نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

5 ویژگی ویدئو کنفرانس در سال 2021

تاریخ انتشار: 2021/11/08

ویژگی ویدئو کنفرانس

به نظر می‌رسد بعد از فروکش کردن شیوع کرونا، سالی هیجان انگیز برای ویدئو کنفرانس در حال شکل گیری است. در ادامه 5 ویژگی ویدئو کنفرانس را که در سال 2021 مورد استقبال قرار گرفته‌اند را بررسی می‌کنیم.

صنعت ویدئو کنفرانس مدت‌هاست در پی این است که جهان را متقاعد کند که این فناوری از نخست آماده بوده و تا حدی بالغ شده است که می‌تواند در امور تجاری روزمره جایگاه ویژه‌ای پیدا کند. استفاده از ویدئو کنفرانس با توجه به حرکت آهسته به سمت مدل اداری ترکیبی و انعطاف پذیر در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرد زیرا کارمندان و کارفرمایان متوجه شدند که می‌توانند به همان اندازه محل کار در خانه خود نیز کارامد باشند.

هنگامی که همه گیری کووید -19 شیوع پیدا کرد، شرکت‌ها مجبور شدند از ویدئو کنفرانس همانطور که فروشندگان مدت‌ها بود از آن‌ها درخواست کرده‌بودند، استفاده کنند. هر طور حساب کنیم، این سیستم‌ها آزمون خود را پس داده‌اند. در حالی که انتقال از کار حضوری به کار مجازی همیشه بدون مشکل نبود، کارمندان موفق به انجام کارهای خود به این شیوه شدند. انتظار می‌رفت که ویدئو کنفرانس فقط برای عبور از بیماری همه گیر کافی باشد، اما استفاده از این فناوری آنقدر موفقیت آمیز بود که ویدئو کنفرانس حتی پس از از بین رفتن همه‌گیری، نقش مهمی را در تجربه کاری روزمره ایفا می‌کند.

ویژگی‌های ویدئو کنفرانس در سال 2021

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به 5 ویژگی ویدئو کنفرانس در سال ۲۰۲۱ بیاندازیم که برای فروشندگان و کاربران وارد بازار شده‌اند.

  1. نیروی کار ترکیبی

حتی با وجود اینکه دوران همه گیری کووید 19 گذشته، همه چیز به حالت قبل بر نمی‌گردد. سال گذشته ثابت کرد که کامپیوتر داخل اداره، سازنده تر از کامپیوتر خانگی نیست. دیگر این روند معنی ندارد که کارمندان دو ساعت را صرف رفت و آمد کنند تا فقط به جای کامپیوتر خانه خود پشت کامپیوتر یک دفتر کار بنشینند. در حالی که سال‌های زیادی بر این نکته تاکید می‌شد، بسیاری از کارفرمایان اعتقاد داشتند که کارمندان در خانه از عدم نظارت سو استفاده می‌کنند و در حالی که بازدهی ندارند، حقوق دریافت می‌کنند. سال گذشته این تصور سنتی را از بین برد، زیرا بسیاری از کارمندان به جای اینکه در دفتر خیره به ساعت بنشینند، طبق برنامه خود کار کردند.

با این حال، دفاتر حضوری به طور کامل از بین نمی‌رود. شرکت‌ها، ساختمان‌های اداری خود را خراب نخواهند کرد، اما مدل ترکیبی که در آن کارمندان دو تا سه روز در هفته به جای پنج روز به آنجا می آیند، به این معناست که ویدئو کنفرانس همچنان بخش عظیمی از کار در حال اجرا خواهند بود زیرا این شیوه جدید برای شرکت‌ها عادی شده است.

  1. ارتقاء دفتر خانگی

قبل از همه گیری، بزرگترین ویژگی در ویدئو کنفرانس اتاق‌های کنفرانس بود. این فناوری به اندازه کافی قابل کنترل و مقرون به صرفه شده‌بود تا در اختیار کارمندان بیشتری قرار گیرد و شرکت‌ها شروع به درخواست پیاده سازی ویدئو کنفرانس در فضاهای کوچکتر در سراسر دفتر کار کردند، نه فقط در اتاق‌های جلسات بزرگ، زیرا تیم‌های کوچک اغلب دارای اعضای دورکار بودند و به اندازه مدیران در اتاق جلسه به ویدئو کنفرانس نیاز داشتند.

در حالی که اتاق‌های جمع و جور یک راه عالی برای گسترش استفاده از ویدئو کنفرانس و تقویت تیم‌های کاری کوچکتر بود، تمرکز پیاده سازی کاملاً بر یک طرف تماس بود. بحث بر روی دوربین کنفرانس و تجهیزات موجود در اتاق جلسه و اینکه آیا می‌تواند افراد حاضر در اتاق جلسه را به درستی در قاب قرار داده و تصویر و صدای آن‌ها را ضبط کند، متمرکز بود. کارمندان از راه دور، در حالی که در وهله اول نیاز به سیستمی داشتند که بتوان در یک اتاق کوچک از آن استفاده کرد در وهله دوم به این فکر بودند که تصویر و صدای آن‌ها به درستی منتقل شود. برای شرکت‌ها نیز همین کافی بود که کارمندان دورکار بتوانند به سادگی ببینند و بشنوند که در اتاق کنفرانس چه اتفاقی می افتد.

اما بیماری همه گیر، اولویت‌های مربوط به کیفیت تصویری و صوتی را تغییر داد. پس از یک سال تجربه برگزاری ویدئو کنفرانس با زاویه بد دوربین، نور ضعیف و ظاهری غیر جذاب در مقایسه با افرادی که دارای سیستمی با تنظیمات بهتر بودند، تقاضای کارمندان دورکار برای داشتن تجهیزاتی بهتر شروع شد. خوشبختانه، برخی از کارفرمایان نیاز به داشتن تصویری مناسب در حین کار از راه دور را درک کردند و به کارمندان مبلغی برای ارتقاء تجهیزات منزل خود اختصاص دادند.

فروشندگان ویدئو شروع به ارائه کیت و بسته نرم افزاری برای کارمندان دورکار کردند که عموما شامل یک وب کم و هدست می‌شد. آن‌ها همچنین وب کم‌های با کیفیت بالاتری را برای کسانی که باید با مشتریان کنفرانس ویدئویی برگزار کنند و نیاز داشتند که از لحاظ ظاهری بسیار خوب به نظر برسند، پیشنهاد دادند.

 

ویدئو کنفرانس

 

 

  1. ویژگی های افزایش بهره وری

تا همین چند سال پیش، استفاده از فناوری ویدئو کنفرانس، سخت، گران و غیرقابل اعتماد بود. تنها چیزی که فروشنده می‌توانست برای تمایز ایجاد کردن انجام دهد این بود که ثابت کند تجهیزات او کمی راحت‌تر، مقرون به صرفه‌تر و قابل اطمینان‌تر از رقبا است. اما، همانطور که پیش از این اشاره کردیم، طی این چند سال، این صنعت بالاخره به جایی رسید که استفاده از ویدیو کنفرانس، آسان و مقرون به صرفه شده‌است و آنطور که باید، کارایی دارد. مشتریان دیگر تحت تأثیر ویدیوهای با کیفیت بالا قرار نمی‌گیرند و فروشندگان به راه‌های جدیدی برای نشان دادن تمایز داشتن سیستم هایشان نیاز دارند.

برخی از فروشندگان ویدئو کنفرانس در سال 2019 از عملکردهای اصلی جلسه فراتر رفته و بر بهبود بهره‌وری جلسه، از جمله برای شرکت کنندگان از راه دور، تمرکز کردند. قابلیت های جدید شامل زیرنویس، برش فیلم، اشتراک فایل، ترجمه و ادغام با برنامه‌های دیگر بهره‌وری می‌شد. حتی قبل از همه گیری نیز این ویژگی‌ها، بیشتر مورد توجه قرار گرفته بود.

هنگام شیوع ویروس کووید 19، بسیاری از افرادی که به ندرت از ویدئو کنفرانس استفاده می‌کردند، یا فقط از آن برای جلساتی در شرایط خاص استفاده می‌کردند، خودشان را برای جلسات کاری واقعی در ویدئو کنفرانس یافتند. تماس‌های ویدئویی دیگر فقط برای بحث یا برنامه‌ریزی کاری نیست، بلکه برای انجام کار است. در نتیجه، ویژگی‌های افزایش بهره‌وری همچنان در حال گسترش هستند. در حالی که این ویژگی هنوز در حال توسعه است – و بسیاری از جنبه‌های این ویژگی به طور کامل بالغ نشده اند – به نظر می‌رسد عنصر اصلی فناوری ویدیو کنفرانس در آینده باشد.

  1. پشتیبانی از ویرایش ویدئوی زنده

تا به حال، دو جهان ویدئو وجود داشته است: ضبط شده و زنده. فیلم ضبط شده می‌تواند ارزش تولید شگفت انگیز و جلوه‌های نامحدود داشته‌باشد. ویدئوی زنده، چه جلسه باشد یا وبینار، به طور کلی یک خوراک خام گرفته شده توسط دوربین اتاق جلسه یا دوربین رومیزی است.

نرم افزار‌های جدیدی برای انجام ویرایش ویدئویی زنده توسعه یافته است که جلوه‌های پس از تولید را در حین تماس تصویری زنده ایجاد می‌کند. این جلوه‌های پس از تولید از تغییر پس زمینه تا جلوه‌ها و ترفندهای پیشرفته دوربین متغیر است.

چندین شرکت ارائه دهنده نرم افزار‌های ویدئو کنفرانس در حال حاضر ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که از صفحه سبز و پس زمینه مجازی پشتیبانی می‌کنند و به طور فعال در حال اضافه کردن موارد بیشتری هستند. در آینده، ما کمتر به نرم افزار شخص ثالث تکیه خواهیم کرد زیرا برنامه‌های خود ویدئو کنفرانس اصلی از ویژگی های ویرایش ویدئوی زنده پشتیبانی می‌کنند. پس از یک سال که کارمندان خود را در جعبه‌های ویدئویی عمومی دیدند، به دنبال چیزی هیجان انگیزتر و پویاتر هستند.

  1. ویدئو همچنان به جریان اصلی خود ادامه می دهد

 وقتی بیماری همه گیر، کسب و کارها را مجبور به دورکاری کرد، ویدیو کنفرانس فقط یک ابزار تجاری نبود که جلسات اداری را با جلسات مجازی جایگزین می‌کرد بلکه بعد از پایان روز کاری، جشن عروسی، جشن فارغ التحصیلی، بازی دورهمی، تماشای فیلم گروهی، ویزیت توسط پزشک، آموزش موسیقی و تقریباً هرگونه تعاملی با آن انجام می‌شد.

در حالی که گروه دوستان بازی‌های محلی به پاتوق‌های شخصی خود باز می‌گردند، ایده انجام این بازی‌های دسته جمعی به صورت مجازی عملاً دیگر عجیب به نظر نمی‌رسد و رویدادهای ترکیبی رایج باقی خواهند ماند. حتی رویدادهای خاص، مانند عروسی، می‌تواند برای کسانی که نمی‌توانند یا مایل به سفر نیستند به صورت ویدئویی پخش شود. حضور فیزیکی ممکن است هنوز اولین انتخاب باشد، اما حضور مجازی نسبت به قبل از همه گیری، گزینه ای قابل تامل تر شده است.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =