پادکست, دانستنی های سیستم کنفرانس

خرید تجهیزات اتاق کنفرانس

تجهیزات اتاق کنفرانس

تجهیزات اتاق کنفرانس مدرن و محل خرید آن ها

در گذشته که بیشتر روابط تجاری در اصل به شکل شفاهی و گاهی اوقات به صورتجلسه‌های کتبی که به عنوان مستندات ثبت شده بود، یک میز بزرگ با تعداد کافی صندلی به عنوان تجهیزات کافی برای انجام انواع مباحث در اتاق کنفرانس کفایت می‌کرد. علاوه بر کپی های پرینت گرفته شده از صورت جلسه یا هر گزارش مرتبط دیگری از شرکت، یک تخته سیاه و گچ نیز تهیه می‌شد که به عنوان ابزار کمک بصری برای افرادی که می‌خواستند منظور خود را بهتر برسانند به کار می‌رفت.

در عوض اگرچه هنوز خیلی ها عقیده داشتند یک میز شیک با صندلی‎‌های چشمگیر را حفظ کرده‌اند اما برای داشتن تجهیزات اتاق کنفرانس به روز، آیتم‌های اضافی بسیاری مورد نیاز است و به نظر می‌رسد که این تجهیزات امروزه برای برقراری ارتباط مؤثر و کارامد به شدت ضروری هستند.
با فرض اینکه ارتباطات هنوز هم در جلسات برپایه روابط شفاهی است بدیهی است که همه حضار در جلسه باید بتوانند کلمات سخنران را با وضوح کامل بشنوند. برای بهره مندی افرادی که صدای عادی را می‌شنوند، سیستمی از میکروفون‌ها و قرار گرفتن سخنران در محل مناسب از روش‌های مؤثر برای اطمینان از رسا بودن صدا از جایگاه‌های مختلف موجود در اتاق کنفرانس هنگام برگزاری جلسه است. کیفیت صدای تأمین شده توسط یک سیستم مدرن این اطمینان را ایجاد می‌کند که هر کلمه با وضوح و شفافیت کامل به گوش می‌رسد پس بهترین تجربه شنیداری را ایجاد خواهد کرد.
درست مانند میزان صدا و وضوح کلمه بیان شده که برای موفقیت در یک جلسه ضروری است، کیفیت تصاویر ویدئوهای پخش شده از طریق ویدئو پروژکتور یا هر وسیله صوتی و تصویری دیگر نیز به همان اندازه اثر گذار است.

بنابراین وقتی تصمیم به خرید تجهیزات اتاق کنفرانس مانند سیستم کنفرانس صوتی، ویدئو پروژکتورها و نمایشگر‌ها دارید باید انتخاب دقیقی داشته باشید. بسته به اندازه و طرح اتاق علاوه بر مدل‌های آزاد بدون نیاز به اتصال، پروژکتورهای دیجیتالی نیز در حال حاضر برای اتصال به دیوار یا سقف نیز در دسترس اند. هنگام خرید صفحه نمایشی که می‌خواهید تصویر روشن و شفافی از آن دریافت کنید نیز باید همین دقت را به خرج دهید.
اگرچه ارزش کیفیت یک سیستم صوتی و تصویری غیرقابل انکار است اما بدون خرید تجهیزات اضافی این سیستم‌ها را باید با احتیاط‌های ضروری مانند کشیدن پرده‌ها، خاموش کردن چراغ‌های سقفی، تغییر اسلاید‌های درحال نمایش و حتی سوییچ کردن بین منابع دیجیتالی مختلف مانند DVD یا بلوری پلیرها یا کامپیوترها، مورد استفاده قرار داد. در عمل نیازی نیست که سخنران تمام این وظایف را دستی کنترل کند با اضافه کردن سیستم کنترل سفارشی به لیست خریدتان، تمام تجهیزات صوتی و تصویری خریداری شده برای اتاق جلسه تان را می‌توانید از طریق یک پنل لمسی که به درستی تنظیم شده، مدیریت کنید.

تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

چگونه می‌توانیم تجهیزات صوتی سالن کنفرانس خود را مدرن کنیم؟

برای بسیاری از سازمان‌ها، استفاده از تکنولوژی نوین به معنای عدم نیاز به تغییر فناوری در اتاق‌های جلسه هر سه تا چهار سال یک‌بار است. به طور کلی، سه قانون وجود دارد که باید هنگام ارزیابی و انتخاب تجهیزات صوتی سالن کنفرانس جدید در نظر بگیرید:

 • مقیاس پذیر بودن (اندازه آن قابل تغییر باشد.)
 • تا حد امکان انعطاف پذیر بودن.
 • حداکثر ارزش سرمایه گذاری را داشتن.

با پیشرفت فناوری در فضای کنفرانس، ممکن است هنگام انتخاب تجهیزات اتاق کنفرانس گیج شوید. اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم که به شما کمک کنیم تا با چند مرحله ساده یک اتاق کنفرانس مدرن و مطابق با تکنولوژی روز ایجاد کنید.

طراحی سالن کنفرانس مدرن

 • مرحله اول، ایجاد محیط‌­های انعطاف پذیر

انتخاب یک فضای مناسب برای جلسات یا فعالیت‌­های مشابه ممکن است کسل کننده باشد، اما مهمترین قانون در ایجاد یک فضای کنفرانس مدرن و مطمئن، انعطاف پذیری است.

به عنوان مثال، می‌خواهید از یک اتاق به عنوان فضای آموزشی استفاده کنید، اما از همان فضا می‌­توانید به ‌عنوان اتاق ارائه یا اتاق جلسه نیز در شرکت استفاده کنید.

بنابراین، انعطاف پذیری هنگام طراحی هر فضایی به این معنی است که شما باید به عنوان یک سیاست مهم در نظر داشته باشید که محل کار و نیازهای شرکت پویا است، و می­‌تواند روز به روز تغییر کند و طراحی انجام شده باید با تمام این نیازها حتی در سال های آینده مطابقت داشته باشد.

برای ادغام انعطاف پذیری در فضاهای کنفرانس خود، می‌­توانید

 • از تنظیماتی استفاده کنید که یا از فناوری بی سیم استفاده می­‌کنند یا می‌­توانند روی دیوارها و سقف‌ها نصب شوند و در عین حال از فضای موجود به خوبی استفاده کنند.
 • دوربین‌های کنفرانس باید تمام زوایا را نشان دهند یا حتی، به‌طور خودکار میدان دید را طوری تنظیم کنند که همه شرکت‌کنندگان در جلسه قابل رویت باشند.
 • اتاق کنفرانس خود را طوری ترتیب دهید که از مزایای سیستم ویدئو کنفرانس استفاده کنید.
 • مرحله دوم، از اکوسیستم­‌های صوتی استفاده کنید

ما دیده‌ایم که چگونه کنفرانس ویدیویی، ارتباطات تجاری را به روشی که حتی یک دهه پیش هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد، سریع‌تر، کارآمدتر و حتی متحول کرده است. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها عکس این موضوع را تجربه می‌کنند، کارمندان احساس می‌کنند که کمتر درگیر و مرتبط با کار خود هستند.

یکی از محرک‌های اصلی این امر، استفاده از سیستم های صوتی با عملکرد ضعیف هستند. با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز ناگهانی به انجام کارها از راه دور (دورکاری)، تعداد زیادی از شرکت‌ها مجبور شدند سیستم‌های صوتی خود را به ‌سرعت تطبیق دهند.

درنتیجه، اختلالات صوتی مداوم ناشی از استفاده از سیستم‌­های ضعیف، باعث از دست دادن حجم زیادی از بهره‌وری و ناامیدی کارمندان شده است. مدرن کردن تجهیزات صوتی و به طور کلی تجهیز سالن کنفرانس، به معنای استفاده از اکوسیستم­‌های صوتی طراحی شده برای محیط­‌های کاریِ انعطاف پذیر است.

 • مرحله سوم، سرمایه گذاری در تجهیزات مناسب برای شغلتان

همکاری، تنها به دیدن سایر کارمندان ختم نمی‌شود، بلکه باید بتوانید به راحتی در کار باهم هماهنگ باشید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه برای فناوری کنفرانس، می‌توان از سیستم­‌های پیشرفته برای ایجاد فرآیند ارتباطی استفاده کرد.

ابزارهای بیشتری که می تواند به کنفرانس ویدیویی اضافه شده و برای تیم شما مفید باشد عبارتند از:

هر یک از این موارد به شما امکان می‌­دهد اطلاعات را با گروه گسترده­‌ای به اشتراک بگذارید و به طور همزمان به همه اجازه دهید در فرآیند خلاقانه سهیم باشند. این نوع ابزارهای دیجیتال تخصصی، برای بخش‌های خلاقی که استوری‌بردها، اسکریپت‌ها و محتواهای بصری را توسعه می‌دهند، عالی هستند.

با این حال، تیم‌های خلاق تنها کسانی نیستند که می‌توانند از راه‌اندازی کنفرانس شما بهره ببرند. افزونه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌توانند تقریباً به هر بخشی که نیاز به پخش تصاویر، نمودارها و اطلاعات مربوط به گزارش‌ها و ارائه‌ها دارد، کمک کند.

با تکنولوژی نوین، فناوری کنفرانس شما، با اطمینان از اینکه هر فردی که از آن استفاده می­‌کند ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت را در اختیار دارد، شروع می­‌شود و به پایان می‌­رسد!

همیشه هدف نهایی یعنی مدرن کردن فناوری کنفرانس خود را در نظر داشته باشید

با پیروی از این قوانین، می‌توانید از همه ابزارهایی که در کنفرانس ارائه می‌شود، بهره کامل ببرید، کارایی کارکنان شما با استفاده از راه‌حل‌هایی کارآمد بهبود می‌یابد، و بهتر از همه، سرمایه‌گذاری در تجهیزات و سیستم‌های مناسب به این معنی است که می‌توانید سال‌های متمادی را بدون دغدغه از کار افتادن تجهیزات و نیاز به تعمیر و تعویض سپری کنید.

کنفرانس صوتی و تصویری

تجهیزات کنفرانس صوتی و تصویری نوآوران تحقیق

تفاوتی ندارد که به سیستم‌های کنفرانس صوتی و تصویری نیاز داشته باشید یا به دنبال تجهیز سالن جلسات یا کلاس‌های درس بگردید. ما در شرکت نوآوران تحقیق در تمام زمینه‌ها تخصص داریم تا به شما بر اساس نیازها و بودجه تان، تجهیزات و تکنولوژی‌های بروز و منحصر به فرد را پیشنهاد دهیم.

ما در تجهیز سالن و اتاق‌های کنفرانس برای هر کسب و کاری یا در هر فضای جلسه ای متخصص هستیم. ما سیستم‌ کنفرانس صوتی و تصویری انعطاف پذیری بر اساس اندازه، تکنولوژی‌های برتر و بودجه شما ارائه می‌دهیم.

 • تکنولوژی اتاق جلسه

تکنولوژی سالن جلسات ما شامل تجهیزات تصویری، تجهیزات صوتی، سیستم اطلاع رسانی دیجیتال ساینیج، ویدئو پروژکتور و برد هوشمند برای هر کسب و کاری می‌شود. نمایش، به اشتراک‌گذاری پرزنتیشن‌ها، پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس و سیستم کنفرانس صوتی تنها بخشی از خصوصیات یک اتاق جلسه مدرن هستند. ما توانسته ایم تجهیزات متنوعی را برای سالن جلسات استاندارد و همچنین فضاهای کنفرانس بسیار بزرگ طراحی کنیم. ما این امکان را فراهم ساخته ایم تا بتوانید تمام تکنولوژی‌ها را به صورت اتوماتیک و ساده یکجا سفارش دهید و به این ترتیب میزان کارایی خود را نیز افزایش دهید.

 • نمایش و ویدئو پروژکتور

با استفاده از توافقات تجاری بلندمدت، ما در موقعیتی قرار می‌گیریم که باید تمام تجهیزات نمایشی را بر اساس نیازهای خاص شما تامین کنیم. ویدئو پروژکتور های حرفه ای، پرده نمایش و برد هوشمند از جمله تجهیزات شرکت ما می‌باشد.

 • کنفرانس صوتی و تصویری

برای سالن جلسات تجهیزاتی از قبیل میکروفون کنفرانس، سیستم ویدئو کنفرانس و وبکم را ارائه می‌دهیم تا جلسات شما کارآمدتر شده و با برقراری ارتباطات بدون خطا و بدون مشکل از کیفیت صدا و تصویر بالایی برخوردار باشد.

 • دیجیتال ساینیج

سیستم اطلاع رسانی دیجیتال ساینیج به یکی از تکنولوژی های ارتباطی و اطلاع رسانی تبدیل شده است. به اشتراک گذاشتن اطلاعات، خوش  آمد گویی در ورودی‌ها، یافتن مسیر، نمایش پیام‌های بازاریابی و تبلیغاتی از طریق نمایشگرهای ال ای دی یا نمایشگرهای بزرگ یا حتی دستگاه‌های موبایل تنها چند نمونه از بیشمار خدماتی است که ساینیج می‌تواند در فضای شرکت ارائه دهد تا زندگی شخصی شما را همزمان با بهبود تصویر شرکت و تجربه بازدید کنندگان بهبود بخشد.

همکاری با ما

شرکت مهندسی نوآوران تحقیق به عنوان یک شرکت متخصص در زمنیه تجهیزات سمعی و بصری و همچنین تکنولوژی های آموزشی قادر است تجهیزاتی را در اختیار شما قرار دهد که منحصراً برای رفع نیازهای شما و متناسب با بودجه تان طراحی شده است. ضمانت های پس از فروش ما برای برندهایی که نمایندگی آنها را در اختیار داریم، نشاندهنده اعتبار ما در عرضه خدمات بی رقیب است.

شماره تماس: 02142981

شماره واتس اپ: 09103334800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

91 − 82 =