دانستنی های ویدئو وال

نمایشگر ویدئو وال چیست؟

نمایشگر ویدئو وال

در ویدئو وال‌های نسل جدید امکان ایجاد نمایشگرهای ویدئویی LED با اشکال و اندازه‌های مختلف با هر عرض و ارتفاعی فراهم است، به این ترتیب صفحه نمایشگر ویدئو وال می‌تواند متناسب با نیاز شما تغییر شکل دهد. از آنجا که صفحه نمایش نسل جدید ویدئو وال‌ها از مونتاژ بلوک‌های کوچک (ماژول‌ها) به ابعاد 16 سانتی متر در 32 سانتی متر ساخته می‌شود، در صورت لزوم صفحه نمایش LED ارائه شده می‌تواند به فرمت دیگری که شما نیاز دارید، تبدیل شود. قابلیت تغییر صفحه نمایش در حین عملیات تعمیر و نگهداری، مزیت دیگر این تجهیزات است. در این تجهیزات، هر بلوک آسیب دیده را می‌توان به طور مجزا تعمیر یا تعویض کرد، در صورتیکه برای تلویزیون‌های LED قدیمی امکان این کار وجود ندارد.

در مقایسه با صفحه نمایش تلویزیون‌های قدیمی، نمایشگرهای LED  دارای بازتولید رنگ روشن تری هستند (16 میلیون رنگ در تلویزیون‌های معمولی در مقایسه با 4398 بیلیون رنگ در صفحه نمایش‌های LED) که تصویر را واقعی‌تر می‌کند.

روشنایی نمایشگر ویدئو وال

روشنایی تصویر در صفحه‌های  ال ای دی ویدئو وال نسل جدید 600-800 CD/m²  است. (مقایسه کنید با تلویزیون‌های قدیمی که برابر 350-500 CD/m² است). این میزان روشنایی زمانیکه صفحه نمایش در معرض نور زیاد داخل محیط بسته یا در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، ضروری است تا تصویر محو نشود. صفحه های LED نور را منعکس نمی‌کنند زیرا 100٪ مات هستند، که به ویژه برای استودیوهای تلویزیونی بسیار مهم است.

عمر نمایشگر LED

عمر صفحه نمایش LED  دو برابر طول عمر تلویزیون‌های قدیمی است: 100.000 ساعت در مقایسه با 30.000-50.000 ساعت. نحوه عملکرد نمایشگرهای LED  7/24 (دائمی) است، در حالی که زمان کار توصیه شده برای تلویزیون معمولی 8-16 ساعت در روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *