نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

ویدئو پروسسور ویدئو وال چه نقشی دارد؟

تاریخ انتشار: 2021/05/19

ویدئو پروسسور

کنترلر ویدئو وال‌های نسل جدید رابطی است بین ورودی‌ها و نمایشگر ویدئو وال که در ویدئو وال‌های نسل جدید به کنترلر، پروسسور گفته می‌شود که کار ویدئو پروسسور، کنترل و مدیریت محتواهای تصویری نمایش داده شده روی تلویریون‌های شهری LED یا همان ویدئو وال‌ها می‌باشد. نمایش و انتخاب ورودی‌هاست. پروسسور زبان ورودی ها را به زبان فابل فهم ماژول‌ها و ریسیور کارت‌ها تبدیل می‌کند. پروسسور‌ها امکان انتخاب بین ورودی‌های مختلف و نمایش چندین ورودی به صورت همزمان PIP، به این صورت که عکس یا فیلم را بروی محتوا در حال نمایش نشان داد.

از مهم‌ترین مزایا ویدئو پروسسور‌ها عدم محدودیت در سرعت نمایشگر‌هاست به این معنا که تصاویر حتی تصاویر خیلی بزرگ (Large  screen Display )LSD بصورت کاملا آنلاین نمایش داده می‌شود.

 

از قابلیت های ویدئو پروسسور می توان در کاربردهای زیر بهره برد:

 • مدیریت نمایش تصاویر روی تلویزیون‌ شهری
 • سوییچ کردن تصاویر ورودی
 • تغییر سایز تصاویر ورودی مطابق با ابعاد نمایشگر
 • دریافت تصاویر از چندین ورودی و نمایش آن‌ها به طوز همزمان روی نمایشگر

انواع ویدیو پروسسور با توجه به تعداد ماژول‌هایی که می‌تواند پشتیبانی کند و ابعاد تصویر نهایی آن به دو نوع دارای فرستنده  و بدون فرستنده تقسیم می‌شود.

 

آیا ویدئو پروسسور نیاز به نرم افزار دارد؟

در کاربری‌های معمولی کنترلر‌ها نیاز به هیچ نرم افزاری نیست  اما در کاربری‌های حرفه‌ای که نیاز به چندین ورودی متفاوت بصورت همزمان است، برای مدیریت این چینش‌ها نیاز به نرم افزار برای پروسسور می‌باشد.

عملکرد دستگاه ویدیو پروسسور روی ویدئو وال چگونه است؟

دستگاه ویدئو پروسسور تصاویر را از ورودی های مختلفی مثل HDMI – VGA- DVI یا دوربین مداربسته (ورودی آنالوگ ویدیو) دریافت می کند سپس ابعاد تصویر را با توجه به اندازه ویدیو وال پردازش کرده و آن‌ها را با ابعاد مناسب روی ویدئو وال نمایش می دهد.

به عنوان مثال اگر تصویر ورودی یه ویدئو کنترلر دارای ابعاد 1080*1920 پیکسل باشد، درصورتیکه ابعاد تصویری که قرار است روی نمایشگر ارسال شود باید به اندازه 320*240 باشد به این ترتیب ویدئو پروسسور، تصویر را به نحوی پردازش می‌کند که تصویر ارائه شده از نقطه x0 , y0 روی نمایشگر با همان ابعاد مورد نظر نمایش داده شود.

چطور ویدئوپروسسور با ویدئو وال هماهنگ می شود؟

هماهنگ کردن  پروسسور با ویدئو وال طی چند مرحله ساده زیر انجام می‌گیرد:

 • وارد کردن کارت فرستنده داخل ویدئو وال
 • اتصال ورودی های مختلف تصویر به ویدئو پروسسور
 • انتخاب تصاویری که باید روی ویدئو وال نمایش داده شود با استفاده از دکمه های روی دستگاه یا نرم افزار
 • استفاده از خروجی HDMI کامپیوتر یا دستگاه‌های پخش ویدئویی بدون نیاز به کامپیوتر

با برقراری ارتباط بین منبع ورودی تصویر از یک طرف، و ویدیو وال از طرف دیگر، ویدیو پروسسور می‌تواند رزولوشن دریافتی تصویر را به راحتی به رزولوشن قابل نمایش روی ویدیو وال تبدیل کرده و تصاویر ورودی را با ابعاد مناسب نمایش دهد.

قیمت ویدئو پروسسور به چه عواملی بستگی دارد؟

ویدئو پروسسورها بسته به نوع کاربردی که مورد نظر شما است دارای انواع مختلفی است و قیمت آن نیز بستگی به کاربردی دارد که شما از آن انتظار دارید. از مهمترین عواملی که می‌تواند روی قیمت ویدئو کنترلر تاثیر بگذارد، عبارتند از:

 • دریافت تصاویر از چند ورودی به طور همزمان
 • نوع ورودی های تصویر قابل پردازش
 • قابلیت نمایش تصاویر به طور همزمان یا تصویر در تصویر از چند ورودی
 • تعداد ورودی ها و تصاویر
 • برند ویدئو پروسسور

 

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 7 =