نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

هیتاچی حامی محیط زیست – بهبود وضعیت هوا در سال 93

تاریخ انتشار: 2014/03/03

دیتا پروژکتورهای هیتاچی

دیتا پروژکتور های هیتاچی زیبا،کاربردی و همگام با تکنولوژی روز هستند، ولی علاوه بر اینها شرکت هیتاچی سعی دارد این محصولات را به طریقی تولید کند که در طول عمر مفیدشان محافظ محیط زیست نیز باشند.به همین منظور قابلیت جدید استفاده از 1w انرژی در هنگامی که دستگاه در حالت stand by قرار دارد، به تازگی به دیتا پروژکتور های هیتاچی افزوده شده است.
مراجع اجرایی اروپا به زودی طرحی را تصویب خواهند کرد که کلیه شرکت های تولید کننده دیتا پروژکتورها را بر آن می دارد که در هنگام stand by فقط 1w انرژی مصرف کنند ولی هیتاچی یک قدم جلوتر است و از همین حالا این طرح را اجرا می کند و از سال 2010 به بعد کلیه دیتا پروژکتورهای این شرکت به گونه ای طراحی شده اند که از لحاظ مصرف انرژی به صرفه و محافظ محیط زیست باشند و این تنها یکی از قدمهایی است که هیتاچی در راستای به حداقل رساندن تاثیرات تولیداتش بر محیط زیست برداشته است.

فیلتر سوپر هیبرید

بهترین سیستم فیلتر موجود در بازار، فیلترهای سوپر هیبرید دیتا پروژکتور های هیتاچی می باشند. این فیلترهای حداقل 6000 ساعت عمر مفید دارند و مخارج خرابی و تعویض را به حداقل می رسانند.

عمر طولانی لامپ

امروزه شما بیشتر از هر زمان دیگری می توانید از مزایای لامپهای با دوام دیتا پروژکتور های هیتاچی بهره مند شوید. این لامپ ها حداقل 6000 ساعت عمر مفید دارند و این قابلیت را برای شما فراهم می کنند که به مدت 10 سال روزی 3 ساعت از آنها استفاده کنید.

عمر طولانی فیلتر

چون تعویض لامپ دیتا پروژکتور های هیتاچی نیازمند تعویض فیلتر نیز می باشند، فیلترها هم با عمر حداقل 6000 ساعت ساخته می شوند تا شما بتوانید آنها را با هم تعویض کنید.
سوخت همه خودروها تا اوایل سال آینده یورو4 می‌شود.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: چندین جلسه با خودروسازان به منظور استقرار استاندارد یورو 4 برگزار کرده و توافق کرده‌ایم که تا اوایل سال آینده 100 درصد سوخت خودروها، یورو 4 شود و تا پایان دی ماه برخی خودروها به این استاندارد دست می‌یابند.
به گزارش خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دکتر سعید متصدی در نشست خبری تشریح برنامه‌های «روز هوای پاک» افزود: تا پایان دی ماه 50 درصد سوخت نیروگاه‌های تهران و کرج و 95-90 درصد سوخت اراک یورو4 می‌شود و در شش ماه اول سال آینده این کار در سایر کلان‌شهرها انجام می‌شود.
وی در ادامه اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست سازمانی نظارتی، حاکمیتی و برنامه‌ریز است و به منظور اجرای فعالیت‌های مربوط به کاهش آلودگی هوا در شهرها تلاش می‌کند که مدیریت یکپارچه را اعمال کند.
وی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه با مدیریت یگانه تفاوت دارد، تصریح کرد: مدیریت یگانه به معنای سپردن وظایف و عملیات اجرایی به یک شخص یا یک سازمان است. البته مدت‌هاست که این نوع مدیریت‌ها منسوخ شده است. در حال حاضر کنترل زیست محیطی در دنیا دیگر به کار نمی‌آید. در این نوع کنترل، مسئولیت‌ها به یک سازمان و دستگاه منتقل می‌شود و آن سازمان یا دستگاه در زمینه کاهش و مدیریت آلاینده‌ها فعالیت می‌کند. این تجربه در کنفرانس ریو، بررسی و مشخص شد که در کشورهای دنیا هیچ پیشرفتی با استفاده از آن در زمینه کاهش آلودگی هوا حاصل نشده است. از آن سال به بعد فلسفه عملکردی محیط زیست، تغییر و فلسفه مدیریت زیست محیطی جایگزین آن شد.
متصدی تاکید کرد: با بهره‌گیری از روش مدیریت زیست محیطی، پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در زمینه کاهش آلودگی در دنیا به وجود آمده است که نمونه بارز آن شکل‌گیری کنوانسیون‌های مهم بین‌المللی مانند کنوانسیون وین است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در سیستم مدیریت زیست‌محیطی یک ارگان به عنوان متولی مطرح نیست بلکه بهبود مستمر و مشارکت دستگاه‌ها از اهمیت برخوردار است. ما نیز در سازمان محیط زیست در جهت استقرار این سیستم تلاش می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ایران از جمله کشورهای پیشرو در زمینه محیط زیست بوده است، اظهار کرد: اصل 50 قانون اساسی نشان‌دهنده این موضوع است و در سال‌های 58 و 59 نیز از جمله کشورهایی بودیم که در جهت عمل به مدیریت زیست محیطی گام برداشتیم. این در حالیست که متاسفانه در برخی از سال‌ها به کنترل زیست محیطی اکتفا کردیم.
متصدی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه را پیگیری می‌کنیم، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم برنامه‌ها، عملیات اجرایی و اقدامات سازمان محیط زیست با مشارکت همه ذینفعان و هماهنگی با آنها صورت گیرد. پس از هفت سال کمیته کاهش آلودگی هوای تهران و کلان‌شهرها و کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا را تشکیل دادیم. این کار نقطه شروعی برای اعمال مدیریت یکپارچه است. چرا که در هیچ نقطه‌ای از دنیا، کسی نمی‌تواند ادعا کند که می‌تواند به تنهایی یک معضل زیست محیطی را حل کند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: بخش‌های مختلفی، تولیدکننده آلودگی هوا هستند و آنها باید با هم همراه شوند. البته با تحکم نمی‌توانیم باعث کاهش آلودگی هوا شویم، بلکه با مشارکت می‌توانیم به این هدف دست یابیم.
وی با بیان اینکه یک خودروی فرسوده 30 برابر خودروی سالم آلودگی به وجود می‌آورد، گفت: کاهش آلودگی هوا با انجام راهبردهای تلفیقی امکان‌پذیر است. ما از سیستم‌های پاک حمایت و تلاش می‌کنیم این سیستم‌ها را وارد سیستم صنعتی کنیم. از جمله فعالیت‌های انجام شده، ساخت یک خودروی برقی داخلی است و ما این صنعت را معرفی و آن را حمایت می‌کنیم. تلاش می‌کنیم تعرفه وارداتی خودروهای برقی و هیبریدی را به صفر تا چهار برسانیم.
متصدی با اشاره به موتورسیکلت‌ها، اظهار کرد: موتورسیکلت‌ها ناامن هستند و بیشترین تصادفات منجر به فوت مربوط به آنان است. یک موتورسیکلت چهار برابر یک خودرو آلاینده تولید می‌کند. بنابراین تلاش می‌کنیم در درجه اول موتورسیکلت‌های برقی وارد کنیم.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به استاندارد خودروها پس از خروج از کارخانه، گفت: خودروها هنگام خروج از کارخانه‌ها، از استاندارد برخوردار هستند ولی پس از خروج از کارخانه، عملکرد آنها تابع مصرف‌کننده است.
وی با اشاره به عمر کاتالیست یک خودرو، گفت: کاتالیست پس از 800 تا یک هزار کیلومتر پیمایش، از بین می‌رود. در این شرایط مصرف‌کننده باید خود اقدام به تعویض کاتالیست و فیلتر هوا کند. البته قطعات کاهنده آلودگی هوا فوائد دیگری هم دارند. به عنوان نمونه با تعویض فیلتر هوا، سوخت خودرو و استهلاک کاهش می‌یابد. اگر خودرویی در 100 کیلومتر پیمایش، یک لیتر سوخت کمتر مصرف کند، این خودرو سالانه 30 هزار لیتر بنزین کمتر مصرف می‌کند. حال اگر این میزان را ضربدر شش میلیون خودرو کنیم، عدد بزرگی به دست می‌آید.
متصدی درباره نحوه تعامل مردم با سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: در پورتال این سازمان مردم می‌توانند مشکلات خود را مطرح کنند. البته تلاش‌هایی در جهت ارتباط بیشتر مردم از طریق خطوط تلفنی انجام شده است.
فدایی – مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این زمینه اظهار کرد: در تلاش هستیم که امکان ارتباط مردم با این سازمان را از طریق شماره تلفنی چهار رقمی فراهم کنیم که تا پایان سال این کار تحقق می‌یابد.
در ادامه این نشست متصدی درباره اتوبوس‌های برقی، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست همکاری‌های خوبی را با شهرداری تهران داشته است که از جمله آن به احداث مکانیزه معاینه فنی می‌توان اشاره کرد. علاوه بر آن ما بهترین شبکه پایش آلاینده شهری را در تهران داریم.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اتوبوس‌های برقی اظهار کرد: ما خواستار استفاده از سیستم‌های پاک هستیم، اتوبوس‌های برقی در کشورهای دنیا هم به عنوان اتوبوس خطی و هم به عنوان BRT استفاه می‌شود، این اتوبوس‌ها موجب سرعت در حمل و نقل و کاهش آلودگی هوا به میزان قابل توجهی می‌شود.
وی با اشاره به حضور شهرداری تهران در کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: سه چهار هفته قبل شهرداری در کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوا حضور یافت و برنامه‌های خود را در زمینه‌هایی مانند معاینه فنی اعلام کرد.
متصدی تاکید کرد: ساخت و سازها و رعایت حریم‌ها به صورت زیرساختی در تولید آلودگی هوا تاثیر دارند و نباید آلودگی هوا را فقط به خودرو و سوخت محدود کنیم بلکه ساخت و سازها نیز در این زمینه نقش دارند و در حال حاضر گرد و غبار زیر 2.5 میکرون از جمله مهمترین آلاینده‌هاست که نتیجه ساخت و ساز و تخریب و غیره است. لذا شهرداری تهران به عنوان متولی ساخت و ساز اگر در این زمینه فعالیت‌های لازم را انجام دهد، می‌توان آلودگی هوا را کاهش داد.
متصدی اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست می‌تواند در زمینه‌هایی مانند تسهیل در قوانین و مقررات عمل کند علاوه بر آن می‌تواند با تخصیص بودجه‌هایی نیز در زمینه کاهش آلودگی هوا کمک کند به عنوان نمونه مینی‌بوس‌های شهر تهران یا جزء شرکت واحد یا تحت نظارت آن هستند و ما می‌توانیم در زمینه تعویض این اتوبوس‌ها از طریق تامین اعتبار مشارکت کنیم به عنوان نمونه 20 میلیون تومان شهرداری در این زمینه اعتبار تخصیص دهد و به همین میزان نیز سازمان حفاظت محیط زیست اعتبار در نظر گیرد و مقداری هم مالک خودرو «آورده» داشته باشد تا بتوانیم تعویض مینی‌بوسها را عملیاتی کنیم.
وی با اشاره به اصلاح قانون آلودگی هوا اظهار کرد: اصلاح قانون آلودگی هوا به عنوان طرحی در کمیسیون مربوطه مطرح و مراحل نهایی را طی کرده و تا یکی دو هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و امیدواریم که قانون قبلی اصلاح شود.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =