نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

ویدئو پروژکتور هوشمند چیست؟

تاریخ انتشار: 2021/11/16

ویدئو پروژکتور هوشمند

ویدئو پروژکتور هوشمند ، دستگاهی قابل حمل است که آخرین فناوری‌های صفحه نمایش را با عملکرد یکپارچه هوشمند ترکیب می‌کند. همچنین می‌توان ویدئو پروژکتور‌های معمولی را از طریق یک کیت که با یک قلم هوشمند کار می‌کند به یک ویدئو پروژکتور هوشمند تبدیل کرد. آخرین نسل آن به دستگاه‌های تلفن همراه و شبکه خانگی شما متصل شده و خدمات محتوا با تجربه مشاهده یکپارچه ارائه می‌دهد و شما از این که یک پروژکتور چطور می‌تواند تجربه مشاهده شما را بهبود ببخشد، شگفت زده خواهید شد. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا بدانید چرا استفاده از پروژکتورهای هوشمند در حال افزایش است.

ویدیو پروژکتورهای هوشمند به طرق بیشماری زندگی شما را آسان می‌کند. آن‌ها به اندازه کافی قابل حمل برای مهمانی‌های خارج از منزل هستند و امکان پخش مستقیم از تلفن همراه شما را دارند. فناوری جدید به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به جای اینکه در طول زمان کم نور شوند، همیشه درخشان به نظر برسند.

پروژکتورهای هوشمند قادر به انجام هر کاری که یک تلویزیون هوشمند می‌تواند انجام دهد، هستند اما با صفحه نمایش بسیار بزرگتر. این ویدئو پروژکتورها با طراحی قابل حمل، فناوری بدون لامپ، کنترل صدا، یکپارچه سازی با اپلیکیشن و عملکرد بی وقفه تعریف می‌شوند.

بسیاری از پروژکتورها، ادعای “پروژکتور هوشمند” را مطرح می‌کنند. اما “هوشمند” بودن فراتر از داشتن یک پردازشگر داخلی است. بنابراین، مهم است که بدانید هنگام خرید ویدئو پروژکتور هوشمند باید به دنبال چه چیزی باشید و با در نظر گرفتن نحوه استفاده از آن، ترکیبی از ویژگی‌های مناسب را دریافت کنید.

برخی از ویژگی‌های مهم ویدئو پروژکتور هوشمند

 • طراحی قابل حمل

پروژکتورهای هوشمند در اندازه‌های بسیار کوچکتری به بازار عرضه شده‌اند. کوچکترین آن‌ها به اندازه پانصد گرم وزن دارند و حتی می‌توانند در جیب شما جا شود. پروژکتورهای سرگرمی خانگی بسیار بزرگتر هستند اما هنوز طراحی قابل حملی دارند.

به موقعیت‌هایی فکر کنید که از ویدئو پروژکتور خود برای آن‌ها استفاده می‌کنید و مطمئن شوید که پروژکتور متناسب با آن عملکرد را پیدا کرده‌اید. آیا می‌خواهید ویدئو پروژکتور هوشمند همیشه همراهتان باشد و آن را حمل کنید؟ پس دقت کنید که پروژکتور چقدر برای قابل حمل بودن طراحی شده است.  آیا می‌توان آن را در یک ساک آماده سفر جمع کرد؟

اگر ویدیو پروژکتور شما قرار است روی میز شما قرار بگیرد، مطمئن شوید که از نوع Short throw “پرتاب کوتاه” است. آیا می خواهید در فضای باز از آن استفاده کنید؟ مطمئن شوید که دارای لومن کافی برای انجام این کار است. این که بدانید دقیقا چگونه از پروژکتور استفاده می کنید تفاوت زیادی در خرید ویدئو پروژکتور ایجاد می‌کند.

 • وضوح

پروژکتورهای هوشمند دارای فاکتورهای بسیار کمتری نسبت به ویدئو پروژکتورهای استاندارد هستند که باید حین خرید بررسی کنید. این باعث می‌شود وضوح تصویر، اولین فاکتوری باشد که باید در نظر بگیرید. اگر مشخص کنید که چگونه از پروژکتور خود استفاده خواهید کرد به تعیین رزولوشن مورد نیازتان کمک می‌کند. مثلا برای کسانی که از پیک نیک رفتن لذت می برند و فقط به نوعی تفریح در کنار آتش فکر می‌کنند، وضوح تصویر پایین‌تری مورد نیاز است.

مینی ویدئو پروژکتورها کمترین وضوح تصویر دارند. اما همه ویدئو پروژکتورهای هوشمند هم دارای وضوح پایین نیستند. پروژکتورهای LED هوشمند 4k  در حال حاضر در بازار وجو دارند. اگر این سرگرمی خانگی هر روز مورد استفاده شما است، رزولوشن 4k را انتخاب کنید. برترین پروژکتورهای هوشمند، خود را پروژکتورهای ” True 4K ” می نامند.

درحقیقت، تصویر از فناوری پیشرفته‌ای استفاده نمی‌کند اما در عوض، شما تصویر True 4K: UHD واقعی با اندازه  3840 × 2160 و با 8.3 میلیون پیکسل را دریافت می‌کنید. ویدئو پروژکتور هوشمند هزینه کمتری را در هر اینچ (در مقایسه با تلویزیون هوشمند) بدون کاهش وضوح تصویر ارائه می‌دهند.

 • انسی لومن

انسی لومن یا شدت روشنایی، خروجی نور یک ویدئو پروژکتور را اندازه گیری می‌کند. پروژکتورهای هوشمند معمولاً از منابع نور LED استفاده می‌کنند. بنابراین، در پروژکتورهای هوشمند اغلب به لومن LED اشاره می‌شود.

هرچه اتاق روشن‌تر باشد، به لومن بیشتری احتیاج دارید. اتاق‌های تاریک به لومن کمتری احتیاج دارند و به شما این امکان را می‌دهند تا بیشتر روی سایر مشخصات (مانند کنتراست) تمرکز کنید. برای پروژکتورهای اختصاصی سینمای خانگی به دنبال کنتراست بیشتر از 10،000: 1 باشید.

 • اتصال به سایر دستگاه‌ها

اگر عاشق پخش کردن فیلم از سایر دستگاه‌ها روی پروژکتور خود هستید، به دنبال پروژکتور هوشمندی باشید که مستقیماً به تلفن یا لپ تاپ شما متصل شود. اگر پروژکتور از Wi-Fi یا بلوتوث پشتیبانی کند، خوش شانس هستید. مطمئن شوید که فناوری‌های بین دو دستگاه به هم متصل می‌شوند. برخی از پروژکتورهای هوشمند این قابلیت را یک گام فراتر می‌برند. آن‌ها به شما امکان می‌دهند تلفن هوشمند خود را به کنترل از راه دور تبدیل کنید.

تفاوت ویدئو پروژکتور هوشمند و برد هوشمند

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، یک ویدئو پروژکتور معمولی را می‌توان از طریق یک کیت و قلم هوشمند به یک ویدئو پروژکتور هوشمند تبدیل کرد که از طریق نرم افزار هوشمند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که بی شباهت به برد هوشمند نیست اما نکته قابل توجه این است که کیت هوشمند ساز به دلیل کیفیت بالاتر برد هوشمند نمی‌تواند جایگزین برد هوشمند شود.

در برد هوشمند تصویر بر روی سطح صاف و ثابت می‌باشد اما در ویدئو پروژکتوری که توسط کیت هوشمند ساز، هوشمند شده است تصویر بر روی پرده نمایش می‌باشد که نوشتن سخت است.

ویدئو پروژکتور هوشمند برای زمانی که نیاز به یک پرزنتیشن می‌باشد مناسب‌تر است اما جهت آموزش گزینه مناسبی برای مراکز آموزشی نیست و باید از برد هوشمند استفاده شود.

از نظر قیمت نسبت به برد هوشمند قیمت بسیار بالاتری دارد و همچنین قابلیت و امکاناتی  که برد هوشمند ارائه می‌دهد را ندارد. همچنین نصب ویدئو پروژکتورهای هوشمند آسان نیست و باید در یک مکان خاصی از پرده نمایش نصب شود.

 

دیتا پروژکتور هوشمند

7 روش کاربردی با ویدئو پروژکتور هوشمند که به شما در ارائه های حضوری کمک می کند

یک تصویر می تواند به جای هزار کلمه سخن بگوید، استفاده از تصاویر، عکس ها و ابزارهای کمکی بصری تاثیر گذار دیگر، می تواند وجه تمایز بین یک ارائه متوسط و یک ارائه خوب باشد. اگر به درستی از آن استفاده کنید مخاطبینتان درحالیکه نکات اصلی در ذهنشان به طور کامل حک شده است با اشتیاق جلسه ارائه را ترک می کنند اما اگر استفاده نادرستی ازعکس ها داشته باشید ارائه شما  به عنوان یک اسلاید شوی مفرح و نا مناسب جلب توجه خواهد کرد.
آیا می خواهید از هنر بصری برای نمایش پیام خودتان بهره ببرید؟  بهترین نکات و تکنیک های ما را برای خلق ارائه ای که به تمام دلایل منطقی و صحیح می تواند در خاطر بماند؛ به کار ببرید.

 • فراتر از کلمات

ارائه دهندگان عصبی و تازه کار اغلب یکی از دو اشتباه زیر را مرتکب می شوند:
-به کار بردن ابزار کمکی بصری به عنوان تکیه گاه به طوریکه از آنها صرفا برای بازگو کردن مفاهیم و نکات ارزشمند بخشهایی از سخنرانی خود استفاده می کنند.
-یا استفاده از آنها به عنوان نوشته اصلی به صورتیکه تمام ارائه آنها داخل شکل ها نمایش داده می شود.
به یاد داشته باشید که ابزارهای بصری( دیتا پروژکتور هوشمند و…..) باید برای تکمیل و بهبود پیام های شما به جای تکرار آنها به کار میرود.

 • ساده سازی داده های پیچیده

درحین ارائه با داده های واقعی و روشن به بیان ادعاهایتان بپردازید. فهم ارقام و درصدها با جزئیات کامل برای مخاطب بسیار مشکل است و این حیطه، زمینه ای است که ابزار بصری دقیقا در انتقال پیام شما وجه تمایز ایجاد خواهد کرد. از یک برنامه مدیریت داده مانند اکسل برای تبدیل داده هایتان به پای چارت ها (Pie chart) و گرافها استفاده کنید تا بتوانید زمانیکه به یک پشتیبان تصویری برای ادعایتان نیاز دارید از آنها بهره ببرید.
شما می توانید اعداد قبل و بعد را نیز مقایسه کنید تا موفقیت یک عملکرد یا نتایج یک آزمایش را نشان دهید. نمایش اطلاعات به صورت مقایسه بین موارد متضاد بسیار راحت تر است. بهبودهایی که در زمینه مراقبت سلامت ایجاد شده را نشان دهید، وضعیتی که یک تجارت مشتریان خود را از دست می دهد را نمایش دهید و نمودارهای رسم شده مربوط به درس تاریخ را به دانش آموزان نشان دهید – مثالهای ممکن در این زمینه بی پایان است.

 • آموزش با نمایش

آیا برای توضیح یک مفهوم دچار مشکل شده اید؟ یک ویدئوی حرفه ای دردسترس عموم را پیدا کرده وبه  متخصص آن رشته اجازه دهید تا از طریق این ویدئو موضوع را به مخاطب شما آموزش دهد.
نمایش کلیپ های ویدئویی روش بی نقصی برای نمایش استعاره ها، داستانها یا بازخورد رفتار انسان به عنوان بخشی از ارائه است. استفاده از یک بخش به صورت فیلم یا ویدئو کوتاه می تواند به شما فرصت یک استراحت کوتاه و آماده کردن خود به بهترین نحو برای شروع یک بخش جدید از ارائه تان را بدهد. متفاوت باشید و اجازه دهید ویدئو کار مشکل بیان نکات پیچیده را برعهده بگیرد.

 • موارد فنی را چک کنید

ممکن است به نظر ساده برسد اما هیچ چیزی به اندازه درست عمل نکردن تجهیزات IT  در اولین مرحله ارائه نمی تواند آن را خراب کند. اولین دقایق هر ارائه، زمان حیاتی برای نشان دادن توانایی شما در برقراری ارتباط با مخاطبینتان است. تنظمیات ویدئو پروژکتور هوشمند را با کامپیوتر خود چک کنید و از متصل بودن نمایشگر پنل مسطح ارتباط متقابل(Interactive Flat Panel Display ) به اینترنت مطمئن شوید. از پاورپوینت استفاده می کنید.
پریزی چک کنید که برنامه با ارائه دهنده وایرلس شما به خوبی کار می کند و هیچ مورد اشتباهی وجود ندارد. مجددا چک کنید که دسترسی کافی به سوکت های پاور وجود دارد.

 • استفاده از تصاویر سرگرم کننده

مخاطبین خود را با ایجاد احساس در آنها مشتاق کنید. شوخی راحت ترین راه برای ایجاد احساس است. حتی اگر ذاتا شخص بامزه ای نیستید اجازه دهید ابزارهای کمکی بصری برای مخاطبینتان جوک بگویند. در مورد اینکه چطور می توان افسار انسانها را به راحتی در دست گرفت صحبت کنید یا تصویری از چند گوسفند را نشان دهید. چند نکته درمورد استفاده از تاکتیک های قدیمی بیان کنید. یک شات در مورد مجله دهه 80 می تواند موثر باشد. البته زیاده روی نکنید. تنها اشاره کوتاهی به شوخی ها داشته باشید تا بدون خارج شدن از موضوع، مخاطبین را سرگرم کنید.

 • با مخاطب رابطه متقابل برقرار کنید

یکی از ویژگی های مشترک بهترین سخنرانان در جهان این است که مخاطبشان را در سخنرانی شرکت می دهند. اگر اعتماد به نفس کافی برای برقراری ارتباط با مخاطب و پرسیدن سوالات با لحن خودمانی از آنها را ندارید، یک همفکری مختصر درمورد مشکلات موجود می تواند به هر فردی در جلسه انگیزه بدهد و او را در این مسیر به فکر وادارد. یکی از موضوعات اصلی سخنرانی خود را انتخاب کرده و از نمایشگر پنل مسطح ارتباط متقابل (Interactive Flat Panel Display) برای توجه کردن به ایده های هر فرد استفاده کنید. می توانید این صفحه را برای تمام افراد حاضر در جلسه ایمیل کنید.

 • چاپ و توزیع

آیا می خواهید اعضا از سخنرانی شما نوت بردارند؟ یک ایده این است که از اسلاید شو خود، در یک صفحه A4 با ایجاد حاشیه هایی اطراف آن که افراد بتوانند در آن فضاهای خالی نکات و اطلاعات مربوطه را بنویسند؛ پرینت بگیرید. به این ترتیب یک دست نویس در اختیار آنها قرا می دهید که می توانند بعدا به عنوان یک مرجع به آن رجوع کنند و درنتیجه کلام شما حتی پس از پایین افتادن پرده ها پس از اجرای بزرگتان باقی خواهد ماند. به عنوان یک جایگزین می توانید سبز عمل کنید و به جای پرینت گرفتن، از اشتراک گذاری اسلایدها استفاده کنید.

در مجموع

با وجود گستره بسیار بزرگ تکنولوژی موجود همراه با رسانه قابل استفاده مجدد در اینترنت، هیچ بهانه ای برای عدم بهره گیری از جنبه های بصری در ارائه تان وجود ندارد. با توجه به اینکه TED در چند سال اخیر عمومیت بسیاری پیدا کرده، کاملا مشخص است که افراد هنوز از یادگیری در محیط پویا و فعال لذت می برند و برای آن ارزش قائلند.
با استفاده از تصاویر درست و روش حرفه ای نمایش آنها باید بتوانید از ابزارهای کمکی بصری برای بهبود ارائه خود در زمینه مفاهیم پیچیده و تحلیلی بهره ببرید. زمانیکه در این مهارت استاد شدید، شوخی هایی را که می توانید ابراز کنید را درنظر بگیرید و به بیان مفاهیم مشارکتی و ابتکاری بپردازید.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =