ویدئو کنفرانس

امروزه استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس تنها راه حل برگزاری جلسات راه دور همراه با صرفه جویی در هزینه ها، زمان و همچنین جلوگیری از مخاطرات سفرهای طولانی می باشد. راهکارهایی از جمله کدک های سخت افزاری مقرون به صرفه با پشتیبانی از جدید ترین پروتکل های روز دنیا مانند SIP, SFB, WebRTC, H323 کار جهت ارتباط ویدئو کنفرانسی برای مدیران سازمان ها را بسیار ساده ساخته است. از طرفی وب کم های حرفه ای با قابلیت همخوانی با تمامی نرم افزارهای وب و ویدئو کنفرانس از جمله EZMeetup, Webex, adobe, lync, Skype توانسته‌اند پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای موجود در این حوزه باشند.

همه
  • همه
  • تک نقطه‌ای
  • چند نقطه‌ای
  • وب‌کم اتاق‌های کنفرانس
  • وب‌کم سالن‌های کنفرانس
  • محصولات نوآورانی

وب‌ کم‌ حرفه‌ای

وب‌کم‌های حرفه‌ای، دوربین‌های متحرکی با چرخش عمودی، افقی و بزرگنمایی متفاوت برای سالن‌هایی در ابعاد مختلف طراحی شده‌اند. در کنار این دوربین‌ها اسپیکر و میکروفن 360 تعبیه شده است که قابلیت استفاده گروهی و حذف نویز و اکو را دارند. این وب‌کم‌ها همچنین قابلیت اتصال به سیستم کنفرانس صوتی را نیز دارند. توانایی دیگر این وب‌کم‌ها امکان ذخیره‌سازی چند قاب تصویری متفاوت است.

ویدئو کنفرانس

دستگاهی است شامل دوربین متحرک، میکروفن 360 درجه و کدک، که به صورت کاملاً سخت‌افزاری توانایی ارسال صدا، تصویر و محتوا را به صورت تک یا گروهی از نقاط جغرافیایی مختلف امکان پذیر می‌سازد. این سیستم‌ها با کیفیت Full HD و حتی بیشتر از آن به سادگی در بستر شبکه‌های اینترنتی کشور قادر به برقراری ارتباط هستند.
ویدئو کنفرانس‌ها به دو مدل تقسیم می‌شوند که در مدل تک ‌نقطه‌ای تماس ویدئویی متشکل از دو نقطه است که همدیگر را مشاهده می‌کنند ولی در مدل چند ‌نقطه‌ای بیش از دو نقطه به هم متصل می‌شوند و مثل میزگرد است.

ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس
ارائه راه‌کارهای یکپارچه صوتی و تصویری
بیش از ۱۵۰۰ نقطه ویدئو کنفرانس اجرا شده
دقت و سرعت در اجرا
محصولات با کیفیت و متناسب با بودجه سازمانی
skype for business

Skype for Business

کمپانی مایکروسافت بی تردید برترین تولید کننده راهکارهای یکپارچه در دنیا می باشد. این پلت فرم بهترین راهکار درون سازمانی برای سازمان‌های بزرگ است که تماس‌های دو به دو یا چند نقطه ای، چت متنی ،ارسال فایل و …بر روی شبکه‌های داخلی امکان پذیر می‌سازد.
اسکایپ در واقع یک سامانه‌ی یکپارچه درون سازمانی برای یک تعامل تیمی می باشد که شامل انواع پیام رسانی ها می باشد. این سامانه سازگاری کامل با سایر نرم افزارهای مایکروسافتیو تمام روش های ارتباطی را در اختیار کاربر قرار میدهد.
استفاده از یک رابط کاربری واحد سبب سهولت در گسترش نرم افزار ،پشتبانی و نگهداری آسان و افزایش توانایی کاربر می باشد.

مطالعه بیشتر در خصوص Skype for Business

webRTC

Web Real-Time Communication

وب آر تی سی در واقع پروژه ای متن باز (open-source) است که از طریق یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) ساده تعامل همزمان را برای اپلیکشین های موبایل و مرورگرهای وب فراهم می کند.

این راه شباهت زیادی  به وب کنفرانس هایی که برای آموزش و جلسات با کیفیت پایین تر در سازمان ها راه اندازی می شوند دارد. به زبان ساده تر WebRTC  یک لینک را در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربر با کلیک کردن بر روی آن لینک با باز شدن یک مرورگر کثل کروم یا فایرفاکس می تواند وارد یک جلسه ی ویدئوکنفرانس شود.

درمورد WebRTC بیشتر بخوانید

YMS

Yealink Meeting Server

سرور جلسات یالینک (YMS) یک زیرساخت کنفرانس ویدئویی مبتنی بر ماشین مجازی است که برای کنفرانس همزمان ویدیویی HD  بصورت درون سازمانی یا برون سازمان طراحی شده است.

این سرور با تجمیع 10 قابلیت زیرساختی به عنوان یک سرور جلسات مجازی قدرتمند با قابلیت برقراری ارتباطات چند‌ نقطه ای و بسیاری از زیر ساختهای مورد نیاز را دارد. با این راهکار می توان به تعداد نیاز دستگاه های سخت افزاری، وب کنفرانس ها و حتی نرم افزارها را وارد ارتباطات تصویری همزمان نمود. صدا و تصویر همه نقاط از طریق یک پنل مدیریت به سادگی قابل کنترل است.

امکان دسترسی دستگاه های مختلف از جمله تجهیزات اتاقهای کنفرانس (end point)، تلفن های ویدیویی، برنامه های تلفن همراه و نرم افزار رایانه ای را فراهم می آورد. سرور جلسات Yealink کیفیت Full HD و رزولوشن 4k در مقیاس بالا را برای تمامی تجهیزات پشتیبانی می کند.

انواع حالت های کنفرانس و ادغام با دستگاه های VC Yealink برگزاری کنفرانس ویدئویی را ساده تر میکند، مثلا قابلیت های یادآوری کنفرانس و انجام بعضی کارها تنها با یک کلیک، از جمله کارهایی هستند که باعث برگزاری راحت تر کنفرانس می شوند.

YMS یک تجربه کاربری ساده و کارآمد را ارائه می دهد و هزینه های ارتباط را کاهش می دهد.

مطالعه بیشتر در خصوص YMS

نظرات مشتریان نوآوران تحقیق

پرسش و پاسخ‌های متداول درباره ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئو کنفرانس دستگاهی است که شامل دوربین متحرک، میکروفن 360 درجه و کدک بوده است که به صورت کاملاً سخت‌افزاری توانایی ارسال صدا، تصویر و محتوا را به صورت تک یا گروهی از نقاط جغرافیایی مختلف امکان پذیر می‌سازد. این سیستم‌ها با کیفیت  Full HD و حتی بیشتر از آن به سادگی در بستر شبکه‌های اینترنتی کشور قادر به برقراری ارتباط هستند.

وب ‌کم‌های حرفه‌ای چیست؟

وب‌ کم‌های حرفه‌ای، دوربین‌های متحرکی با چرخش عمودی، افقی و بزرگنمایی متفاوت برای سالن‌هایی در ابعاد مختلف طراحی شده‌اند. در کنار این دوربین‌ها اسپیکر و میکروفن 360 تعبیه شده است که قابلیت استفاده گروهی و حذف نویز و اکو را دارند. این وب‌کم‌ها همچنین قابلیت اتصال به سیستم کنفرانس صوتی را نیز دارند. توانایی دیگر این این وب‌کم‌ها امکان ذخیره‌سازی چند قاب تصویری متفاوت است.

فرق وب کم حرفه ای در ویدئو کنفرانس در چیست؟

وب کم های حرفه ای شامل میکروفن و اسپیکر می باشند که تمامی این تجهیزات از طریق یک پورت USB به یک سیستم کامپیوتری متصل می شوند اما دستگاه های ویدئو کنفرانس علاوه بر دوربین و میکروفن یک پردازنده اصلی به نام کدک دارد که همه اتصالات به دستگاه پردازنده متصل می شوند و از طریق دو پروتکل H323 و SIP ارتباط برقرار می کنند.

چه وب کمی برای من بهترین گزینه است؟

بهترین وبکم بستگی به تعداد افرادی دارد که قرار است در جلسه حضور داشته باشند. بعنوان مثال یک وبکم Full HD با لنز ثابت برای جلسات انفرادی حداکثر 5 نفر در اتاق حضور داشته باشند. اگر می خواهید از یک اتاق کنفرانس کوچک وارد جلسه ویدیو کنفرانس شوید بایستی از دوربین متحرک با قابلیت زوم حداقل 4 برابر بزرگنمایی استفاده نمایید. علاوه بر دوربین بایستی در این اتاق‌ها از میکروفن های 360 درجه گروهی (omnia director mic) استفاده نمود.

دستگاه Aver Vc322  بهترین گزینه برای اتاق کنفرانس کوچک است. در سالن های کنفرانس بزرگتر در رنج 20 الی 30 نفر AVervc520  با 18 برابر بزرگنمایی و میکروفن با شعاع 6 متری بهترین انتخاب برای این گزینه است.

آیا امکان برقراری ارتباط دستگاه های ویدئو کنفرانس با سرویس اسکایپ وجود دارد؟

تعدادی از دستگاه های ویدئو کنفرانس امکان برقراری ارتباط تصویری با Skype For Business وجود دارد اما امکان برقراری ارتباط با سرویس اسکایپ معمولی و سایر سرویس های تحت وب وجود ندارد که در این صورت نیاز به یک وب کم حرفه ای می باشد.

چگونه اتاق کنفرانس را به ویدئو کنفرانس تجهیز نماییم؟

اینکار به 3 روش امکان پذیر است.اگر قصد ارتباط تصویر نرم افزاری یا وب کنفرانس دارید وب کم های حرفه ای vc520+  بهترین گزینه است.اگر بایستی به نقطه ای که به تکنولوژی سخت افزاری ویدئوکنفرانس مجهز شده اتصال پیدا کنید ست سخت افزاری Aver Evc150  بهترین و اقتصادی ترین پیشنهاد می باشد.چنانچه قصد تجهیز سالن به دوربین های اتو ترک و میکروفن های دیجیتال را دارید برند restmonet  بهترین و اقتصادی ترین انتخاب می باشد.

ارتباطات تصویری ما بالای 15 نقطه است.چه راهکارهایی می‌تواند با کمترین هزینه و بهترین عملکرد در سطح کشوری رو برآورده بکنه؟

پلت فرم YMS بهترین و اقتصادی ترین راهکار ویدئوکنفرانس برای سازمانهای بزرگ است که هم ویدئوکنفرانس و هم وب کنفرانس دارند. این پلت فرم در واقع زیر ساخت برقراری ارتباطات یکپارچه است که قابلیت های برقراری همزمان جلسات با حضور همه نقاط در سالن های کنفرانس یا موبایل و کامپیوتر و… را فراهم می کند.

آیا تجهیزات ویدئو کنفرانس برند های مختلف با هم کار می‌کنند؟

بله، امکان برقراری ارتباط با هر دستگاه ویدئو کنفرانس سخت افزری و نرم افزاری با هر برندی وجود دارد زیرا در یک پروتکل استاندارد ارتباط برقرار می کنند.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد یا قیمت محصولات، یک گزینه را انتخاب کنید.