نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

8 اشتباه رایج در استفاده از ویدئو وال

تاریخ انتشار: 2022/01/16

استفاده از ویدئو وال

از چندین دهه پیش که فناوری ویدئو وال معرفی شد، تأثیر قابل توجهی بر نحوه انتقال اطلاعات در طیف وسیعی از محیط‌هایی که رویدادی در آن‌ها واقع می‌شد، گذاشت. اکنون، انواع مختلفی از فن آوری‌های ویدئو وال در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها، سیستم‌های آموزشی و مکان‌های دیگر استفاده می‌شود.

هنگام اجرای ویدئو وال، هماهنگ کننده این فناوری می‌تواند با مشکلات گسترده ای روبرو شود. هدف این مقاله ارائه راه حل برای حل مشکلات رایج هنگام اجرای این فناوری است.

مشکلات معمول برای جلوگیری از استفاده از ویدئو وال

چه قصد دارید ویدئو وال های LED  را که در یک مکان عالی قرار دارند، اجاره کنید، یا آن‌ها را خریداری کنید و در محل رویداد خود نصب کنید، هزینه‌ای که بابت آن می‌پردازید را به راحتی می‌توانید در مدت زمان کوتاهی جبران کنید. با این وجود، برخی از مشکلات عمومی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و از آن‌ها اجتناب شود. بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه شما برای ایجاد یک تجربه ویدیویی بی عیب و نقص باید بدانید.

 • درک نکردن اهداف تجاری استفاده از ویدئو وال

قبل از انجام هرگونه اجرای بصری، هماهنگ کننده فناوری باید اهداف تجاری مرتبط با این استراتژی را در نظر بگیرد. چگونه ویدئو وال، پیام شما را در مقایسه با تبلیغی که در حال حاضر انجام می‌دهید، بهبود و ارتقا می‌دهد؟ به عنوان مثال، در یک محیط برگزاری مسابقه، یک ویدئو وال برای نمایش محتوای حمایت کننده از مسابقات، هدایت شرکت کنندگان به مناطق مختلف از محل برگزاری و سرگرم کردن مهمانان با تصاویر جذاب بسیار مفید است.

 • درک نکردن فضا

قبل از بررسی نصب یک ویدئو وال، ضروری است که شما فضایی را که باید به آن اختصاص دهید، درک کنید. این فاکتورها برای تعیین اندازه مناسب، روشنایی، ارتفاع پیکسل، وضوح و قدرت مورد نیاز برای ویدئو وال که خریداری می‌کنید، نقش آفرینی می‌کنند. همچنین سایر عناصر موجود در فضا را نیز در نظر بگیرید – اگر در یک نمایشگاه تجاری شرکت می‌کنید و فقط یک غرفه کوچک دارید، ممکن است یک ویدئو وال غول پیکر برای حاضران بیش از اندازه بزرگ باشد و حواس آن‌ها را از دریافت پیام اصلی شما پرت کند.

 • عدم درک توانایی‌های فنی محتوای ویدئو وال

فیلم‌ها، تصاویر، صوت، متن و سایر مطالب باید برای نوع ویدئو والی که استفاده می‌کنید بهینه شود. هیچ چیزی به اندازه فونت‌های کوچک و غیرقابل خواندن و تصاویر با وضوح پایین باعث نمی‌شود که یک ویدئو وال، غیرحرفه ای به نظر برسد. هر دو باید به اندازه کافی بزرگ و واضح باشند تا به راحتی درک شوند. بخاطر داشته باشید: حتی اگر محتوا در صفحه لپ تاپ بسیار جذاب به نظر برسد، ممکن است به درستی روی ویدئو وال نمایش داده نشود. همیشه محتوای ویدئو وال  را با داشتن صفحه نمایش بزرگ بسازید.

 • عدم درک و اشتباهات رایج در تولید محتواها

چندین مشکل رایج وجود دارد که افراد بدون تجربه در طراحی و تولید محتوا برای نمایش روی ویدیو وال با آن روبرو شوند. بیایید چند مورد را بررسی کنیم.

 1. محتوای بیش از حد طولانی است

  فرقی نمی‌کند، پیام اسپانسر مالی خود را بیش از حد طولانی نمایش دهید، یا اینکه متن شما زیادی بزرگ و پرحجم باشد، محتوای بیش از حد طولانی یک مشکل رایج در بین طراحان آماتور یا بازاریابان است. پیام‌های کوتاه و ساده همیشه بر روی یک دیجیتال ساینیج موثرتر هستند. به عنوان مثال، یک بیلبورد در بزرگراه را در نظر بگیرید: وقتی شخصی 70 مایل در ساعت رانندگی می‌کند، وقت لازم برای مشاهده تبلیغ 30 ثانیه ای را ندارد. به همین ترتیب، مردم هنگام حضور در یک مسابقه، یا روی صندلی خود نشسته‌اند و با حواس پرتی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و یا احتمالاً در حال حرکت هستند – به همین دلیل ارائه یک پیام قابل هضم مهم است. قانون کلی این است که طول محتوای ویدئو وال را به حدود 10 ثانیه محدود کنید.

 2. محتوای ریز و غیرقابل خواندن

  هنگام طراحی محتوا، حروف را حداقل یک چهارم صفحه بزرگ کرده و از قلم sans serif استفاده کنید. برخی از طراحان متن فوق العاده کوچکی را تولید می‌کنند که هنگام ایجاد آن ممکن است روی صفحه لپ تاپ خوب به نظر برسد، اما بر روی ویدئو وال، نامناسب به نظر برسد. بعلاوه، بسته به میزان پیکسلی که استفاده می‌کنید، ممکن است سایه یا جلوه‌های براق روی متن مورد نیاز نباشد. علیرغم اندازه آن، بسیاری از ویدئو وال‌ها حاوی پیکسل‌های کمتری نسبت به صفحه رایانه هستند، به این معنی که جزئیات آن‌ها زیاد نیست. به عبارت دیگر، ایجاد سایه یا جلوه‌های درخشان، روی یک حرف سه اینچی در کامپیوتر عالی به نظر می‌رسد، اما در ویدئو وال با این فاصله پیکسل‌ها قابل مشاهده نیست و کاملاً بی معنی است.

 3. ایجاد سلسله مراتب بصری

  اگر ترتیب بصری محتوا معنایی نداشته باشد، بیننده در درک پیام مشکل بیشتری خواهد داشت. همیشه مهم‌ترین قسمت پیام خود را در اولویت آنچه نشان می دهید، قرار دهید. نمی خواهید پیام شما بین شلوغی و ازدحام گم شود، بنابراین آن را به پربارترین عنصر اسلاید تبدیل کنید، تغییر رنگ آن متفاوت از متن یا پس زمینه دیگر باشد یا حتی تکرار آن بیش از یک بار نیز مفید است.

 4. ایجاد یک صفحه نمایش یکپارچه

  هدف اصلی هنگام اجرای فن آوری ویدئو وال، ایجاد یک صفحه نمایش یکپارچه است، نه چندین صفحه نمایش منفرد که به صورت تکه تکه ظاهر می‌شوند. آن نوارهای سیاه بین صفحه می توانند باعث پرت شدن حواس شما شده و جریان مطالب شما را قطع کنند. قابلیت‌های سخت افزار و نرم افزار نحوه نمایش محتوا را بر روی صفحه نمایش تعیین می‌کند. برای استفاده بیشتر از قابلیت‌های این فناوری، هر محتوا را در ابعاد ویدئو وال طراحی کنید. به یاد داشته باشید، عواملی مانند پیکسل صدا و وضوح صفحه نیز تأثیر بسزایی در کیفیت محتوای نمایش داده شده شما خواهند داشت.

 

ویدئو وال

 

 • درک نکردن Pixel Pitch، فاصله مشاهده و وضوح صفحه

اندازه Pixel Pitch که به فاصله مرکز یک دسته / پیکسل LED تا مرکز دسته / پیکسل LED بعدی اشاره دارد، بر حسب میلی‌متر است و به طور مستقیم با وضوح نمایشگر شما ارتباط برقرار می‌کند. “نکته کلیدی در یک تجربه دید خوب است.”

 • عدم درک روشنایی و قدرت

هنگام  خرید ویدئو وال، مهم است که سطح روشنایی را در نظر بگیرید. اول از همه، آیا مراسم شما داخل سالن خواهد بود یا فضای باز؟ اگر روشنایی به درستی تنظیم نشده باشد، نور مستقیم خورشید می‌تواند اثرات بسیار مخربی بر کیفیت مشاهده داشته باشد. به همین ترتیب، اگر صفحه در شب، یا هنگام خاموش شدن چراغ، بسیار روشن باشد، می‌تواند چشم بینندگان را خسته کند. در ادامه دستورالعمل تعیین نیت – نیت واحد اندازه گیری روشنایی LED است- مورد نیاز برای ویدئو وال ارائه شده است:

 • روشنایی در فضای بسته: 1000 – 1500 نیت
 •  روشنایی در فضای باز: 2000 – 3000 نیت
 •  روشنایی در فضای باز در زیر نور مستقیم خورشید: ممکن است لازم باشد که پنل های LED تا 5000+ نیت خروجی داشته باشند.

هرچه روشنایی بیشتر باشد، نیاز به انرژی بیشتری دارید. اکثر ویدئو وال‌ها، نیاز به تامین برق از منابع مختلفی دارند. فرض کنید شما یک پنل بیرونی 4 میلی متری دارید که به ازای هر پنج پنل به یک قطع کننده 20 آمپر نیاز دارد. بنابراین، برای یک ویدئو وال  که دارای عرض شش پنل در عرض و پنج پنل در طول است، شما نیاز به شش قطع کننده 20 آمپر خواهید داشت.

 • کار نکردن با یک مجموعه حرفه ای

هنگامی که تصمیم گرفتید بهترین ویدئو وال  را برای برطرف کردن نیازهای خود انتخاب کنید، به شخصی نیاز دارید که تجربه کار با نمایشگرها را داشته باشد. این متخصصان فناوری می‌توانند به شما در راه اندازی و ارائه راه‌حل‌های صحیح برای نصب، کالیبراسیون و ترازبندی صفحه کمک کنند، محتوای ضعیف بهینه سازی شده را آزمایش و برطرف کرده و همچنین در صورت بروز مشکل در فناوری، پاسخگو باشند. اگر تجربه کافی در کار با نداشته باشید، ممکن است در نمایش محتوای خود به مشکلاتی بر بخورید، که فاجعه بار خواهد بود.

در عوض، ممکن است بخواهید از یک متخصص نصب کمک بگیرید. چون ویدئو وال به روش‌های منحصر به فردی نصب می‌شود، و این متخصصین در نصب، سرویس، نگهداری و تراز کردن صفحه نمایش عملکرد بسیار بهتری خواهند داشت.

 • عدم استفاده از تعامل

اگرچه داشتن یک ویدئو وال تعاملی یک ضرورت نیست، اما می‌تواند تجربه فوق العاده‌ای برای کاربر نهایی ایجاد کند و جذابیت رویداد را افزایش دهد. می‌توانید یا با استفاده از نمایشگر لمسی یا از طریق برنامه‌ای در دستگاه تلفن همراه که با محتوای ویدئو وال هماهنگ است، تعامل را در ویدئو وال پیاده سازی کنید.

به عنوان یک هماهنگ کننده رویداد فنی، وظیفه شماست که تنظیمات ویدئو وال خود را از دید مخاطبان مورد نظرتان مشاهده کنید. چگونه آن‌ها از تعامل دیوار بهترین بهره را می‌برند؟ انواع محتوایی که در ویدئو وال نمایش داده می‌شود را در نظر بگیرید – اعم از نمایش محصول مجازی، برنامه نویسی شبکه داخلی، فیدهای رسانه های اجتماعی، بهبود دیداری و شنیداری یا تصاویر ثابت.

علاوه بر این، از خود بپرسید که آیا این نوع تعامل، به محتوا ارزش افزوده می‌دهد. بسته به محل نصب و نوع محیط، ممکن است روش‌های تعاملی برای بعضی‌ها گیج کننده باشد. گزینه دیگر، نصب یک صفحه نمایش لمسی کوچکتر در مقابل ویدئو وال برای تعامل بهتر و حفظ ویدئو وال به عنوان صفحه اصلی است.

آینده ویدئو وال

پس در آینده چه چیزی در انتظار ویدئو وال است؟ بیایید نگاهی به آن بیندازیم.

هرچقدر مقرون به صرفه تر = قابلیت دسترسی بیشتر به ویدئو وال

اگرچه سال‌هاست که ویدئو وال‌ها در صنعت فعالیت می‌کنند، اما در دهه آینده، همه چیز در مورد دسترسی و قیمت مناسب برای ویدئو وال فراهم خواهد بود. به لطف پیشرفت‌های اخیر در فناوری، قیمت LED ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، این بدان معناست که صفحه نمایش LED اکنون در بسیاری از شرایط و صنایعی مقرون به صرفه است در حالیکه تا همین چند سال پیش از بودجه آن‌ها خارج بود. کاهش هزینه‌ها و ابزارهای بهبودیافته ای که برای بخش‌های فناوری اطلاعات آشنا و راحت هستند، به بسیاری از متخصصان این فرصت را می‎‌دهد تا ویدئو وال را در تمام فضاهای مورد نیاز خود مستقر کنند.

با این حال، در حالی که هزینه‌ها کاهش یافته است، نمی‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها برای همیشه کاهش پیدا کنند. خبر خوب این است که نوآوری‌های شبکه ای و ابری، نقش اساسی در کاهش هزینه‌های کنترل کننده  ویدئو وال داشته‌اند و هنوز هم جای کاهش هزینه‌های کنترل کننده ویدئو وال وجود دارد. این امر تولید کنندگان و خریداران را از سخت افزار اختصاصی و کابل کشی سخت دور می کند و زیرساخت شبکه استاندارد تری را در کل صنعت ایجاد می کند. در حقیقت، مدیریت ابری و سایر ویژگی‌های پیشرفته در حال حاضر در گوشه و کنار بازار ظاهر شده‌اند که با پایین آوردن قیمت به بسیاری از سازمان‌ها کمک می‌کنند تا از طریق نمایشگرهای سنتی در فناوری ویدئو وال سرمایه گذاری کنند و جلوه بصری بیشتری داشته باشند.

تماس با ما

اگر قصد خرید ویدئو وال دارید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید:

شماره تماس: 02142981

شماره واتس اپ: 09103334800

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

2 thoughts on “8 اشتباه رایج در استفاده از ویدئو وال

 1. بهزاد کریمی گفت:

  سلام، من قصد داریم برای فضای بیرونی ویدئو وال خریداری کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. نوآوران تحقیق گفت:

   درود بر شما، برای این منظور میتونید محتوای مربوط به خرید تلویزیون شهری رو با کلیک روی این کلمه مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =