دانستنی های سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس ایرانی و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید

سیستم کنفرانس ایرانی

در سال های اخیر با توجه به مطرح شدن بحث حمایت از کالاهای داخلی بحث سیستم کنفرانس ایرانی نظر اغلب سازمان ها را به خود جلب کرده است. با توجه به اینکه سازمان های دولتی استفاده از کالا های ایرانی را به جای نمونه خارجی در دستور کار خود قرار داده اند، استفاده از نمونه های مشابه ساخت ایران کالاهای مختلف بسیار مورد توجه قرار دارد.

در حوزه سیستم کنفرانس و تجهیزات ارتباطی، این موضوع بسیار محسوس می باشد. این در حالی است که تولید کننده ای در سیستم های کنفرانس وجود ندارد. اغلب برند هایی که تحت عنوان سیستم کنفرانس ایرانی به فروش می رسند، عمومآ محصولات وارداتی ای هستند که پس از وارد شدن،  label برند های ایرانی بر روی آن ها حکاکی یا چاپ می شود و یا قطعات و تجهیزات الکترونیکی آن ها به صورت وارداتی، وارد می شوند و فقط قاب و فریم دستگاه به صورت داخلی تولید می شوند. در واقع عملا تکنولوژی تولید این محصولات هنوز در ایران وجود ندارد و اغلب محصولاتی که تحت عنوان سیستم کنفرانس ایرانی ارائه می شوند، محصولات وارداتی هستند.

مقایسه سیستم کنفرانس ایرانی و خارجی

برای خرید سیستم کنفرانس باید برخی از مهمترین ویژگی‌ها و امکانات سیستم کنفرانس را مد نظر داشته باشید تا مبادا بعد از خرید و متقبل شدن هزینه‌های زیاد باز هم نیازهای شما برطرف نشوند.  بهترین مدل‌های سیستم کنفرانس باید امکاناتی نظیر ذخیره‌سازی خودکار، ترجمه همزمان، سیستم رای‌گیری در جلسه، امکان مدیریت جلسه توسط ریاست و مواردی از این قبیل را دارا باشد.

مساله اصلی در خرید سیستم کنفرانس‌ ایرانی این است که تمام این ویژگی‌ها را به صورت یکجا در خود ندارند. لازم به ذکر است که محصولات ایرانی به کیفیت محصولات سیستم کنفرانس برند‌های بزرگ جهانی نیستند اما از آنجایی که سیستم کنفرانس‌های ایرانی دارای قیمت پایینتری نسبت به نمونه‌های خارجی هستند، در نتیجه باید طبق نیاز خود، سیستم کنفرانس متناسب را خرید کنید.

تفاوت کالاهایی که تحت عنوان سیستم کنفرانس ایرانی ارائه می شوند نسبت به کالاهای اورجینال خارجی چیست؟

قیمت و کیفیت کالا

برای اینکه کالای با کیفیت بالا در حد برند های مطرح سیستم کنفرانس مثل برند های TOA و Restmoment ارائه شوند، حتما می بایست کالا های با برند های اسم و رسم دار مورد استفاده قرار گیرند که عملا از نظر اقتصادی برای افرادی که کالاهای وارداتی را به اسم کالای ایرانی ارائه می کنند، وجود ندارد. به همین دلیل اغلب از کالاهای بی کیفیت با قیمت بسیار پایین برای این منظور استفاده می گردد. بنابراین تنها دلیل تفاوت قیمتی زیادی بین کالاهای با برند های مطرح و کالاهای بدون اسم و رسم ( no name ) در کیفیت سیستم کنفرانس ارائه شده خواهد بود. از طرفی بازار کالاهای بی کیفیت به صورت مقطعی خواهد بود.

خدمات پس از فروش سیستم کنفرانس

با توجه به این که سازمان ها تمایلی به خرید کالاهای بی کیفیت ندارند، قطعا در درجه اول کیفیت سیستم کنفرانس ارائه شده از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. مورد دیگری که پس از کیفیت این سیستم ها مطرح می باشد بحث خدمات پس از فروش این محصولات می باشد.

با توجه به اینکه برخی از کالاهای به اصطلاح ایرانی از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیستند، بحث خدمات پس از فروش و پشتیبانی از این محصولات، بسیار حائز اهمیت خواهد بود، چرا که کالا های با کیفیت اغلب به صورت مقطعی وارد می شوند و از نظر پشتیبانی و خدمات پس از فروش عموما به مشکل بر می خورند.

پایین بودن کیفیت سیستم های کنفرانس با توجه به این که این کالا ها به صورت کالاهای سرمایه ای می باشند و عمر مفید حدودا پانزده ساله دارند، پس از گذر دو الی سه سال ابتدایی احساس می شود و معمولا منجر به تعویض و تجهیز مجدد و در نتیجه سرمایه گذاری و هزینه مجدد می شود. زیرا اگر سیستم خریداری شده از کیفیت خوبی برخوردار نباشد یا در بازه‌های زمانی کوتاه دچار مشکل و خرابی شود شما نمی‌توانید تجربه مطلوبی از استفاده از سیستم کنفرانس داشته باشید.پس بسیار حائز اهیمت است هنگام تهیه سیستم کنفرانس، علاوه بر قیمت و کیفیت مناسب، به خدمات پس از فروش این محصولات نیز دقت داشته باشید که برای تعمیر و نگهداری این دستگاه‌ها به مشکل بر نخورید.

تکنولوژی ساخت سیستم کنفرانس ایرانی

مورد دیگری که هنگام خرید سیستم کنفرانس‌ ایرانی وجود دارد این است که اکثر محصولات ارائه‌شده ایرانی، نسخه ارتقاء یافته محصول قبلی است و کمتر محصولی از تکنولوژی جدید و به روز  بهره‌مند است. این در حالی است که بیشتر شرکت‌های خارجی از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند.

تجربه کارشناسان فروش شرکت مهندسی نوآوران نشان داده است که معمولا از هر ده سالنی که توسط کارشناسان این شرکت، به سیستم کنفرانس تجهیز می‌شوند، دو الی سه مورد، مواردی هستند که با توجه به بی کیفیت بودن کالا های ارائه شده و خدمات پس از فروش بسیار ضعیف، افراد را مجبور به تعویض و تجهیز مجدد کرده اند.

اگر قصد خرید سیستم کنفرانس ایرانی را دارید پیشنهاد می‌کنیم رونمایی از سیستم کنفرانس ایرانی شرکت مهندسی نوآوران تحقیق را مطالعه کنید و در صورت تمایل از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

شماره تلفن: 02142981
شماره واتس اپ: 09103334800

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا 9 × = 36