میکروفن کنفرانس

میکروفن کنفرانس از تجهیزات ضروری سالن کنفرانس است که در حالت ایده آل باید صدای فرد سخنران را با بهترین کیفیت دریافت و به همان صورت در کل سالن کنفرانس پخش کند.

با پیشرفت فناوری ساخت سیستم های کنفرانس، برندهای معتبر مانند برند رست مومنت، تولید میکرفون های کنفرانس دیجیتال با قابلیت های متنوع را آغاز کردند. این میکروفن ها که اصطلاحا کله غازی نامیده می شوند دارای اجزاء اصلی و تجهیزات جانبی میباشند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

اجزاء اصلی
میکروفن: جهت دریافت صدای سخنران تعبیه شده است. کیفیت این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا صدایی که در سالن پخش می شود انعکاس صدای ورودی است و هرچه صدایی که گرفته می شود رساتر بوده و کیفیت بالاتری داشته باشد، صدایی که در سالن کنفرانس شنیده می شود نیز مفهوم و یکنواخت خواهد بود.
بلندگوی داخلی: وظیفه پخش واضح و یکنواخت صدا را به عهده دارد.
خروجی هدفون: اجازه شنیدن صدای مترجم همزمان را به کاربر می دهد.
کلید قطع صدا: فقط در میکروفن ریاست به منظور کنترل سخنرانان و قطع صدای میکروفن آنها در صورت نیاز تعبیه شده است.
تمام مدلهای میکروفن کنفرانس شرکت رست مومنت مجهز به اجزاء اصلی با کیفیت و کارایی بالا هستند که تمامی نیازهای مدیران و سخنرانان جلسات و کنفرانس ها را تامین می کند.

صفحه نمایش LCD

میکروفن هایی مانند سری 2305 رست مومنت که قابلیت رای گیری دارند به منظور نمایش آرا و همچنین برخی دیگر جهت نمایش و ارسال پیام های از پیش تعیین شده به این صفحه نمایش تجهیز شده اند.

sc-2
sc-1

اینتر فیس (چهره نما)

در سیستم های کنفرانسی مانند سری 2700 رست مومنت که قابلیت تصویربرداری خودکار را دارند این قطعه نصب شده تا بلافاصله پس از روشن شدن میکروفن دوربین نصب شده در سالن به سمت سخنران بچرخد و فیلم برداری را آغاز کند.

پورت اتصال مموری و حافظه جانبی

برای اتصال مموری و حافظه جانبی به میکروفن سالن کنفرانس و پخش یا ضبط صدا طراحی شده که به عنوان نمونه در مدل 3500 شرکت رست مومنت دیده می شود.

sc-3
sc-6

احراز هویت

با وجود این ویژگی تنها افرادی که دارای کارت هوشمند باشند توانایی استفاده از میکروفن را خواهند داشت و امکان استفاده از سیستم توسط افراد غیرمجاز محدود خواهد شد.

تصویر برداری خودکار

بسیاری از مدلهای میکروفن کنفرانس مانند رست مومنت Rx-2861 به قطعه ای تجهیز شده اند که به محض روشن شدن آن دوربین های نصب شده در سالن به سمت آن جایگاه می چرخد و تصویر برداری را شروع میکنند.

sc-7
sc-8

صفحه نمایش LCD

وجود صفحه نمایش در مدلهایی نظیر رست مومنت RX 6830 امکان ارسال و دریافت پیامهای پیشفرض، نتیجه آرا و کنترل هوشمند جایگاه را به کاربر می دهد.

نصب میکروفن روی دسته صندلی یا روی میز

طراحی این نوع میکروفن ها مانند مدل RX 6810 رست مومنت با اندازه بسیار کوچک به گونه ای که تمام تجهیزات مورد نیاز کاربر مانند دکمه قطع و وصل کردن میکروفن یا کم و زیاد کردن صدای بلندگو روی آن تعبیه شده در سالن های کنفرانسی که فضای کمی دارند پرکاربرد است.

sc-10
sc-4

میکروفن های باسیم به صرفه اقتصادی

این میکروفن ها با اتصال مستقیم به منبع تغذیه صدای بسیار واضح و شفافی دارند که قیمت آنها به خصوص برای سالن های کوچک بسیار باصرفه است. یکی از مشهورترین مدلهای این نوع میکروفن ها مدل TS770 برند توآ است.

Show sidebar

هیچ محصولی یافت نشد.