نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

مزایا و معایب برد هوشمند در کلاس درس

تاریخ انتشار: 2019/01/21

برد هوشمند

برد هوشمند چیست؟

برد هوشمند تصویر رایانه را که توسط ویدئو پروژکتور نمایش داده میشود به تصویر  لمسی یا تاچ تبدیل می کند که به کاربر این امکان را می دهد به وسیله انگشت و قلم های مخصوص بدون استفاده از موس و صفحه کلید به مدیریت برنامه ها و نرم افزار های مختلف بپردازد.
به کمک تخته هوشمند دانش آموزان می توانند با نرم افزار های آموزشی کار کنند که این باعث افزایش توانمندی آن ها می شود.
اگر کلاس درسی با تکنولوژی های روز آموزشی از قبیل تخته هوشمند، دیتا پروژکتور، رایانه و..  تجهیز شده باشد و همچنین معلمان تسلط کامل در استفاده از این تجهیزات را داشته باشند قطعا این امکانات نقش بسزایی در ایجاد انگیزه و بهبود و افزایش یادگیری دانش آموزان  خواهد داشت.

برد هوشمند

مزایا برد هوشمند در آموزش

  • معلمان و دانش آموزان به هنگام استفاده از تخته هوشمند به منابع بسیاری دسترسی دارند همچنین می توانند بصورت آنلاین با ابزارها و نرم افزار های مود نیازشان کار کنند.
  • افزایش تعامل معلمان با دانش آموزان که منجر به یادگیری بهتر می شود.
  • آرشیو محتوا آموزشی توسط معلم که می تواند در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و آن ها را از یادداشت برداری در کلاس بی نیاز نماید.
  • قابلیت تغییر رنگ پس زمینه و رنگ قلم  در برد هوشمند  معلمان را از استفاده از گچ با رنگ های مختلف بی نیاز می کند.
  • ایجاد تعامل گروهی و انگیزه در کلاس

معایب برد هوشمند

  • اگر معلمان تسلط کافی در استفاده از تخته هوشمند نداشته باشند این امر دچار بروز اختلال در فرآیند آموزش شده و باعث کاهش اعتماد دانش آموزان به معلم می شود.
  • نوشتن بر روی برد هوشمند سخت تر از نوشتن بر روی تخته سیاه می باشد.

 

 

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =