تعمیر ویدئو پروژکتور

*** توجه: کاربران محترم، لطفا قبل از مراجعه حضوری و یا ارسال دستگاه برای انجام تعمیرات، با شماره تماس‌های مندرج در وبسایت تماس بگیرید و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. در غیر این صورت قادر به پذیرفتن دستگاه شما نخواهیم بود. ***

ویدئو پروژکتور ها تجهیزاتی هستند که در مراکز متعددی مثل مراکز آموزشی، سالن های کنفرانس و … کاربرد دارند. این دستگاه ها در گذر زمان دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به تعمیر پیدا می کنند. گر چه استفاده صحیح از این وسایل موجب افزایش طول عمر آن ها می شود، اما بروز خرابی و مشکل در این دستگاه ها، همانند سایر تجهیزات صوتی و تصویری غیر قابل اجتناب می باشد. در ادامه تعمیر انواع ویدئو پروژکتور ها و قطعات آن ها را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد و هزینه های تعمیر بخش های مختلف را با هم مقایسه خواهیم نمود.
جهت ثبت درخواست تعمیر از فرم مقابل استفاده فرمایید.

  روند کلی تعمیر ویدئو پروژکتور

  سوالات متداول تعمیر ویدئو پروژکتور

  سوالات متداول

  پرسش سوالات متداول از مشتری در خصوص مشکلات دستگاه

  راهنمایی مشتری برای تعمیر ویدئو پروژکتور

  راهنمایی مشتری

  راهنمایی تلفنی مشتری برای حل مشکل توسط مشتری در صورت امکان

  ارسال دستگاه جهت تعمیر ویدئو پروزکتور

  ارسال دستگاه

  ارسال دستگاه برای شرکت مهندس نوآوران به منظور بررسی فنی دستگاه

  بررسی فنی جهت تعمیر ویدئو پروژکتور

  بررسی فنی

  بررسی فنی دستگاه و ارائه مشکلات مشاهده شده به مشتری

  برآورد هزینه تعمیر ویدئو پروژکتور

  برآورد هزینه تعمیر

  برآورد و اعلام هزینه تعمیر ویدئو پروژکتور به مشتری و تعمیر دستگاه

  در صورتی که بنا به هر دلیلی،نیاز به تعمیر ویدئو پروژکتور وجود داشته باشد، در مراحل ابتدایی توسط کارشناسان فنی سوالاتی از مشتریان برای مشخص شدن وضعیت کلی دستگاه پرسیده می شود. پس از ارائه پاسخ ها در صورتی که مشکلات حادی برای دستگاه به وجود نیامده باشد، با توجه به راهنمایی های انجام شده سعی می شود تا حدالامکان مشکل توسط خود مشتری حل شود. بنابراین تست های اولیه مثل تست کابل، تست پورت ها و درایور های سیستم و موارد مشابه صورت می گیرد. در صورتی که مورد قابل رفع نبود از مشتری درخواست می شود که دستگاه را برای شرکت ارسال نمایند و شرح وضعیت ارائه شده توسط مشتری برای هر دستگاه آماده سازی می شود. سپس دستگاه تحویل بخش فنی شرکت می گردد و مجددا توسط این واحد مورد بررسی قرار می گیرد و مشکلات دستگاه مشاهده شده و به مشتری ارائه می گردد، برآورد هزینه های تعمیر به صورت پیش فاکتور برای مشتری ارسال می گردد و پس از تایید مشتری مراحل تعمیر ویدئو پروژکتور آغاز می گردد.

   

  به طور کلی خدمات ارائه شده در حوزه ویدئو پروژکتور ها به سه بخش عمده تقسیم می شوند

  • سرویس ویدئو پروژکتور
  • تعمیر ویدئو پروژکتور
  • تعویض و تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

  ویدئو‌های کاربردی در خصوص آشنایی کلی، سرویس فیلتر و تعمیر ویدئو پروژکتور را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید

  لامپ ویدئو پروژکتور

  تعویض و تعمیر قطعات ویدئو پروژکتور

  به طور کلی قطعاتی از ویدئو پروژکتور ها که قابلیت تعمیر را دارند عبارتند از :

  • برد اصلی یا Mainboard
  • فیلتر ویدئو پروژکتور
  • پاور یا منبع تغذیه
  • چرخه رنگ یا color wheel
  • لامپ ویدئو پروژکتور
  • اپتیک
  تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور
  تعمیر ویدئو پروژکتور

  هزینه های تعمیر برد ویدئو پروژکتور

  تعمیر برد اصلی ویدئو پروژکتور یکی از تخصصی ترین مواردی است که در بحث تعمیر ویدئو پروژکتور انجام می شود و هزینه تعمیر آن به بخش آسیب دیده برد بستگی دارد. مسلما اگر قطعاتی از برد دیتا پروژکتور آسیب دیده باشند که تهیه و تعمیر آنها راحت تر است، هزینه کمتری در بر خواهند داشت.
  در برخی موارد هم با توجه به در دسترس نبودن قطعات امکان تعمیر برد وجود ندارد و می بایست برد اصلی ویدئو پروژکتور به طور کامل تعویض شود که در این صورت هزینه نسبتا بالایی برای مشتری در بر خواهد داشت که به طور متوسط این هزینه برابر با یک سوم الی نیمی از قیمت دستگاه را شامل می شود.

  فیلتر ویدئو پروژکتور

  فیلتر ها یکی از مهمترین مواردی هستند که در نگهداری دیتا پروژکتور ها و افزایش عمر آن ها نقش بسزایی دارند. در واقع فیلتر از ورود کرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری می کند. سرویس فیلتر ویدئو پروژکتور به این شکل است که بسته به محل استفاده دستگاه و شرایط محیطی، می بایست فیلتر را هر چند ماه یک بار از دستگاه جدا نموده و پس از تمیز نمودن فقط با آب سرد ، با احتیاط آنرا خشک نمود مجددا آن را نصب کرد. همچنین تعویض فیلتر در مواقع انجام سرویس ویدئو پروژکتور برای مشتریان توصیه می شود که این مورد در موارد مورد نیاز در شرکت نوآوران تحقیق به صورت رایگان تعویض می شود.

  فیلتر ویدئو پروژکتور
  تعمیر ویدیئو پروژکتور

  چه زمانی نیاز به تعمیر ویدئو پروژکتور در محل مشتری وجود دارد؟

  مواردی از قبیل سرویس و بخش عمده ای از تعمیرات در محل مشتری امکان پذیر نمی باشد چرا که نیاز با باز شدن کامل دستگاه دارد و ابزار های متعددی جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه نیاز دارد. معمولا خدماتی که در محل مشتریان انجام می شود شامل بازدید و عیب یابی دیتا پروژکتور، بررسی وضعیت و زمان کارکرد لامپ، وضعیت کلی دستگاه و تنظیمات مرتبط با تصویر می باشد. در واقع اغلب خدمات ابتدایی و اعلام وضعیت دستگاه ها در محل مشتریان انجام می شود.

  کمترین و بیشترین هزینه تعمیر ویدئو پروژکتور مربوط به چه خدماتی است؟

  کمترین هزینه ها در هنگام تعمیر دیتا پروژکتور مربوط به سرویس دستگاه می باشد که توصیه می شود در نوبت های دوره ای مشخص شده به طور منظم انجام شوند. این موضوع بر افزایش طول عمر دستگاه تاثیر گذار خواهد بود.
  بیشترین هزینه ها هم مربوط به تعمیر پاور، برد اصلی و اپتیک ویدئو پروژکتور می باشد. این هزینه ها هم شامل هزینه خرید قطعات مورد نیاز و هزینه تعمیر دستگاه می باشد.

  سوالات متداول در خصوص تعمیر ویدئو پروژکتور

  معمولا با تمیز نمودن به موقع فیلتر دستگاه، استفاده از حالت اکو دستگاه در صورت امکان، انجام سرویس های دوره ای توسط کارشناسان فنی و موارد مشابه می توانید طول عمر دستگاه را افرایش دهید

   

  بسته به مشکل به وجود آمده برای دستگاه، معمولا تعمیر و یا سرویس آن ممکن است بین چند ساعت تا چند روز زمان لازم داشته باشد.

   

  خاموش شدن ناگهانی دستگاه در هنگام استفاده، خروجی تصویر نامناسب، روشن نشدن دستگاه و مواردی از این دست

  بسته به نوع تعمیر، زمان و قطعات مورد نیاز این میزان می تواند متفاوت باشد.