اصطلاحات رایج ویدئو کنفرانس

WebRTC چیست؟

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

WebRTC به امکانی گفته می شود که ارتباطات آنی از طریق مرور گرهای وب را بدون نیاز به اپلیکیشن ها و پلاگین ها فراهم می سازد.

ادامه مطلب

People + Content

دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

به نمایش همزمان تصویر طرف مقابل و presentation (ارائه) People + Content گفته میشود، که در این حالت سیستمی که Presentation را پخش می کند مستقیما به دستگاه ویدئو کنفرانس متصل می گردد.

ادامه مطلب

QoS) Quality of Service)

۱۳۹۶/۱۱/۰۸ دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

QoS) Quality of Service) در شبکه های مبتنی بر IP که Packet Network Based می باشد اطلاعات در شبکه به صورت بسته جا به جا می شود. مکانیزم های مختلفی برای حفظی کیفیت وجود دارد، البته این حفظ کیفیت در کاربردهایی که نیاز به تضمین کیفیت دارند مهم است. در این مکانیزم بسته ها با […]

ادامه مطلب

H265/HEVC

دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

H264 یکی از محبوب ترین استاندارد های ویدئو کنفرانس است که وظیفه فشرده سازی ویدئو ها را دارد. استاندارد H265/HEVC کیفیتی مشابه با کاهش ۵۰ درصدی پهنای باند و همچنین تصاویر را با کیفیت های ۴K, 3D و ۸K را فشرده سازی و یا بازگشایی کند.

ادامه مطلب

ANS) Automatic Noise Suppressin)

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

در محیط اطراف یک جلسه ویدئو کنفرانس ممکن است صداهای ناخواسته ای وجود داشته باشد، فناوری حذف صدا های اضافی و ارسال به نقطه مقابل را ANS می گویند.

ادامه مطلب

Streaming

دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

Streaming به حالتی گفته می شود که در جلسات بعضی از شرکت کنندگان جلسه فقط بیننده هستند و نیاز به مذاکره با حاضرین جلسه ندارند. این گروه از کاربران می توانند به جای تجهیزات ویدئو کنفرانس تنها با داشتن یک رایانه و یک مرورگر تصاویر جلسه را مشاهده و صدای آن را بشنوند.

ادامه مطلب

TeleMedicine

دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

به پیوند فناوری اطلاعات و پزشکی از راه دور TeleMedicine گفته می شود. از اهداف پزشکی از راه دور به بهبود بیماران، بهبود مراقبت های پزشکی برای نواحی محروم و حتی در دسترس قرار دان امکانات جهت هدایت معاینات خودکار و کاهش هزینه می باشد.

ادامه مطلب

Clustering

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

Clustering  به گروهی از سرورها که از طریق به اشتراک گذاری منایع خود، نرم افزار خاصی را اجرا می کنند که نتیجه آن احتمال خطای کمتر و سرعت بار گذاری بالاتر برنامه هاست.

ادامه مطلب

Echo Cancellation

دسته بندی :‌ اصطلاحات ویدئو کنفرانس

در یک ارتباط ویدئو کنفرانس صدا از یک نقطه به نقاط دیگر انتقال می یابد و بالعکس. بازگشت صدای فرد سخنگو  و تکرار این فرایند موجب ایجاد صداهای ناهنجار و نهایتاً عدم امکان برقراری ارتباط صوتی بین نقاط مختلف می گردد. تکنولوژیEcho Cancellation صدای بازگشتی را از روی الگوی صدای ورودی ، شناسائی و حذف میکند.

ادامه مطلب