ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس عبارت است از برقراری ارتباط همزمان و زنده صوتی و تصویری بین دو یا چند مکان مختلف، بطوریکه گویی افراد در یک اتاق و دور یک میز نشسته و با یکدیگر گفتگو می کنند. علاوه بر یک ارتباط ویدئویی طرفین می توانند اطلاعاتی از قبیل فایل های PDF و PPT را برای یکدیگر ارسال و به اشتراک بگذارند. استفاده از یک ارتباط ویدئویی با استفاده از تجهیزات ویدئوکنفرانس علیرغم کاهش هزینه های برگزاری جلسات که شامل مسافرت و خطرات احتمالی است، بهبود روابط مستمر و برگزاری جلسات غیر حضوری در یک زمان و در چند نقطه را فراهم می سازد. با توجه به بعد مسافت و ارتباطات بین المللی اولویت استفاده از ویدئوکنفرانس برای پیشبرد اهداف ضروری بنظر می رسد.
ویدئوکنفرانس ها به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می گردند. تجربه ثابت کرده است ویدئوکنفرانس های سخت افزاری بعلت قدرت پردازش بالاتر و عدم وابستگی به سخت افزار جانبی دیگر بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و کیفیت بالاتری نیز دارند.
برای مشاهده کانال ویدئو کنفرانس کلیک کنید.
اصطلاحات رایج ویدیو کنفرانس را بخوانید.

راه حل های ویدئو کنفرانس

راه حل های ویدئو کنفرانس

راه کارهای ویدئو کنفرانس بر مبنای نیاز به دو نوع کلی تقسیم میشوند:

راه حل اول: ویدیو کنفرانس نقطه به نقطه (Point-to-Point)
راه حل دوم: ویدیو کنفرانس چند نقطه ای (Multipoint)
شرکت ها و سازمان های کوچک تا بزرگ به منظور برگزاری جلسات بستگی به نوع نیاز آن سازمان از راه حل های نقطه به نقطه و یا چند نقطه ای به منظور برگزاری جلسات سطح پایین تا جلسات مدیریتی استفاده می نمایند.

جزئیات بیشتر

تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس

تکنولوژی های نوین ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس که دستاورد تکنولوژی روز می باشد از گذشته تا امروز هدف کاهش هزینه های جانبی را داشته و درواقع حکم یک راهکار سرمایه گذاری برای سازمان ها را دارا می باشد. با گذشت زمان و پذیرش ویدیو کنفرانس از سوی مدیران به عنوان یک کالای سرمایه ای، تولید کنند گان این سیستم ها همواره جهت گسترش هر چه بیشتر و پاسخگویی به سطح وسیعی از نیازبرقراری ارتباطات ویدئویی در صدد تکمیل و توسعه تجهیزات ویدیو کنفرانس به تکنولوژی روز دنیا پرداخته اند.

جزئیات بیشتر

گارانتی و خدمات ویدئو کنفرانس

گارانتی و خدمات ویدئو کنفرانس

شرایط گارانتی ویدئو کنفرانس شامل موارد زیر می باشد :
۱-تحت هیچ شرایطی دوربین را در حالت روشن به جز با ریموت کنترل هدایت نفرمایید.
۲-درصورت نیاز به جابه جایی حتما با کارشناسان واحد ویدیو کنفرانس شرکت مهندسی نواوران تحقیق تماس حاصل فرمایید.
۳-از قرار دادن کدک ویدیو کنفرانس در رک بدون خنک کننده جدا خودداری فرمایید.
۴-شکستن پورت های هر کدام از اقلام دستگاه ویدئوکنفرانس خطای انسانی بوده و شامل گارانتی نمی باشد.
۵-دستگاه های Lifesize،ClearOne و AVer دارای یکسال گارانتی می باشند.

جزئیات بیشتر

بررسی های موردی ویدئو کنفرانس

بررسی های موردی

تا کنون بیش از 1500 نقطه ویدئو کنفرانس در سراسر کشور توسط شرکت مهندسی نوآوران تحقیق نصب و راه اندازی گردیده است که در این بخش به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

جزئیات بیشتر

تجهیزات جانبی ویدئو کنفرانس

تجهیزات جانبی

ازجمله تجهیزاتی که جهت برگزاری جلسات ویدئویی به کار گرفته می شود ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس می باشد. درعصر حاضر ویدیو کنفرانس نقش بسزایی در برگزاری جلسات راه دور و آنلاین ایفا می کند. در حال حاضر وب کنفرانس نیز با توجه به کم هرینه بودن مورد توجه قرار گرفته است.

جزئیات بیشتر

راهنمای خرید ویدیو کنفرانس

در هنگام خرید این محصول نکات مهمی وجود دارد که اطلاع از آنها شما را در انتخاب هر چه بهتر این محصول یاری خواهد نمود. در ادامه این بخش با موارد زیر بیشتر آشنا خواهید شد:

  • انواع ویدیو کنفرانس و مراکز کاربرد هر کدام
  • برند های مطرح ویدیو کنفرانس ها
  • عوامل موثر بر قیمت ویدیو کنفرانس

جزئیات بیشتر

نمونه پروژه ها ویدئو کنفرانس

نمونه پروژه ها

جهت اطلاع از پروژه های کار شده واحد ویدئو کنفرانس شرکت مهندسی نوآوران تحقیق می توانید با شماره تلفن ۴۲۹۸۱-۰۲۱ داخلی 800 تماس حاصل نمایید.

جزئیات بیشتر