نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

تفاوت وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس چیست؟

تاریخ انتشار: 2019/10/05

تفاوت وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس

وب کنفرانس یا ویدئو کنفرانس

در این مقاله تصمیم داریم در مورد تفاوت وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس صحبت کنیم اگر چه که با پیشرفت تکنولوژی دو راهکار در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند.

  1. سیستم  ویدئو کنفرانس اصولا نیاز به سرور ، کامپیوتر ندارند اما راهکار وب کنفرانس وابسته به سرور است.
  2. سیستم های ویدئوکنفرانس، سخت افزار های کاملا مستقل دارد و نیازی به اقلامی مانند وبکم ، میکروفن و اسپیکر کامپیوتر ندارد و این اصل کاملا در راهکار های وب کنفرانس برعکس است.
  3. فشرده سازی تصاویر در سیستم های ویدئو کنفرانس (استاندارد ++H264) در همه سیستم های ویدئوکنفرانسی دنیا وجود دارد این در حالیست که راهکار وب کنفرانس این استاندارد ها را ندارند.
  4. ارتباط در راهکار های ویدئوکنفرانس از روی IP Address  یا  SIP  می باشد اما راهکار های وب کنفرانس وابسته به مرورگر ها می باشند که با یک نام کاربری و گذر واژه وارد ارتباط می شوند.

در ادامه می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید و با تعاریف ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس و تفاوت های آن بیشتر آشنا شوید.

 

این نکته قابل چشم پوشی نیست که سیستم های وب کنفرانس از سال های گذشته تا کنون پیشرفت زیادی داشته اند و سیستم های ویدئوکنفرانس قدرتمند دنیا پروتکل های مانند  S.F.B  , WebRTC را به دستگاه های ویدئوکنفرانس اضافه کرده اند.

راهکار ویدئوکنفرانس معمولا برای جلسات مهم و بزرگ استفاده  اما راهکار وب کنفرانس معمولا برای اموزش استفاده می شود .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =