سیستم صوتی سالن کنفرانس

  سیستم صوتی سالن کنفرانس مجموعه‌ای از تجهیزاتی است که صوت استاندارد مورد نیاز جهت سخنرانی‌ها و  کنفرانس‌ها را به صورت کاملا رسا در تمام سالن پخش می‌کند. نحوه طراحی و نصب این تجهیزات در هر سالن کنفرانسی متناسب با کاربری سالن متفاوت است.

  جهت ثبت درخواست تعمیر از فرم مقابل استفاده فرمایید.

  تجهیزات سیستم صوتی کنفرانس شامل چه مواردی می‌شود؟

  سیستم صوتی سالن کنفرانس شامل میکروفن‌ کنفرانس رومیزی ریاست جلسه، میکروفن‌های شرکت کننده جلسه ، منبع تغذیه، پردازنده مرکزی ، بلندگوهای دکوراتیو دیواری در ابعاد و قدرت خروجی مختلف متناسب با سالن ،پاور میکسر جهت تغذیه بلندگوهای جانبی و تنظیم صدای مناسب سالن، میکروفن های بی سیم دستی و یقه ای جهت صحبت حضار سالن می‌باشد.

  پاور میکسر

  پاور میکسر

  بلندگو

  بلندگو دکوراتیو دیواری

  منبع تغذیه و پردازنده مرکزی

  منبع تغذیه و پردازنده مرکزی

  میکروفن‌ کنفرانس شرکت کننده

  میکروفن‌ کنفرانس شرکت کننده

  میکروفن‌ کنفرانس ریاست جلسه

  میکروفن‌ کنفرانس ریاست جلسه

  تجهیزات مکمل سیستم صوتی سالن کنفرانس

  در کنار تجهیزات صوتی سالن کنفرانس، تجهیزاتی مانند دوربین‌های کنفرانسی با کیفیت FULL HD جهت تصویر برداری اتوماتیک و چرخش خودکار دوربین به سمت میکروفن روشن و پخش تصویر روی تمامی نمایشگرهای سالن وجود دارد که بعنوان تجهیزات مکمل و بسیار کاربردی در کنار سیستم‌های صوتی سالن کنفرانس به کار میروند. برای جلسات آنلاین  سخت افزاری و نرم افزاری ویدئوکنفرانس نیز می‌توان از خروجی دوربین های کنفرانسی استفاده نمود و جلسات آنلاین را به سهولت و بصورت اتوترک برگزار کرد.

  تجهیز اتاق کنفرانس

  تجهیزات جانبی

  پنل رومیزی یا VSP Panel

  تجهیزات جانبی دیگری مانند پنل‌های رومیزی جهت دسترسی به پورت‌های HDMI و POWER و LAN روی میز جهت پرزنت و استفاده از پورت‌های برق جهت شارژ ، پورت شبکه جهت استفاده از شبکه داخلی و HDMI برای اتصال به لپ تاب می توان تعبیه کرد .

  رکوردر صدا و تصویر

  جهت آرشیو و ذخیره سازی صوت و تصویر سالن از رکوردرهای صدا و یا رکوردرهای صدا و تصویر با کیفیت FULL HD می توان استفاده نمود.

  نمایشگر

  در سالن‌های بزرگتر می توان از ویدئو پروژکتور ، نمایشگرهای دیواری بزرگ و یا ویدئو وال جهت پخش تصویر استفاده نمود. استفاده از این سیستم‌ها کیفیت نمایش محتوا را  برای کاربران سالن چندین برابر افزایش می دهد.

  مانیتور رومیزی

  مانیتورهای رومیزی در ابعاد 19 یا 22 اینچ به همراه پایه‌های مخصوص مفصل دار که امکان تنظیم زاویه مناسب مانیتور را دارا می‌باشد، از مانیتور‌های رومیزی می‌توان برای توزیع تصاویر دوربین یا محتوای پرزنت در سالن کنفرانس برای هر شخص استفاده کرد.

  اهمیت برند تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

  برند و مدل سیستم صوتی کنفرانس در کیفیت صدایی که در سالن شنیده می‌شود تاثیر بسزایی دارد. بنابراین ضروری است که تمامی تجهیزات از برندهای معتبر انتخاب شوند. هماهنگی هرکدام از این اجزا با یکدیگر و نحوه نصب آن‌ها در سالن کنفرانس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نحوه کابل کشی‌ها تمامی تجهیزات و زوایای نصب بلندگوها و نحوه قرارگیری آمپلی فایرها و میکروفن‌ها بسیار مهم بوده و تاثیر قابل توجهی در کیفیت صدای پخش شده در سالن دارد. به همین علت انتخاب نوع تجهیزات و محل قرارگیری آن‌ها را باید به مهندسین متخصص آن سپرد.
  اگر قصد خرید سیستم صوتی سالن کنفرانس را دارید، مشاوره رایگان شرکت مهندسی نوآران تحقیق را از دست ندهید. مهندسین متخصص ما آماده اند تا در زمینه انتخاب، نحوه نصب و راه اندازی سیستم‌های صوتی سالن کنفرانس، اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و جلساتی کاربردی تر و مفید داشته باشید.

  سوالات متداول در خصوص سیستم صوتی کنفرانس

  آیا با شروع به صحبت کردن فرد سخنگو، به طور اتوماتیک چرخش دوربین صورت پذیرد؟

  بله در صورتی که سیستم کنفرانس مجهز به دوربین اتوترک ( auto-track ) باشد، با شروع سخنرانی، دوربین به صورت اتوماتیک به سمت فرد سخنران می‌چرخد.

  آیا در پروژه‌های سیستم کنفرانس حتما میبایست از بلندگوهای جانبی هم استفاده شود؟

  این مورد بستگی به نوع و وسعت پروژه دارد اما معمولا و به صورت استاندارد از صوت جانبی در پروژه‌ها استفاده می‌شود.

  آیا امکان استفاده از یک میکروفن برای هر دو نفر به صورت مشترک وجود دارد؟

  بله، در صورتی که طراحی میزها استاندارد باشد، این امکان وجود خواهد داشت.