکتور اغلب با این نگرانی مواجه هستند که زمان تعویض لامپ ویدئو پروژکتور خود چه زمانی است و یا به دلیل وجود لامپ و قطعات  نا مرغوب وبی کیفیت در بازار هنگام مراجعه به مراکز ارائه دهنده خدمات ویدئو پروژکتور دچار وسواس می شوند.
در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با برخی از نکات مهم که باید پیش از تصمیم گیری در مورد تعمیر ویدئو پروژکتور یا تعویض لامپ به آن ها توجه نمایید آشنا کنیم.

نکات ضروری قبل از تعمیر ویدئو پروژکتور

  • مشکلات مختلفی مانند عدم شفافیت و وضوح تصویر، خاموش شدن ناگهانی ویدئو پروژکتور، عدم قرارگیری درست تصویر روی نمایشگر و غیره که در دستگاه ویدئو پروژکتور بروز می کند، به علت خرابی لامپ ویدئو پروژکتور نیست. بنابراین پیش از تصمیم گیری عجولانه برای تعمیر لامپ دیتا یا تعویض آن، حتماً با یک متخصص مشورت کنید تا علت اصلی خرابی دستگاه شما مشخص شود. متخصصین ما با گذراندن دوره های آموزشی حرفه ای و پیشرفته می توانند در کمترین زمان ممکن مشکل اصلی دستگاه شما را تشخیص و سپس اقدام به تعمیر آن کنند.
  • درصورتی که مشاورین ما به شما اطمینان دادند که قطعاً باید اقدام به تعمیر یا تعویض لامپ ویدئو پروژکتور نمایید، دقت کنید که لامپ خریداری شده حتماً باید لامپ اریجینال و اصلی خود دستگاه باشد. بسیاری از رقبا یا واردکنندگان نامعتبر، لامپ های تقلبی را به جای لامپ های اصلی ویدئو پروژکتورها به خریداران ناآشنا می فروشند، که پس از چندی مشکلات دستگاه را چند برابر کرده و خود لامپ نیز دیگر قابل استفاده نیست. پس از مشاوره با متخصصین ما می توانید لامپ دیتا پروژکتور خود را با اطمینان کامل از اینکه لامپ را از خود نمایندگی اصلی دریافت می نمایید، سفارش دهید و از مزایای خدمات پس از فروش آن نیز از جمله تعویض لامپ دیتا پروژکتور بصورت رایگان بهره مند شوید.
  • فریب تبلیغات ارزان قیمت لامپ ویدئو پروژکتور را نخورید. درست است که قیمت لامپ دیتا پروژکتور نسبت به خود دستگاه تقریباً بالابه نظر می رسد اما در نظر داشته باشید که این قطعه تقریباً اصلی ترین قطعه دستگاه است و البته طول عمر آن نیز از پیش برای هر دستگاه مشخص شده است. در حال حاضر، شرکت مهندسی نوآوران تحقیق به عنوان نماینده انحصاری برندهای معتبر همچون هیتاچی این لامپ را با کمترین قیمت ممکن در اختیار مشتریان محترم قرار می دهد.

لامپ ویدئو پروژکتور

مراحل تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

مرحله 1: فراهم کردن ابزار مورد نیاز

برای این کار شما تنها به یک پیچ گوشتی برای بازکردن پیچ ها، یک دستکش تمیز و نرم برای جلوگیری از تماس انگشتان شما با اسمبلی لامپ و یک دستمال میکروفیبر برای تمیز کردن نیاز دارید.

مرحله 2: خاموش کردن دیتا پروژکتور

بعد از اینکه دستگاه به خوبی خنک شد، سیم آن را از پریز برق و از دستگاه جدا کنید.

مرحله3: برداشتن در محافظ لامپ

محافظ لامپ معمولا پشت دستگاه ویدیو پروژکتور قرار دارد. پیچ های آن را باز کنید و در محافظ را بردارید.

مرحله4: برداشتن اسمبلی لامپ

هنگام بیرون آوردن اسمبلی لامپ دقت کنید و هرنوع سیم برقی که به اسمبلی لامپ متصل است را جدا کنید. آن را جایی بگذارید که با لامپ جدید اشتباه گرفته نشود.

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

مرحله 5: تمیزکردن محفظه لامپ

گرد و غبار به همه جا نفوذ می کند پس باید دیتا پروژکتور را باز کرده و با دستمال میکروفیبر کل محفظه لامپ را تمیز کنید.

مرحله 6: قراردادن اسمبلی لامپ جدید

با دقت تمام کابل های برق را به لامپ جدید متصل کنید و لامپ جدید را داخل محفظه در همان جهتی که لامپ قبلی را بیرون آوردید؛ قرار دهید.

مرحله 7: جا زدن در محفظه لامپ

در محفظه لامپ را در جای قبلی قرار داده و پیچ ها بدون وارد آوردن فشار زیاد ببندید.

مرحله 8: ریست کردن تایمر لامپ

دستورالعمل ریست کردن تایمر لامپ باید در دفترچه راهنمای پروژکتور نوشته شده باشد.

مرحله 9: شما کار را تمام کردید.

پروژکتور را روشن کرده و از آن لذت ببرید.

چرا بهتر است که تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور را به شرکت‌های متخصص بسپاریم؟

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور یک عملیات تخصصی و دقیق است که نیاز به دانش و تجربه دارد. بهترین راه برای تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور، مراجعه به شرکت‌های متخصص در این زمینه است. این شرکت‌ها با داشتن تجهیزات و تکنولوژی‌های حرفه‌ای، امکان تعمیر لامپ پروژکتور را با دقت و صحیح ارائه می‌دهند.

یکی از مزایای مهم مراجعه به شرکت‌های تخصصی، استفاده از قطعات اصلی است. قطعات اصلی، با کیفیت بهتری ارائه می‌شوند و از نظر عمر مفید و عملکرد بهتر عمل می‌کنند. همچنین شرکت‌های تخصصی، پس از تعمیر، از پروژکتور شما تست و عملکرد آن را بررسی می‌کنند تا به شما اطمینان بدهند که عملیات تعمیر صحیح و به درستی انجام شده است.

به طور کلی، تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور بهتر است به شرکت‌های متخصص سپرده شود، زیرا این شرکت‌ها با داشتن تجربه، تخصص و تجهیزات حرفه‌ای، به شما خدمات با کیفیت و امن ارائه خواهند داد.

خدمات شرکت مهندسی نوآوران تحقیق در خصوص ویدئو پروژکتور

یکی از خصوصیات قابل توجه شرکت مهندسی نوآوران تحقیق که موجب جلب رضایت و اطمینان مشتریان آن شده، ارائه خدمات پس از فروش به صورت سخت افزاری و نرم افزاری برای کلیه محصولاتی است که این شرکت به عنوان نماینده انحصاری آنها مشغول به کار است.
خریداران محصولات این شرکت، ازجمله خریداران ویدئو پروژکتور ها این اطمینان را دارند که در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاهشان می توانند با متخصصین ما تماس حاصل نموده و در خصوص تعمیر ویدئوپروژکتور خود مشاوره رایگان دریافت نمایند.

نهایتاً در نظر داشته باشید که خدمات پس از فروش زیر توسط متخصصین شرکت مهندسی نوآوران تحقیق به کلیه خریداران ویدئو پروژکتور ها ارائه می گردد:

  • تشخیص دقیق کلیه عیوب دستگاه یا قطعات معیوب
  • تعویض کلیه قطعات معیوب با قطعات اریجینال
  • تعمیر دستگاه ویدئو پروژکتور و قطعات آن
  • تعمیر لامپ ویدئوپروژکتور و تعویض آن
  • تأمین کلیه قطعات ویدئو پروژکتور و لامپ دیتا پروژکتور با کمترین قیمت

 

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =