دانستنی های ویدئو کنفرانس

پزشکی از راه دور (Telemedicine)

پزشکی از راه دور
 ارتباط، نظارت، آموزش
به دلیل سهولت در ایجاد ارتباط و کیفیت بالا، ویدئوکنفرانس لایف سایز کاربرد زیادی در فعالیت های آموزشی و نظارتی دارد. در بحث تلمدیسین یا پزشکی از راه دور، به دلیل مطرح بودن بحث سلامتی انسان ها، ایجاد ارتباط سریع و بی درنگ و با کیفیت در مواقع مورد نیاز بسیار مهم است، در نتیجه استفاده از یک سیستم ویدئو کنفرانس با بستری قوی یک امر غیر قابل چشم پوشی است، زیرا در صورت ایجاد هر گونه اختلال در ارتباط تصویری که در موارد اضطراری و حساس ایجاد شده ، ممکن است جان انسان ها به خطر بیافتد.

قابلیت پرتابل بودن، انتقال و اشتراک تماس
قابلیت انتقال و دریافت تماس بر روی انواع دستگاه ها، اعم از تبلت، موبایل و لپ تاپ یکی از نقاط قوت سیستم های ویدئوکنفرانس لایف سایز می باشد. شرکت لایف سایز به دلیل بهره مندی از تکنولوژی قدرتمند Cloud Computing و نرم افزار قدرتمندی مانند Clearsea این امکان را فراهم می کند تا در هر زمان و با استفاده از هر نوع سخت افزاری، به پزشک دسترسی پیدا کرد. این نرم افزار همچنین قابلیت ایجاد یک کنفرانس بین چند پزشک را به صورت هم زمان دارا است. این قابلیت زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که نیاز به مشورت چند پزشک مثل کمیسیون پزشکی یا تیم جراحی جهت اتخاذ یک تصمیم وجود داشته باشد.
اهمیت پرتابل بودن تکنولوژی لایف سایز زمانی بیشتر بروز می کند که لازم باشد که در یک آمبولانس در حال حرکت و یا بیمارستان ها و مراکز درمانی دورافتاده و موقت با تیم پزشکی ارتباط برقرار گردد.

اشتراک گزاری انواع فایل
انتقال سریع فایل یکی از ارکان مهم در بحث تلمیدیسین و یا پزشکی از راه دور می باشد. در بسیاری از مواقع، در هنگام مشورت با پزشک، پزشک نیازمند اطلاعاتی درباره علائم حیاتی بیمار می باشد. این علائم لازم است تا در قالب فایل های ویدئویی، تصویری و یا انواع فرمت های مختلف به اشتراک گذاشته شود تا پزشک بتواند آن را مورد بررسی قرار دهد. به دلیل اهمیت این فایل ها در تشخیص و درمان بیماری، اشتراک گذاری سریع و با کیفیت آنها بسیار مهم است، که ویدئو کنفرانس لایف سایز با تکیه بر بستر قدرتمند و تکنولوژی Cloud Computing این نکته مهم را عملی می سازد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.