نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

چگونه با لابراتوار زبان تلفظ صحیح کلمات را سریع تر یاد بگیرید؟

تاریخ انتشار: 2019/02/03

لابراتوار زبان

نقش لابراتوار نرم افزار زبان در افزایش مهارت صحبت کردن به زبان خارجی

یکی از بزرگترین چالش ها در آموزش یا یادگیری زبان دوم یا یک زبان خارجی، تسلط بر الگوهای صدای آن است. این چالش تا حد زیادی در یادگیری نحوه صحبت کردن و بیشتر به دلیل عدم وجود قاعده ای خاص در تلفظ صداهای انگلیسی می‌باشد. این موضوع به  مشکلات دانشجویان و زبان آموزان در یادگیری زبان افزوده است.
با توجه به آنچه اشاره شد یادگیری الگوهای صوتی انگلیسی، از این رو ضروری است که آموزگاران از طریق تمرین الگوهای صدا و برگزاری  جلسات منظم زبان آموزان را در یادگیری تلفظ صحیح یاری کنند. آن‌ها باید آگاهانه یاد بگیرند که چگونه صداهای انگلیسی را تقویت کنند تا تلفظ آن‌ها را به زبان انگلیسی بهبود بخشد. معلمان میبایست یادگیرندگان را به حرکت صحیح دهان هدایت کنند تا به آن‌ها کمک کنند تولید این صداها را یاد بگیرند، زبان آموزان به تدریج قادر خواهند بود از پس چالش صحیح تلفظ صدای انگلیسی برآیند. در تحقیقات صورت گرفته این نتیجه حاصل شده است  که در طی یک دوره زمانی، این تمرین حرکت صحیح دهان منجر به از بین بردن  لهجه زبان مادری در یادگیرنده خواهد شد.

نرم افزار زبان

در حالی که بسیاری از معلمان از تلاش برای بهبود مهارت های تلفظ زبان آموزان خود خسته نمی شوند اما همیشه برای آنان استفاده از مزایای یک آزمایشگاه نرم افزار زبان برای دستیابی به این هدف مفید بوده است. لابراتوار زبان که شامل یک نرم افزار یادگیری آموزشی مبتنی بر صوت و تصویر است، می تواند فرایند بهبود یادگیری تلفظ را امکان پذیر سازد. این نرم افزار زبان یک نمایش ویدئویی از حرکات دهان، موقعیت زبان یا شکل دهان را در حالی که تولید یک صدای خاص را نشان می‌دهد، ارائه می‌دهد. این به اساتید و معلمان  کمک می کند تا در مورد عوامل مختلفی که تلفظ را تحت تاثیر قرار می‌دهند، یاد بگیرند، همچنین مشاهدات شکل دهان ساخته شده با استفاده از نرم افزار و عمل انجام شده آن کمک می کند تا یادگیرندگان کلمات را بهتر بیان نمایند.
استفاده منظم از تجهیزات لابراتوار زبان برای یادگیری تلفظ کمک می‌کند تا زبان آموزان نیز نفوذ زبان مادری خود را رها کنند. به دنبال نتایج بدست امده  تضمین می کند که الگوهای صدای انگلیسی درونی شده اند. این نتیجه یک پیشرفت مطمئن در مهارت های تفسیر زبان آموزان است.
آزمایشگاه یادگیری نرم افزار زبان شامل محتوای صوتی و تصویری در تدریس تلفظ می باشد. دیدگاه جانبی و جلوی دهان در قسمت دهان ارائه شده است تا تمام 44 صدا را در نرم افزار آموزش دهد. انیمیشن و صداها بیشتر ارزش این ویژگی را افزایش می دهد. اساتید و فراگیران، یادگیری تلفظ انگلیسی را با استفاده از این ابزار بسیار مفید می دانند. اساتید با استفاده از لابراتوار زبان در کلاس درس می توانند زبان آموزان را به سمت صحیح تفسیر صداهای انگلیسی هدایت کند و آنها را بیشتر به سمت حذف زبان مادری خود از زبان انگلیسی فرا می خواند. در بلندمدت، این تأثیر عمیقی بر مهارت آنها در صحبت کردن به زبان انگلیسی دارد.

تقویت دایره لغات، درک اصطلاحات با کمک لابراتوار

  • قابلیت conversation در نرم افزار های لابراتوار زبان

تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر خوب می شد اگر زبان انگلیسی(یا هر زبان خارجی دیگر) را سریع تر و با ابزار راحت تری یاد بگیرید؟ کار با لابراتوار زبان امروزی هم خیلی راحت است و هم مزایای زیاد دیگری دارد. مثلا اگر علاقه مند هستید که  به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی فعالیت کنید  اما وقت کافی نداشته باشید، نرم افزار لابراتوار به شما کمک می کند تا کارهای خود را با نرم افزار مدیریت نمایید  و با فرمان شما هر شخص می تواند کار مختص به خود را انجام دهد در این صورت بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در کلاس اجرا می شود.
شاید الان دارید به این فکر می کنید که یاد گرفتن مکالمه در یک کلاس 2 ساعته خیلی سخت است، چون کسی نیست که اشتباهاتتان را اصلاح کند ولی با قابلیت conversation   شما و دیگر نفرات حاضر در کلاس در گروه های مستقل می توانید مکالمات خود را انجام دهید حتی سرگروه داشته باشید و استاد هر زمان که بخواهد می تواند وارد این مکالمه شود.

  • قابلیت Movie player  در نرم افزار لابراتوار آموزشی زبان

راهکارهایی موثر برای یادگیری زبان از طریق فیلم

قطعا زمانی که تصمیم به یادگیری زبان  می گیرید با نگرانی های زیادی مواجه می شوید شاید شما نگران تلفظ صحیح کلمات باشید در واقع، شاید اصلا ندانید که از کجا باید شروع کنید. در حقیقت یادگیری زبان لزوما به معنای نشستن پای کتاب نیست و منابع زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند که در مسیر درستی قدم بردارید.
از طریق قابلیت Movie player  می توانید در کلاس فیلم ببینید، بر روی فیلم با همگروهی هایتان صحبت کنید، فیلم های مختلف برای نفرات مختلف در یک فضا ارسال کنید از ویژگی های این روش می توان  به یادگیری سریع تلفظ صحیح حروف و کلمات مختلف اشاره کرد.

لابراتوار

منوی Movie player : پخش فیلم در تنها نرم افزار ایرانی لابراتوار  زبان با نام تجاری Classmate

استفاده از انیمیشن ها  به دلیل استفاده از ادبیات ساده تر در کلمات و گفتار شخصیت ها، مناسب تر از فیلم ها خواهد بود. تقویت listening ،تقویت دایره لغات، درک اصطلاحات در گفتار های عامیانه و … از مزایای استفاده از فیلم  و انیمیشن خواهد بود.

مشاهده چندباره فيلم

 رمز فراگیری یک زبان و کلا مسائلی که با حافظه در ارتباط است، تکرار است. لذا اگر قصد دارید از فیلم ها و انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی بهره ببرید آن‌ها یا دو یا سه بار مشاهده کنید.همچنین می توانید تکرار آنها را با فواصل زمانی مناسب نگاه کنید تا خسته کننده نباشد. همچنین می توانید یک بار آنها را با زیرنویس انگلیسی مشاهده کنید و یک بار بدون زیر نویس نگاه کنید. حتی اگر تمایل دارید که ببینید معنای اصطلاحات را خوب فهمیده اید می توانید از زیرنویس فارسی خوب نیز استفاده کنید که تماما این موارد در نرم افزار پوشش داده می شود .
استفاده از نرم افزار پلیر مناسب برای دیدن فیلم ها خیلی کمک کننده خواهد بود یکی از بهترین نرم افزار جهت مشاهده فیلم ها movie player  نرم افزار کلسمیت می باشد به این دلیل که هم استاد و هم دانشجویان می توانند برروی فیلم مکالمه داشته باشند.
ویژگی های این نرم افزار سبب شده است که یکی از بهترین نرم افزارها جهت مشاهده ی فیلم ها باشد. برای مثال می توان فیلم را Pause یا Play کرد یا اینکه فیلم را جلو یا عقب برد که در بعضی مواقع بسیار مناسب  خواهد بود همچنین این نرم افزار تمامی فرمت های فایل های ویدئویی را اجرا خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =