نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

9 مزیت استفاده از ویدئو وال

تاریخ انتشار: 2021/06/01

استفاده از ویدئو وال

ویدئو وال‌ها هرکجا مورد استفاده قرار بگیرند در مرکز توجه قرار دارند. به سختی می‌توان افراد را به دلیل توجه کردن به آن‌ها سرزنش کرد، زیرا ویدئو وال‌ها قادر به طراحی بصری باورنکردنی در مقیاسی هستند که هیچ فناوری دیگری نمی‌تواند با آن‌ها مطابقت داشته‌باشد.

برای استفاده از هر نوع رسانه تصویری، زمان و مکان مناسبی وجود دارد، در مورد ویدئو وال بهترین گزینه، زمانی است که بیشترین تأثیرگذاری مدنظر است. هیچ فناوری دیگری را نمی‌توان با این مقیاس در یک استادیوم ورزشی به کار برد، هیچ فناوری دیگری نمی‌تواند تصاویر فوق العاده HD را در مقیاسی به اندازه کافی بزرگ برای یک مکان بسیار عظیم ارائه دهد و هیچ فناوری دیگری به اندازه ویدئو وال‌ها یا همان تلویزیون شهری پویا و همه کاره نیست. جای تعجب نیست که، آن‌ها برای برندسازی و اهداف هنری بسیار موثر هستند. آنچه ممکن است تعجب آور باشد این است که آن‌ها همچنین در پخش اطلاعات و پخش انواع رسانه‌ها نیز بسیار عالی عمل می کنند.

مزایای زیادی را می توان برای استفاده از ویدئو وال ها برشمرد اما بهترین آن، نحوه واکنش مردم به آن‌ها است. ویدئو وال ها همیشه یک نقطه کانونی در فضا به شمار می‌آیند که عابران پیاده یا مشتریان نمی‌توانند جلوی خودشان را بگیرند تا جذب آن نشوند. آن‌ها فقط یک نمایشگر عظیم و با وضوح بالا معمول نیستند. بدیهی است که صاحبان مشاغل و مکان‌ها می‌توانند از این مزیت به نفع خود استفاده کنند.

یکی دیگر از مزایای قابل‌توجه این فن‌آوری، تنوع و قابلیت کنترل آن است. از آنجا که هر نمایشگر می‌تواند به طور مستقل کنترل شود، هر نمایشگر دارای گزینه‌های مختلفی برای ارائه تصاویر یا متن است. به عنوان مثال، یک ویدئو وال ۱۰۰ اینچی از طریق عکس‌های نمایش داده شده در چندین نمایشگر به نمایش محتوای کتابخانه و مرکز آموزش لافایت اختصاص می‌یابد در حالی که یک مانیتور برای نشان دادن برنامه رویدادها و سایر اطلاعیه‌ها به کار می‌رود. توانایی ارائه تصاویر به یک روش جدید باعث ایجاد سالن‌ها و محیط های بسیار جذابی با گزینه‌های خلاقانه شده که بسیاری از آن‌ها می‌توانند کار بهتری برای جلب توجه مردم انجام دهند.

زمانیکه صحبت از امکانات می‌شود، موارد بسیاری هستند که با فناوری ویدئو وال ارائه می‎‌شوند به طوریکه یک لیست جامع از آن‌ها ممکن است هیچوقت تمامی نداشته باشد.

برجسته ترین امکانات ویدئو وال

  • (1) وضوح نامحدود

درک وضوح یک مفهوم آسان است که به تعداد پیکسل و تراکم بر می‌گردد. هرچه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد، تصویری که صفحه نمایش ارائه می‌دهد با جزئیات بیشتری دیده می شود. از این مفهوم ساده، روشن است که چرا ویدیو وال‌ها در ایجاد تأثیر بصری بسیار موثر هستند. آرایه ای از نمایشگرهای با وضوح بالا را در نظر بگیرید که روی هم قرار گرفته‌اند پس تا زمانی که پردازنده سیگنال دیجیتال قوی وجود داشته باشد، تلویزیون شهری می‌تواند یک تصویر عظیم را بدون از دست دادن جزئیات آن به خوبی نمایش دهد.

برنامه های کاربردی آن‌ها نیز فوق العاده است. تصور کنید یک فرودگاه در حال نمایش آسمان شهر است و تمام اتفاقات به طور زنده پخش می‌شود. یا یک موزه، محلی برای شبیه سازی فضا یا زمانی خاص را در نظر گرفته که بازدید‌کنندگان را در حال تماشای موزه احاطه کرده‌است. واقعاً هیچ محدودیتی وجود ندارد.

  • (2) روشنایی و کیفیت تصویر با وضوح کامل در هر محیط

پروژکتورهای نور از جلو، اصلی ترین جایگزین یا رقیب تلویزیون‌های شهری هستند، اما در مکان های روشن مانند محل هایی که به نور طبیعی متکی هستند، ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. در این شرایط، نمایشگرهای LCD و LED دارای نور پس زمینه، گزینه ایده آلی هستند، چون میزان روشنایی و کنتراست آن‌ها بسیار بیشتر از پروژکتورها است. کاملا واضح است که وقتی نور خورشید به تصویر پروژکت شده می‌تابد، به نظر تیره و تار می‌رسد. اما برای ویدئو وال ها چنین مشکلی وجود ندارد و این یک مزیت مهم است، با توجه به اینکه نور طبیعی به طور کلی در طراحی دکوراسیون مدرن به عنوان یک ویژگی محسوب می‌شود.

  • (3) سخت افزار انعطاف پذیر

درست است، بیشتر ویدئو وال ها فقط همین هستند – یک دیوار. آن‌ها معمولا به صورت ردیفی چیده می‌شوند، اما لازم نیست حتما اینطور باشند. با نصب و نمایش هوشمندانه صفحه های نمایش، طراحان می‌توانند نمایشگرها را با انواع الگوها، از جمله طرح های هندسی انتزاعی یا منحنی انتزاعی بچینند. در صورت استفاده از نمایشگرهای مکعبی، ویدئو وال ها حتی می‌توانند به صورت ایستاده یا سه بعدی باشند. در مجموع، اگر یک کسب و کار یا مکانی بخواهد به دنبال چیزی واقعاً به یاد ماندنی باشد، طرح های سخت افزاری زیادی وجود دارد که قبلاً امتحان نشده‌اند و با تکیه بر آن‌ها، می توان تأثیر بصری نصب ویدئو وال را چندین برابر کرد و در عین حال تعداد نمایشگرهای موجود را کاهش داد. هیچ فناوری نمایشگر دیگری در این زمینه با ویدیو وال قابل مقایسه نیست. این کار را با یک پروژکتور انجام دهید – اصلا به این راحتی نیست.

  • (4) قدرت پردازش

هرچند برای راه اندازی ویدئو وال به قدرت پردازش بیشتری نیاز است، اما این پردازش بیشتر، مزیت دیگری برای این فن آوری محسوب می شود. کنترلرهای ویدئو وال در سطح حرفه ای بسیار جالب تر از گزینه هایی هستند که در نمایشگرهای منفرد یافت می شوند. به این ترتیب، آن‌ها نه تنها می توانند محتوا را در مقیاس بزرگ تری نمایش دهند، بلکه می توانند محتوای بیشتری را با سرعت روان تری نسبت به نمایشگرهای تکی به نمایش بگذارند.

 

استفاده از ویدئو وال

استفاده از ویدئو وال

 

  • (5)گزینه های گسترده برای مدیریت محتوا

کنترلرهای ویدئو وال، امکانات زیادی را برای مدیریت محتوا به اپراتورها می‌دهند. از این ابزارها می‌توان استفاده کرد تا به طرق مختلف، محتوای موجود در ویدیو وال را ارائه داد. کنترلر به طور موثر نمایشگرها را به یک بوم تبدیل می‌کند، که در برخی از طرح های خلاقانه می توان محتوای آن را مرتب، تغییر اندازه یا لایه بندی کرد.

خوشبختانه، نرم افزار کنترلر فیلم فقط برای طراحان، طراحی نشده‌است. این نرم افزار به گونه‌ای ساخته شده است که هر کسی با مهارت اولیه بتواند به راحتی آن‌ها را مدیریت کند که به خصوص در مواردی که نیاز به تغییر منظم محتوا دارند مهم است. در چند لحظه، کاربر می‌تواند به محتوای اصلی دسترسی داشته و محتوای آن را به روز کند. برنامه ها، رویدادها، محصولات ویژه، فهرست روزانه، منوها – با یک تغییر جزئی می‌توان این موارد را به راحتی اصلاح کرد. حتی در بسیاری از نرم افزارها، کار حتی از این هم آسان‌تر شده است، زیرا نرم افزار کنترلر به کاربران امکان‌ می‌دهد طرح های از پیش تعیین شده را تعریف کرده و با یک کلیک به نمایش بگذارند که در مواری که مرتباً از طرح‌های مشابه و از پیش تعریف شده استفاده می‌شود، مفید است.

  • (6) قابلیت انعطاف پذیری سیگنال

یک نمایشگر یا یک پروژکتور تکی در اتصال و توانایی ضبط از چندین منبع محدودیت دارد. هر دو مورد، فقط می‌توانند به بعضی از دستگاه‌ها متصل شوند و نمی‌توانند همزمان تصاویری را از بیش از یک منبع واحد دریافت و پخش کنند در حالیکه با فناوری ویدئو وال، چنین مشکلی وجود ندارد. یک ویدئو وال می‌تواند چندین سیگنال را بگیرد و همزمان نمایش دهد، حتی اگر در قالب‌ها و با وضوح‌های مختلفی باشند. با استفاده از کنترلر ویدئو وال نیز می‌توان به هر یک دسترسی داشت، بنابراین می توان آن‌ها را به صورت جداگانه دستکاری کرد و به صورت مجزا مدیریت کرد تا برای ارائه آماده باشد.

  • (7) مدرن و واضح

ما نمی‌خواهیم در مورد کیفیت تصویر صحبت کنیم بلکه این بار، نحوه نصب ظاهری ویدئو وال‌ها مد نظر است. تقریباً برای همه، ویدئو وال ها چیزی شبیه به یک فیلم علمی تخیلی به نظر می‌رسند. از آنجا که آن‌ها بدون حاشیه ساخته شده و چیده شده‌اند (برخلاف لبه‌های ضخیمی که هنوز در نمایشگرهای تکی موجود است)، به نظر تمیز و ساده می‌رسند. در ظاهر ویدئو وال ها مثل ویدئو پروژکتور، هیچ تکه فلزی از سقف آویزان نیست. درست است که ویدئو پروژکتورها را می توان پنهان کرد، اما این کار به زمان و هزینه اضافی نیاز دارد.

زیبایی ظاهری نصب ویدئو وال ها تاثیر مثبتی بر برند صاحب آن دارد. در یک فروشگاه لباس، یک ویدئو وال ایده ظرافت و تجمل را به مخاطب منتقل می‌کند. در یک میدان ورزشی، بازی های بزرگ را حتی بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. در یک اتاق هیئت مدیره شرکت، یک ویدیو وال مترادف با حرفه ای بودن است، که مشتریان و شرکای بالقوه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

  • (8) تعمیر و نگهداری کمتر

شاید به نظر برسد که یک ویدئووال مثل یک کودک مداوم نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، اما واقعیت این است که آن‌ها نسبت به ویدیو پروژکتورها به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند که مربوط به منبع پشتیبان سبک‌تر این نمایشگرها است. یک ویدئو وال معمولاً به فناوری منبع پشتیبان نور بسیار کارآمد و قابل اعتمادی مانند LED ها متکی است. درصورتیکه یک پروژکتور در این زمینه به لامپ‌هایی مجهز شده که پس از چند هزار ساعت از عمرشان کاسته می‌شود.

روشنایی LED امیدوار کننده‌ترین پیشرفت در صنعت روشنایی در مدت زمان طولانی است. هر لامپ دیودی پیش از اینکه به پایان عمر خود نزدیک شود حداقل 50،000 ساعت کارایی را با افت کمی در کیفیت ارائه می دهد. مطمئنا بهبود روش‌های ساخت موجب می‌شود که این عدد و همچنین کارایی آن‌ها که تاکنون هم نسبت به سایر فناوری‌ها برتر بودند، باز هم افزایش یابد. LED ها همچنین با دوام ترین منابع روشنایی هستند که تاکنون ساخته شده‌اند، زیرا روی مدارهای حالت جامد ساخته شده اند نه رشته های شکننده. در نتیجه، ویدئو وال‌ها، حتی پس از سال‌ها کار به تعمیر و نگهداری نزدیک به صفر نیاز دارند. درصورتیکه پروژکتورها باید مرتباً مورد بررسی قرار گیرند. اگر هنگام نصب، ویدیو پروژکتور پنهان شده باشد، این مشکل حتی بیشتر هم می‌شود، زیرا دسترسی به منبع مشکل بسیار سخت است.

  • (9) تعامل یک تناسب طبیعی

 تلویزیون‌های شهری هنگامی جذابیت بیشتری دارند که بتوان با آن‌ها تعامل برقرار کرد. خوشبختانه، این یک قابلیت متداول برای ویدئو وال‌های مدرن است و می‌تواند جذابیت نصب را بسیار افزایش دهد. افراد می‌توانند از ویدئو وال‌ها برای پیدا کردن مسیر در اطراف ساختمان، بررسی برنامه‌ها و رویدادها یا سفر، مشاهده گالری تصاویر یا محصولات استفاده کنند یا حتی به بازی بپردازند. ویدیو وال‌های تعاملی، مهمترین موارد در نصب‌های هنری هستند و می‌توانند بدون ایجاد حس ناخوشایند، برندسازی را بهبود بخشند. ویدئو وال ها، بسیار طبیعی تر از ویدئو پروژکتورها، امکان تعامل را فراهم می‌آورند.

ویدئو وال‌‌ها از ویژگی‌های مهندسی و طراحی برخوردارند که می‌توانند هر کجا نصب می شوند، چشم‌ها را به سمت خود برگردانند. با توجه به تنوع و کارایی منحصر به فرد آن‌ها، هیچ دلیلی برای استفاده از تکنولوژی دیگری به جز آن‌ها وجود ندارد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =