دانستنی های دیجیتال ساینیج

راهکارهای ارائه محتوا جذاب دیجیتال ساینیج برای مخاطبین

محتوا جذاب دیجیتال ساینیج

در عصر داده‌های بزرگ، شرکت‌ها و سازمان‌ها در رقابت تنگاتنگی با هم قرار گرفته‌اند تا بهترین تجربه استفاده از محصولشان را مخصوصا از طریق ارائه محتوا جذاب دیجیتال ساینیج برای مشتریان برمبنای داده‌هایی که از مشتری می‌گیرند، عرضه کنند.

دیجیتال ساینیج‌ها، اطلاعات را نمایش می‌دهند. در حالت ایده آل، این نمایش محتوا باید برای مخاطبان درست در زمان درست باشد. در غیر این صورت، این کانال ارتباطی و تبلیغاتی، تأثیر کمتری خواهد داشت. شرکت‌های بسیاری به دنبال استفاده از محتوای پویا هستند که مستقیما پاسخگوی نیازهای مشتری باشد. اما، یک مشکل بزرگ هنگام خلق محتوای پویا وجود دارد: چطور از ایجاد مزاحمت برای مشتری جلوگیری شود؟

اما چگونه می توان مطمئن شد که سیستم دیجیتال ساینیج، نقش خود را به طور موثر ایفا می‌کند؟ در ادامه چند نکته برای طراحی محتوا بیان شده تا در این راه به شما کمک کند.

نحوه طراحی محتوا دیجیتال ساینیج

  • از تصاویر/فیلم‌های واقع گرایانه با کیفیت بالا استفاده کنید

مانند هر تصویر بصری، تصاویر و ویدئوهای باکیفیت نمایش داده شده روی ساینیج راحتتر از تصاویر با کیفیت پایین توجه افراد را نسبت به خود جلب می‌کنند. بنابراین، باید از نمایش تصاویر یا فیلم‌هایی که به طور قابل توجهی فیلتر شده خودداری کنید.

  • متن را مختصر و دقیق بیان کنید

به عنوان یک قاعده کلی، هر متنی در نمایشگر هوشمند دیجیتال ساینیج نمایش داده می‌شود باید تا حد امکان مختصر باشد. یک خط باید حداکثر 5 کلمه داشته باشد. هر خطی بالای پنج کلمه به هم ریخته و خواندن آن سخت تر به نظر می‌رسد. همچنین، متن‌ها باید آنقدر بزرگ و رنگارنگ باشند که هرکسی بتواند بدون سختی زیاد آن بخواند.

  • از روشنایی مناسب صفحه استفاده کنید

نورپردازی بر نحوه دیدن محتوای نمایش داده شده بر روی صفحه دیجیتال ساینیج تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، بینندگان هدف به سختی می‌توانند در یک روز روشن، محتوا را روی صفحه تاریک مشاهده کنند. تنظیم روشنایی صفحه با توجه به نور محیط بسیار مهم است.

  • دیجیتال ساینیج را شلوغ نکنید

هرچند هر نمایشگر می‌تواند انواع مختلفی از محتوا را نمایش  اما پر کردن کل نمایشگر با محتواهای مختلف توصیه نمی‌شود. یک دیجیتال ساینیج حرفه ای باید دارای فضای خالی کافی باشد تا خوانندگان بتوانند مطالب را به راحتی و به سرعت مشاهده یا مطالعه کنند.

  • محتوا را مرتبا آزمایش کنید

آزمایش محتوا تنها راهی است که می‌توان فهمید آیا محتوای آن‌ها مناسب، قابل فهم و قابل اجرا است یا خیر. در غیر این صورت، دیجیتال ساینیج شما پیام مورد نظر را به درستی منتقل نمی‌کند. برای آزمایش محتوا، سازنده محتوا می‌تواند نظرسنجی‌های دوره ای را برای سنجش عملکرد و تأثیر محتوا انجام دهد. به این ترتیب، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند اصلاحاتی را برای بهبود ROI خود، تشخیص داده و اجرا کنند.

ایجاد محتوای پویا از طریق دیجیتال ساینیج

در عصر داده های بزرگ، شرکت ها و سازمان ها در رقابت تنگاتنگی با هم قرار گرفته اند تا بهترین تجربه استفاده از محصولشان را مخصوصا از طریق دیجیتال ساینیج برای مشتریان برمبنای داده هایی که از مشتری می گیرند؛ عرضه کنند. شرکت های بسیاری به دنبال استفاده از محتوای پویا هستند که مستقیما پاسخگوی نیازهای مشتری باشد. اما، یک مشکل بزرگ هنگام خلق محتوای پویا وجود دارد: چطور از ایجاد مزاحمت برای مشتری جلوگیری شود؟
ریچارد ونتورا – VP فروش محصولات تصویری NEC، از تاریخ 26 تا 29 مارس میزگردی را همراه با ژول آلارد – مدیرارشد شریک تجاری خود، لن دودیس- مدیرعامل، گروپو ویدانتا و لن دالیمور – مدیران توسعه دیجیتال شرکت تبلیغاتی لامار در Digital Signage Expo برای بررسی این موضوع تشکیل داد.

 

چگونه از طریق دیجیتال ساینیج محتوای پویا در اختیار مشتریان خود قرار دهید؟

مشتریان چه چیزی را دوست ندارند

ژول آلارد مدیر ارشد یک کمپانی مطرح محصولات صوتی و تصویری داستانی را در مورد زمانی می‌گوید که یک آزمایشگاه کوچک داشت و مشتری برای خرید محصولی که به صورت آنلاین در سایت آن آزمایشگاه جستجو کرده بود به او مراجعه کرد اما محصول تمام شده بود. در صورتیکه در جستجوی او در سایت این متن نمایش داده شده بود:”ما همچنان این محصول را موجود داریم، می‌توانید برای خرید آن به ما مراجعه کنید.”

آلارد اضافه کرد:”این اتفاق برای کسانی که آن را تجربه کرده‌اند خوشایند نیست.”

دالیمور مدیر توسعه دیجیتال یک شرکت تبلیغاتی نیز بیان کرد که تبلیغ کننده‌هایی مانند لامار باید روش‌های قدیمی براساس مدل یک به چند رابطه ای را به مدل یک به رابطه هدف تبدیل کنند چون مشتریان به اطلاعات مرتبط با هدفی که می‌خواهند و به آن نیاز دارند، پاسخ می‌دهند. اما، ارائه پیام‌هایی که به شدت هدفگذاری شده نیز می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

دالیمور گفت:”من فکر نمی‌کنم هیچکس در این اتاق دوست داشته باشد که لیست مواردی که جستجو کرده روی دیجیتال ساینیج نمایش داده شود.”

اشتباه رایج دیگر، بمباران اطلاعاتی مشتری با ارائه اطلاعات بسیار متنوع در اپلیکیشن‌ها، دیجیتال ساینیج و پلت فورم‌های دیگر است که مشتری تمایل خود را به داشتن اطلاعاتی در مورد آن ابراز کرده است.

آلارد گفت:”شما واقعا نمی خواهید این جمله را بشنوید – باگ فرستادن را متوقف کنید- تکرار یک مطلب ثابت برای مشتری موجب نمی شود که مشتریان از آن مطلب چیز بیشتری درک کنند.

دیجیتال ساینیج

مشتریان چه چیزی دوست دارند

کلید اصلی استفاده از داده‌های بزرگ بدون ایجاد مزاحمت برای مشتریان این است که طبق پنل لیست مواردی که می‌توانند با آن سر و کار داشته باشند را به آن‌ها پیشنهاد دهیم.

لن دودیس مدیرعامل گفت”زمانیکه برای داده‌ها، مقدار مشخصی ارائه می‌دهید، افراد با آن به خوبی کنار می‌آیند.”

دودیس همچنین اضافه کرد:”اگر از داده‌ها به درستی استفاده کنیم، می‌توانیم یک تجربه کاملا شخصی برای مشتریان ایجاد کرده یا آن‌ها را به سمتی که برایشان مفید و کاربردی است، هدایت کنیم.”

به عنوان مثال با استفاده از فناوری ارزیابی چهره به جای تشخیص چهره که فقط قادر است خود شخص را شناسایی کند، می‌توان جنسیت، سن یا خصوصیات دیگر مشتری را تشخیص داد و تبلیغاتی منحصر به خود او نمایش داد.

مشاوران همچنین گفته اند که فروشندگان نباید فقط به منظور جمع کردن داده‌ها به جمع آوری داده بپردازند. با این کار آن‌ها هم می‌توانند اعتبار بسیار زیادی برای خود کسب کنند و هم می‌توانند در تله به چند دسته تقسیم شدن گرفتار شوند.

دالیمور اذعان داشت که بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی تمایل دارند که بینندگان خود را با مقیاس به شدت کوچکی مثل مردان آسیایی 24 ساله که صاحب پرنده عروس هلندی هستند اما می‌خواهند پودر لباسشویی بخرند، دسته بندی کنند.

او اضافه کرد: “وقتی ما داده‌ها را با این جزئیات تفکیک می‌کنیم ممکن است داده مربوط به مرد 39 ساله ای که پودر لباسشویی می خرد را از دست بدهیم.”

مشاوران پیشنهاد می‌کنند که هنگام تهیه محتوا جذاب دیجیتال ساینیج تمرکز خود را به سطح وسیعتری از بینندگان معطوف کنیم به این ترتیب می‌توانیم فروش خود را به شدت بالا برده و آگاهی بینندگان را بدون از دست دادن هیچکدامشان نسبت به برند خود بالاتر ببریم.

صنعت خود را طوری حفظ کنید که بتوان روی آن حساب کرد

متاسفانه همواره شرکت‌هایی وجود دارند که از داده‌ها سوء استفاده کرده و به حریم شخصی مشتریان وارد می‌شوند. این شرکت‌ها اعتماد مشتریان را نسبت به فناوری‌های تبلیغاتی مانند سامانه دیجیتال ساینیج از بین می‌برند. اما همانطور که مشاوران گفته‌اند، باید این شرکت‌ها را به عنوان شرکت‌های بدرفتار به بینندگان بشناسانید.

دالیمور بیان کرد:”باید افرادی را که از داده‌ها استفاده غیراخلاقی می‌کنند در صنعت مورد پیگرد قانونی قرار داد.”

مشاوران همچنین بیان کرده‌اند که فروشندگان باید هدف اصلی دیجیتال ساینیج و داده‌های بزرگ را همواره در نظر داشته باشند. این سیستم ها صرفا برای جمع آوری داده تولید نشده‌اند بلکه هدف اصلی آن ها جلب توجه مثبت مشتریان است.

ونتورا بیان کرد:”به یاد داشته باشید که هر مشتری تجربیات شخصی خودش را از تبلیغات دیجیتال ساینیج دارد و این کسب تجربه با دیدین این تبلیغات به اتمام نمی‌رسد بلکه مشتری را با خود همراه می کند.”

آیا دیجیتال ساینیج ارزش سرمایه گذاری دارد؟

پاسخ کوتاه بله است. کاربرد این فناوری می‌تواند هویت برند یک سازمان را افزایش داده و تجربه بازدیدکنندگان را ساده کند. یک دیجیتال ساینیج می تواند برداشت‌های اولیه خوبی را ایجاد کند، از سلف سرویس پشتیبانی کرده و وقت کارمندان را برای انجام کارهای مهم‌تر آزاد کند.

وقتی تابلوهای ویدئویی به صورت حرفه ای طراحی می‌شوند، بهترین مزایا را دارند. بر خلاف آماتورها، متخصصان می‌توانند سیستم را هماهنگ کنند تا دیده شدن آن را بهبود بخشند و آن را به طور مناسب راه اندازی کنند. با راهنمایی یک فرد متخصص، استفاده از دیجیتال ساینیج به هیچ وجه ناامید کننده نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 − = 40