نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

نظر به اختلالات پیش آمده در خطوط تلفن منطقه، لطفا از طریف دکمه واتس‌اپ ، شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

سیستم کنفرانس

استفاده از تکنولوژی های نوین کنفرانسی و ارتباطی از الزامات هر سازمان پیشرو برای نیل به اهداف عالی آن سازمان است. افزایش کارایی و بهینه سازی امور در عین صرفه جویی در زمان و هزینه ها، حداقل دستاورد این نوع امکانات است. 

بکارگیری دوربین های مخصوص سالن های کنفرانس (Auto tracking)، سیستم های رای گیری و ترجمه همزمان، اتصال و یکپارچه سازی به دستگاه های ویدئوکنفرانس و … باعث شده یک سیستم کنفرانس نوین مجموعه ای از امکاناتی باشد که یک سالن جلسه حرفه ای به آن نیاز دارد.

نمایش ویدیو درباره کاور سیستم کنفرانس

تجهیزات سیستم کنفرانس

درباره سیستم کنفرانس نوآوران تحقیق

نوآوران تحقیق، به منظور هر چه بهتر شدن تجربه مشتریان، جدیدترین تکنولوژی‌های روز در حوزه سیستم کنفرانس را ارائه می‌نماید. برای برگزاری یک جلسه حرفه‌ای نیاز به تجهیزات صوت و تصویر سالن کنفرانس می‌باشد. شما مشتریان گرامی با بکارگیری از تجهیزات سیستم کنفرانس نوآوران تحقیق، از امکانات بیشتری برای برگزاری جلسات مفیدتر با قابلیت‌هایی مانند اتوترکینگ، افزایش کیفیت صدا و ذخیره سازی صوت و تصویر جلسات بهره‌مند خواهید شد.

***بازدید کننده محترم، توجه فرمایید ***

به منظور رعایت حریم خصوصی و حفظ امنیت اطلاعات، تصاویر پروژه‌ها به صورت عمومی انتشار پیدا نمی‌کند. ما متعهد به نگهداری اطلاعات مشتریان بصورت محرمانه بوده و صرفا با کسب اجازه و تاییدیه از تصاویر و اطلاعات فنی آن‌ها، جهت ارائه استفاده می‌کنیم.

سوالات متداول سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس در واقع سیستمی است که امکان برگزاری جلسات هوشمند با امکاناتی از قبیل ذخیره محتوای جلسات، رای گیری، ترجمه همزمان و موارد مشابه را برای حاضرین در جلسات برگزار شده امکان پذیر می سازد.

سیستم صوتی سالن کنفرانس مجموعه ای از تجهیزاتی است که صدا و صوت مورد نیاز سخنرانی ها و کنفرانس ها را بدون نویز و انعکاس و به صورت کاملا رسا در تمام سالن کنفرانس پخش می کند. نحوه طراحی و نصب این تجهیزات در هر سالن کنفرانسی متفاوت است و باید متناسب با نیاز های کاربری آن انتخاب شود.

عوامل تعیین کننده قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس به موارد از قبیل برند تجهیزات صوتی سالن کنفرانس، آنالوگ یا دیجتیال بودن میکروفون رومیزی کنفرانس ، قابلیت ترجمه همزمان، رای گیری، استفاده از دوربین های اتوترک و … بستگی دارد.

در هنگام تجهیز سیستم صوتی اتاق کنفرانس یکی از مواردی که حائز اهمیت است، جانمایی میزهای کنفرانس می باشد. چرا که در یک سالن کنفرانس جانمایی میزها منجربه کابل کشی مناسب میکروفن کنفرانس و کاهش مجموع قیمت سیستم کنفرانس خواهد شد.

در مدل ها و برند های مختلف سیستم کنفرانس متفاوت است، بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ میکروفن متغیر است.

بله، تکنولوزی های سیستم های بی سیم و با سیم متفاوت است، سیستم کنفرانس بی سیم شامل شارژر، باطری و ریسیور می باشد.

بله، به واسطه یک اینترفیس جانبی تا ۸ دوربین Full HD می توانیم متصل کنیم.

بله، سیستم کنفرانس رستمومنت مدل RX3500 دارای ترجمه همزمان است که ۱۶ کاناله می باشد.

بله، می توان خروجی صدای منبع سیستم کنفرانس صوتی را به ویدئو کنفرانس بدهیم و همچنین در بعضی از مدل های ویدئو کنفرانس و وب کم های حرفه ای را می توان اتوترک کرد.

بله، برای کیفیت بهتر صدای سالن بلند گوهای دکوراتیو جانبی مورد نیاز می باشد.

مشاوره رایگان و درخواست دمو

به منظور دریافت مشاوره تخصصی رایگان و هماهنگی به منظور ارائه دمو محصولات، اطلاعات درخواستی فرم زیر را تکمیل فرمایید.کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

خرید سیستم کنفرانس و عوامل تاثیرگذار بر قیمت

قیمت سیستم کنفرانس همانند تمامی دستگاه‌های الکترونیکی به عواملی از قبیل ویژگی‌ها، امکانات و کشور سازنده‌شان بستگی دارد. در ادامه مهمترین عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت و خرید سیستم کنفرانس را بررسی خواهیم نمود. البته که بحث اصالت گارانتی و وضعیت بازار در مقاطع زمانی مختلف نیز بی تاثیر در قیمت سیستم کنفرانس نیست.

قدرت چرخش دوربین

( استفاده از دوربین کنفرانس با قابلیت چرخش )

تجهیز سالن به سیستم مانیتورینگ

( استفاده از ویدئو پروژکتور، ویدئو وال و ... )

تعداد میکروفورن کنفرانس رومیزی

( تعداد دستگاه‌های مورد استفاده در هر پروژه )

امکانات جانبی

( امکانات جانبی مثل رای گیری یا ترجمه همزمان )

رکوردر تصویر

( سیستم ذخیره‌سازی و مستند‌سازی با رکوردر تصویر )

تجهیزات جلسات آنلاین

( استفاده از ویدئو کنفرانس با قابلیت برگزاری جلسات آنلاین )

دوربین اتوترک با تصویر برداری اتوماتیک

( جهت تصویر برداری و آرشیو سازی جلسات )

نظرات مشتریان

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید

تکنولوژی‌های سیستم کنفرانس

اتوترک

تصویربرداری سالن کنفرانس به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. در سیستم دستی (Manual) اپراتوری به وسیله ی کیبورد دوربین را کنترل می کند و قاب تصویر را بر روی صورت فرد در حال صحبت پشت میکروفون قرار می دهد.

در سیستم های اتوماتیک یا همان اتوترک (Auto Track) این اتفاق به صورت خودکار توسط خود دوربین که به موتوری رباتیک متصل است انجام می شود و دیگر نیازی به اپراتور ندارد. یعنی هر میکروفون‌ای که فعال می شود دوربین از منبع صوتی فرمان را دریافت کرده و به صورت اتوماتیک سمت فرد پشت میکروفون حرکت کرده و فرایند تصویربرداری را انجام میدهد .

ملزومات تجهیزات سیستم کنفرانس

رابط سیستم کنفرانس

ارتباط بین سیستم کنفرانس RESTMOMENT با تکنولوژی های مدرن و به روز مثل دوربین های نسل جدید و فول اچ دی و کدک های ویدئو کنفرانس از طریق رابط فیزیکی به نام اینترفیس سیستم کنفرانس میسر میسازد.
البته سیستم های کنفرانس Restmoment به صورت پیش فرض از دوربین اتوترک پشتیبانی می کنند و دارای سوئیچ 8 پورت آنالوگ در منبع تغذیه می باشند. از آنجایی که نسل دوربین های آنالوگ رو به افول است و رویکرد مشتریان به سمت دوربین های دیجیتال و FULL HD تغییر پیدا کرده و با تغییر پورت ها به HDMI و GSTI3 رو به رو شده ایم، از اینرو اینترفیس سیستم کنفرانس که محصول تولید شده شرکت مهندسی نوآوران میباشد برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرد.

رابط ویدئو کنفرانس

سیستم کنفرانس Restmoment قابلیت اتصال به فناری ویدئو کنفرانس را پشتیبانی میکند. برای اجرای این کار باید ماژول رابط سیستم کنفرانس و ویدئو نصب گردد که قابلیت های مختلفی را به مجموعه اضافه می کند.
به طور مثال در کدک های معمولی ویدئو کنفرانس و تک نقطه ای قابلیت کنترل دوربین ویدئو کنفرانس AVER و تعریف تا 100 نقطه جهت ردیابی خودکار، توسط سیستم کنفرانس رومیزی انجام می شود و درمدل های ویدئو کنفرانس چند نقطه ای AVER قابلیت اضافه شدن 4 دوربین علاوه بر دوربین کدک ویدیو کنفرانس را داریم. این قابلیت معمولا در سالن های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.

مانیتورینگ

مانیتورینگ به معنی پخش تصویر در سالن های کنفرانس است. برای مثال ارائه گزارش، آمار، پخش فیلم و غیره همگی به مانیتورینگ نیازمندند تا افراد داخل سالن تصاویری که ارایه می شوند را در نمایشگرها مشاهده نمایند.

نوع چیدمان و ابعاد و اندازه سالن، طراحی میز و نقشه سالن بر طراحی و اجرای مانیتورینگ تاثیر گذار است. برای مثال در میز U شکل که افراد رو بروی هم هستند ممکن است که یک پرده ی نمایش با ویدئو پروژکتور در راس سالن کفایت کند.

در سالن هایی که عرض کم و طول زیاد دارند، به علت سختی در دیدن صفحه نمایش و محدود شدن زاویه دید، نیاز به اضافه کردن نمایشگر جهت مشاهده بهتر محتوا، الزامی می باشد. گاهی نمایشگرهای روی دیوار هم پاسخگوی این امر نمی باشد که در این حالت می بایست از مانیتورهای رومیزی کنفرانس برای حاضرین جلسه استفاده کرد.

در یک سالن جلسه مدیریت صوت و تصویربرداری اتوترک بر عهده سیستم کنفرانس می باشد، در حالی که مانیتورینگ به عنوان پخش کننده تصاویر سخنرانان و محتوای ارائه شده توسط ایشان ایفای نقش می کند.

صوت جانبی

در سالن‌های کنفرانس بسته به نوع چیدمان، کاربری و ظرفیت نفری سالن تجهیزاتی تحت عنوان صوت جانبی که شامل بلندگوهای دکوراتیو و آمپیلی فایر و میکروفون بیسیم دستی و یقه ای می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد که این تجهیزات وظیفه تقویت صدای سیستم کنفرانس و پخش صدای سخنران و صدای محتوای ارائه شده و ایجاد ارتباط صوتی با سایر تجهیزات در در سالن جلسات را برعهده دارد.

استفاده از میکسر صدا قابلیت‌های زیادی از جمله بالا بردن حساسیت و گیرایی صدای میکروفون کنفرانس و تنظیمات دقیق تر صدا را به کاربر می‌دهد.

تجهیزات جانبی سالن کنفرانس

تجهیزات جانبی

به جز سیستم صوتی رومیزی که اساس و پایه سیستم کنفرانس است و شامل میکروفون در نقش دریافت کننده و بلندگو به عنوان پخش کننده صدا و منبع تغذیه برای مدیریت صوت و تصویر می باشند، اقلام متفاوتی از قبیل پنل های رومیزی که پورت های مختلف ازجمله HDMI، شبکه و برق را فراهم می کند تا پنل ارسال تصویر، مانیتور کنفرانس رومیزی و حتی ویدئو پروژکتور را جز تجهیزات جانبی سیستم و اتاق کنفرانس دانست.

لیست تجهیزات جانبی سیستم کنفرانس شامل بیش از 40 نوع ابزار مختلف است که می توان به انواع کابل های HDMI در سطوح متفاوت برای ارسال و دریافت تصویر اشاره کرد. اقلام دیگر از جمله اسپلیتور وظیفه مدیریت تصاویر را بر عهده دارد. سوئیچ تصویر نیز وظیفه کنترل و اولویت بندی پخش تصاویر به صورت اتوماتیک یا دستی را در سالن کنفرانس بر عهده دارد.

سوئیچ های شبکه، کابل های شبکه، کابل های برق، بلندگو های دکوراتیو، پاور میکسر، بلندگو و میکروفون بی سیم، کدک ویدئو کنفرانس، دوربین های تصویربرداری اتوترکینگ، ضبط کننده تصویر و … همگی جز این تجهیزات محصوب می شوند.

اخبار و مقالات سیستم کنفرانس

دیاگرام سیستم کنفرانس

اطلاعات تکمیلی ملزومات سیستم کنفرانس

انواع سیستم کنفرانس

به طور کلی سیستم کنفرانس از نظر کابل کشی به دو نوع بی‌سیم و سیمی تقسیم می‌شوند. در زیر توضیحاتی درباره هر دو نوع سیستم آورده شده است:

 1. سیستم کنفرانس بی‌سیم:

سیستم کنفرانس بی‌سیم از فناوری بی‌سیم استفاده می‌کند تا ارتباط بین شرکت‌کنندگان را برقرار کند. در این نوع سیستم، از دستگاه‌های بی‌سیم مانند میکروفون‌ بی‌سیم استفاده می‌شود. این سیستم عموماً برای کنفرانس‌های بزرگ و فضاهای وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 1. سیستم کنفرانس با سیم:

سیستم کنفرانس با سیم از کابل‌های فیبر نوری یا کابل‌های مسی استفاده می‌کند تا ارتباط بین شرکت‌کنندگان را برقرار کند. در این نوع میکروفن کنفرانس، شرکت‌کنندگان به وسیله کابل‌های مرتبط به یک سوئیچ یا مرکز کنفرانس متصل می‌شوند. این کابل‌ها اطلاعات صوتی و تصویری را بین شرکت‌کنندگان منتقل می‌کنند.

 1. سیستم کنفرانس آنالوگ

سیستم کنفرانس آنالوگ از سیگنال‌های آنالوگ جهت انتقال اطلاعات استفاده می‌کند. با توجه به محدودیت‌های عملکردی سیگنال‌های آنالوگ، این نوع سیستم کنفرانس با وجود قیمت متوسط، از نظر یکپارچگی و عملکردهای اضافی محدودیت دارد و همین موضوع باعث شده است تا از این نوع میکروفن‌ها نسبت به نوع دیجیتال، کمتر استفاده شود.

 1. سیستم کنفرانس دیجیتال

در سیستم کنفرانس دیجیتال تراشه پردازش داخلی سیگنال دیجیتال (DSP) کیفیت صدای واضحی را ارائه می‌دهد. این تکنولوژی، سیستم میکروفون غالب در کنفرانس‌ها است.
این سیستم‌ها کامپیوتر، ارتباطات، کنترل، مولتی مدیا، تصویر، صدا و سایر فناوری‌ها را با هم ادغام می‌کند. سیستم کنفرانس دیجیتال هوشمند سیستمی است شامل فرایند ورود به سیستم، رای گیری، ترجمه چند زبانه و ردیابی دوربین که سخنرانی را در طول فرآیند مدیریت می‌کند و به کاربران، امکان دسترسی به تکنولوژی پیشرفته ای را می‌دهد که بتوانند جلسه را با یک کلید کنترل کنند.

 1. سیستم کنفرانس ترجمه همزمان

ترجمه همزمان در سیستم کنفرانس بدین صورت است که مکالمات فرد سخنران داخل جلسه توسط فردی که در کابین یا اتاق کنترل یا ترجمه حضور دارد به طور همزمان ترجمه شده و از طریق یونیت ترجمه به هدفون‌های تعبیه شده برای افراد داخل جلسه که نیاز به ترجمه مکالمات دارند می‌رسد.
سیستم‌های کنفرانس با قابلیت مترجم همزمان دارای امکان انتخاب کانال ترجمه می‌باشند. بدین صورت حضار داخل جلسه می‌توانند با انتخاب کانال زبان مورد نظر، مکالمات سخنران را با زبان مورد نظر بشنوند.

 1. سیستم کنفرانس با عملکرد رأی‌گیری

سیستم کنفرانس با عملکرد رأی‌گیری، جایگزینی برای روش سنتی رای گیری در سالن جلسات است. در واقع این سیستم به کمک تجهیزات الکترونیکی بستری برای اخذ، شمارش و ثبت بدون اشتباه رای را فراهم می‌سازد. از مزایای این سیستم میتوان به محافظت از هویت رای دهنده نیز اشاره نمود. گرچه اقلب سیستم‌های کنفرانس نصب شده در سالن‌های کنفرانس دارای این قابلیت هستند، اما این قابلیت در تماس سیستم‌های کنفرانس وجود ندارد.

مزایای سیستم کنفرانس سیمی

مزایای سیستم کنفرانس سیمی

سیستم کنفرانس با سیم و بی‌سیم هر دو مزایا و محدودیت‌های خود را دارند. در مورد مزایای سیستم کنفرانس سیمی نسبت به بی‌سیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 1. پایداری و قابلیت اطمینان بالا: در این نوع سیستم کنفرانس، کابل‌ها ارتباطی پایدار و قابل اطمینان بین شرکت‌کنندگان ایجاد می‌شود و تداخل کمتری با دیگر دستگاه‌ها دارند. این امر به کاهش نویز و اختلالات در ارتباط کمک می‌کند.
 2. کیفیت صوت و تصویر بهتر: سیستم کنفرانس با سیم به عنوان یک اتصال سیمی، قادر به انتقال صوت و تصویر با کیفیت بالا است. این کابل‌ها به طور معمول دارای پهنای باند بیشتری هستند و از نقص و تداخل‌های ناشی از فاکتورهای بیرونی مانند اشتراک فضای رادیویی خارجی در سیستم بی‌سیم جلوگیری می‌کنند.
 3. امنیت بالا: با استفاده از سیستم کنفرانس سیمی، احتمال نفوذ به ارتباط کنفرانس کاهش می‌یابد. اطلاعات در این سیستم از طریق کابل‌های امنیتی منتقل می‌شوند و تحت کنترل مستقیم کاربران و مدیران کنفرانس قرار دارد.
نکات مهم در زمان خرید

نکات مهم در زمان خرید سیستم کنفرانس

زمانیکه نیاز به سیستم کنفرانس صوتی در سازمان شما احساس شد بهتر است قبل از تماس با فروشندگان سیستم های کنفرانس موارد ذیل را بررسی نموده و پاسخ آنها را برای سهولت در مذاکره و نتیجه گیری سریعتر ، از قبل آماده نمایید: سالن شما چه کاربری هایی دارد؟ بررسی اینکه در سالن کنفرانس سازمان شما علاوه بر جلسات کاری ممکن است کلاس های آموزشی ، پخش فیلم ، برگزاری مراسم عمومی و از این قبیل مراسم ها برگزار گردد، به فروشنده کمک میکند طرح مناسب تری به شما پیشنهاد دهد و بالعکس به شما نیز کمک می کند پیشاپیش سطح توقعات خود را به فروشنده گوشزد نمایید. تعداد نفرات حاضر در سالن چند نفر است؟ حداکثر نفرات حاضر در سالن و حداکثر نفراتی که امکان صحبت کردن خواهند داشت یکی از آیتم های اساسی است که هر فروشنده ای از شما خواهد پرسید. تعداد میکروفن کنفرانس بر این اساس تعیین میگردد. تهیه و آماده سازی نقشه و عکس از سالن: از هر فروشنده ای بخواهید قبل از ارائه طرح حتما از سالن شما بازدید نماید ولی قبل از آن ارائه نقشه و عکس از زوایای مختلف سالن باعث میگردد بتوانید اطلاعات بهتری در اختیار فروشندگان قرار دهید و آنها با دید بهتری طرح اولیه خود را آماده نمایند. در خواست مشاوره از شرکت های معتبر: بهتر است قبل از گرفتن پیشنهاد قیمت از شرکتها ، از آنها بخواهید بدون توجه به مارک و برند سیستم کنفرانس شما را با فناوری های جدید این صنعت آشنا نمایند . در این صورت شما آگاهانه تر با فروشندگان مذاکره خواهید نمود و در نهایت سالن “به روزتری” خواهید داشت.

چک لیست خرید سیستم کنفرانس

برای خرید سیستم صوتی کنفرانس ، باید پارامترهای زیر را بررسی کنید:
 • آنالوگ یا دیجیتال بودن سیستم کنفرانس
 • نیاز به ترجمه همزمان
 • نیاز به رای گیری
 • برند سیستم کنفرانس
 • رزومه شرکت ارائه کننده خدمات
 • بی سیم بودن یا با سیم بودن سیستم کنفرانس
 • دوربین تصویر برداری کنفرانس (Auto Track)
 • تعداد بلندگوهای مورد نیاز در سالن
 • آمپلی فایر برای تقویت صدا
 • تعداد کنسول های رومیزی
 • میکروفون دستی و هدمیک
 • کابل های مورد نیاز

خرید سیستم تصویر برداری کنفرانس

سیستم تصویر برداری کنفرانس شامل ضبط تصاویر و پخش تصاویر می باشد. برای ضبط تصاویر ابتدا باید بسته به نوع سالن کنفرانس، تعداد دوربین های قابل استفاده در سالن، کیفیت دوربین ها، زاویه پوشش دوربین ها بررسی و خریداری شوند. مرحله بعد انتخاب برند دوربین هاست، البته بعضی از سیستم های کنفرانس دارای دوربین می باشند و از این رو می توان دوربین های سیستم کنفرانس را خریداری و استفاده کرد. برای پخش تصاویر می توان از تلویزین، ویدئو دیتا پروژکتور، مانیتور رو میزی استفاده کرد، البته می توان به طور همزمان از مانیتور رومیزی، دیتا پروژکتور و تلویزیون در سالن کنفرانس استفاده کرد.

انتقال تصویر

اگر قصد دارید تصاویر به مرکز دیگر انتقال پیدا کند، به طور مثال فیلم و صوت جلسه در اتاق مدیریت به نمایش در آید یا اینکه یک جلسه در دو فضای مکانی مختلف برگزار شود می توان از ویدئو کنفرانس یا وب کنفرانس استفاده کرد. باید بررسی شود آیا برند سیستم کنفرانس قابلیت انتقال تصاویر به صورت خودکار (Auto Track) یا هماهنگی با برندهای ویدئو کنفرانس موجود در بازار را دارا می باشد یا خیر.

پس از بازدید و ارائه پیشنهاد فنی و مالی سیستم کنفرانس از طرف فروشندگان ، برای انتخاب بهترین طرح علاوه بر در نظر گرفتن بودجه سازمانی باید موارد زیر را هم بررسی نمایید:

 • آیا فروشنده راه حل کاملی برای تجهیز سالن کنفرانس به شما ارائه داده است ؟
 • آیا در صورت محدودیت بودجه میتوانید آن را در چند فاز به انجام برسانید؟
 • آیا هزینه های نصب و راه اندازی در قیمت های سیستم کنفرانس محاسبه گردیده است؟
 • آیا سیستم کنفرانس پیشنهادی با سایر سیستم های صوتی تصویری از قبیل ویدئو کنفرانس سازگار است؟
 • آیا استفاده از سیستم کنفرانس برای کاربران و اپراتورهای سازمان شما آسان است؟
 • آیا فروشنده سابقه فروش و انجام پروژه های مشابه را دارد؟ ( هر چه پربارتر باشد احتمالا برای شما نیز انتخاب بهتری است!)
 • آیا برند سیستم کنفرانس معرفی شده دارای وب سایت رسمی بوده ، جزوه برندهای بین المللی است و با گارانتی معتبر ارائه میگردد؟ (متاسفانه سیستم های کنفرانس بدون نام و نشان وارد بازار ایران شده و خریداران بعلت عدم آگاهی کافی فریب قیمت های ارزان آنها را میخورند.)
در نهایت با در نظر گرفتن این موارد و با بررسی سوابق فروشنده ، امید است بتوانید سالن کنفرانس خود را با جدیدترین سیستم های کنفرانس صوتی و تصویری تجهیز نمایید و جلسات پرباری در آن برگزار نمایید. قیمت سیستم کنفرانس

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیستم کنفرانس

اصولا قیمت سیستم کنفرانس صوتی براساس ویژگی و قابلیت هایی که پشتیبانی می کند، بازه ی قیمتی متفاوتی را شامل می شود. البته برند تولید کننده سیستم کنفرانس نیز در این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سیستم های کنفرانس دارای قابلیت های مختلفی هستند که به تفسیر آن ها را توضیح خواهیم داد. در حالت پایه سیستم کنفرانس دارای منبع کنفرانس، میکروفن کنفرانس رئیس و تعدادی میکروفون شرکت کننده است. در مدل بدون سیم (Wirelsess) اقلامی مانند گیرنده بیسیم و باطری و شارژر نیز اضافه می شود.

شاخص های تاثیر گذار بر قیمت سیستم کنفرانس

بی سیم یا با سیم بودن

معمولا سیستم های کنفرانس بی سیم (Wireless) نسبت به نوع با سیم آن از قیمت بالاتری برخوردار هستند. دلیل این موضوع این است که کنسول رومیزی کنفرانس بدون سیم، شامل تعدد اجزا بیشتر و تکنولوژی بکار گرفته شده نسبت به نوع سیم دار بالاتر است. از طرفی در بسیاری از سازمان ها و نهادهای دولتی استفاده از سیستم های بدون سیم به دلیل مسائل امنیتی ممنوع می باشد.

آنالوگ یا دیجیتال بودن سیستم کنفرانس

تکنولوژی ساخت سیستم های کنفرانس آنالوگ بسیار قدیمی بوده و سال هاست که استفاده از آن منسوخ شده است و به مرور زمان جای خود را به سیستم های کنفرانس دیجیتال داده است. با عنایت به این امر قیمت سیستم صوتی کنفرانس آنالوگ تفاوت بسیار زیادی با سیستم های دیجیتال و مدرن دارد.

در سیستم کنفرانس آنالوگ سیگنال ها به صورت آنالوگ و در نوع دیجیتال آن، سیگنال ها به صورت دیجیتال (صفر و یک) انتقال داده می شوند. سیستم کنفرانس  دیجیتال توانایی انجام پروژه های پیچیده تری دارد و بدیهی است قیمت آن نسبت به به نوع آنالوگ گران تر است.

قابلیت رای گیری

امکان رای گیری یعنی شرکت کنندگان در جلسه می توانند رای خود را ثبت کنند. امکان رای گیری در سیستم کنفرانس یک قابلیت اضافی محسوب می شود و در صورتی که بخواهید از مدل رای گیری دار استفاده کنید، می بایست هزینه بیشتری پرداخت کنید و قیمت سیستم کنفرانس رای گیری دار نسبت به مدل های رای گیری متفاوت است.

قابلیت ترجمه

ترجمه همزمان علاوه بر اینکه نیازمند حضور شخص مترجم می باشد، می بایست از سیستمی استفاده کنید که امکان ترجمه همزمان را داشته باشد. قیمت سیستم صوتی کنفرانس ترجمه همزمان نسبت به نوع معمولی آن بالاتر می باشد.

دوربین کنترل خودکار

دوربین کنترل خودکار (Auto Track) این قابلیت را دارد که هنگامی که فردی در جلسه صحبت می کند، به صورت خودکار دوربین فرد صحبت کننده را تشخیص داده و تصویر وی را ضبط کند.

قیمت دوربین های جانبی بسته به کیفیت تصویر آن، قدرت زوم، زاویه پوشش و … متفاوت است.

تجهیزات سالن کنفرانس چه مواردی را شامل می شود؟

به طور کلی یک سیستم کنفرانس ابتدایی از چهار عنصر سازنده منبع تغذیه، میکروفون رومیزی ریاست، میکروفون رومیزی شرکت کننده و کابل های ارتباطی می باشد. در قدم بعد می توان از صوت جانبی که شامل بلندگو، پاورمیکسر، میکروفون های دستی و یقه ای برای پخش یکپارچه صدا در سالن جلسات استفاده می شود. در انتها برای تصویر برداری از سالن کنفرانس می توان از دوربین های رباتیک (اتوترک) استفاده نمود. برای پخش تصاویر و اطلاعات می توان از گزینه هایی همچون مانیتور کنفرانسی، ویدئو پروژکتور، ویدئو وال، تلویزیون، تبلت، لپ تاب و … استفاده کرد. موارد فوق، عوامل تعیین کننده قیمت تجهیزات کنفرانس می باشند.

میکرفون ریاست در سیستم کنفرانس ( Chairman )

کنسول ریاست در سیستم کنفرانس نقش کلیدی‌ای در برگزاری جلسات دارد. میکروفن ریاست برای رئیس جلسه مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش اصلی و اجرایی را در جلسات و کنفرانس‌ها ایفا می‌کند. به طور کلی کنسول ریاست سیستم کنفرانس برای مدیریت و پیشبرد جلسات و همچنین تعامل موثرتر با شرکت کنندگان در جلسه مورد استفاده واقع می‌گردد. به بیان دیگر، میکروفن رئیس یکی از اساسی‌ترین عناصر در راستای برگزاری جلسات موثر و بهبود ارتباطات، به شمار می‌رود.

میکروفون شرکت کننده در سیستم کنفرانس ( Delegate )

کنسول شرکت کننده در سیستم کنفرانس نیز نقش بسیار مهمی دارد. این دستگاه علاوه بر اینکه به وضوح صدای منتقل شده توسط سخنران کمک بسزایی می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا شرکت کنندگان در جلسات یا کنفرانس‌ها حضور فعال‌تری داشته باشند و به راحتی نظرات و ایده‌های خود را با بهترین کیفیت به اشتراک بگذارند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های میکروفن کنفرانس شرکت کننده جلوگیری از تداخل صدا است. به علاوه کنسول رئیس قادر خواهد بود کنسول‌های شرکت کننده سیستم کنفرانس را کنترل کند و این موضوع در به تربیت صحبت کردن افراد جلسه کمک بسزایی می‌کند و در نتیجه جلسات با کیفیت‌تری برای سازمان، شرکت یا مجموعه مورد نظر در پی خواهد داشت.

سیستم کنفرانس ایرانی؛از اندیشه تا عمل

معرفی برند‌های سیستم کنفرانس ایرانی

سابقه سیستم‌های کنفرانس ایرانی به بیش از ۲۰ سال می‌رسد که با تولید سیستم‌های آنالوگ شروع به فعالیت در بازار صوت کشور نمود. اما از همان ابتدا امکان تولید قطعات الکترونیکی سیستم کنفرانس وجود نداشت. با گذشت زمان و ورود تکنولوژی‌های سخت‌افزاری به بازار صوت ایران، به آرامی تعداد برندهای ایرانی افزایش یافت. این در حالی بود که کماکان بین محصولات تولید ایران و برندهای معتبر اروپایی و شرق آسیا در حوزه تکنولوژی فاصله زیادی وجود داشت.

سیستم کنفرانس ایرانی با گارانتی معتبر

پس از الزام سازمان‌ها جهت خرید کالای ایرانی برخی از شرکت‌ها با دریافت مجوزهای مربوطه شروع به بومی‌سازی و تولید محصول ایرانی نمودند. اما در عمل محصولات بی‌کیفیت و درجه چندم خارجی را به عنوان محصول ایرانی در بازار ارائه می‌دهند. به علاوه دریافت گارانتی مناسب و شایسته نیاز به رابطه مستقیم با شرکت ارائه دهنده محصول و سوابق و خوشنامی آن مجموعه دارد. از این رو در مورد گارانتی و خدمات نمی‌توان تمام شرکت‌های ارائه دهنده محصول ایرانی را شایسته و حائز شرایط دانست. چرا که بسیاری از فعالین این حوزه شرکت‌های کوچک و فاقد منابع انسانی لازم جهت ارائه خدمات مناسب به مشتریان هستند. این موضوع ریسک خرید را در مورد دریافت خدمات طولانی مدت بسیار بالا می‌برد. چرا که این مساله پاشنه آشیل خریداران خواهد بود و ممکن است این شرکت‌ها در مدت کوتاهی منحل شده و از این بازار خارج شوند. سیستم کنفرانس ایرانی رستمومنت

مقایسه سیستم کنفرانس ایرانی و خارجی

امروزه سیستم کنفرانس ایرانی در سطوح مختلفی در بازار وجود دارند. برخی با همان تکنولوژی قدیمی و آنالوگ، برخی سیستم‌های دیجیتال سطح متوسط و برخی هم در سطوح بالا با قابلیت مقایسه با سیستم‌های کنفرانس خارجی. در واقع پاسخ این سوال که سیستم‌های کنفرانس ایرانی قابلیت رقابت با برندهای معتبر را دارند یا خیر، نیازمند بررسی در سطوح مختلفی است. برخی از سیستم کنفرانس های ایرانی تحت لیسانس و دقیقاً همان تکنولوژی و محصولات به روز کمپانی‌های معتبر خارجی‌اند که در کشور تولید شده و از جدیدترین و به روزترین محصولات آن‌ها بهره می‌برند. در سوی دیگر برخی از محصولات ایرانی در دسته کالاهای اقتصادی و با قیمت پایین وجود دارند که سطح محصولات متوسط رو به پایین را شامل می‌شوند. از این رو این محصولات به لحاظ کیفی توان رقابت با محصولات معتبر شرکت‌های خارجی را نخواهند داشت. اما به لحاظ اقتصادی مشتریان خاص خود را دارند که اصولاً این مشتریان قیمت‌گرا هستند. از طرفی طیف محدودی از محصولات ایرانی با کیفیت و قابل رقابت با محصولات خارجی وجود دارند که پایه و اساس تکنولوژی ساخت این محصولات کاملاً مطابق با برندهای معتبر بوده و دقیقاً همین محصولات را با تکیه بر دانش ایرانی بومی‌سازی نموده‌اند.

تفاوت کالاهایی که تحت عنوان سیستم کنفرانس ایرانی ارائه می شوند نسبت به کالاهای اورجینال خارجی چیست؟

قیمت و کیفیت کالا

برای اینکه کالای با کیفیت بالا در حد برند‌های مطرح سیستم کنفرانس مثل برند‌های TOA و Restmoment  ارائه شوند، حتما می‌بایست کالا‌های اسم و رسم دار مورد استفاده قرار گیرند که عملا از نظر اقتصادی برای افرادی که کالاهای وارداتی را به اسم کالای ایرانی ارائه می‌کنند، توجیحی ندارد. به همین دلیل اغلب از کالاهای بی کیفیت با قیمت بسیار پایین برای این منظور استفاده می‌گردد. بنابراین تنها دلیل تفاوت قیمت زیاد بین کالاهای با برند‌های مطرح و کالاهای بدون اسم و رسم (no name) در کیفیت سیستم کنفرانس ارائه شده خواهد بود. از طرفی بازار کالاهای بی‌کیفیت به صورت مقطعی خواهد بود ویژگی‎های سیستم کنفرانس ایرانی

خدمات پس از فروش سیستم کنفرانس

با توجه به این که سازمان‌ها تمایلی به خرید کالاهای بی کیفیت ندارند، قطعا در درجه اول کیفیت سیستم کنفرانس ارائه شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. مورد دیگری که پس از کیفیت این سیستم‌ها مطرح می‌باشد بحث خدمات پس از فروش این محصولات است. با توجه به اینکه برخی از کالاهای به اصطلاح ایرانی از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیستند، بحث خدمات پس از فروش و پشتیبانی از این محصولات، بسیار حائز اهمیت خواهد بود، چرا که کالاهای بی کیفیت، اغلب به صورت مقطعی وارد شده و از نظر پشتیبانی و خدمات پس از فروش عموما به مشکل بر می‌خورند. سیستم‌های کنفرانس با توجه به این که کالاهای سرمایه‌ای می‌باشند و عمر مفید حدود 10 سال دارند، می بایست از کیفیت مرغوبی برخوردار باشند. بسیار دیده شده است پس از گذر کمتر از یک سال و حتی کوتاه تر از زمان خرید و نصب و راه اندازی، سازمان‌ها به دلیل رعایت نکردن استانداردهای خرید و تهیه کالای بی‌کیفیت، مجبور هستند دست به تعویض محصول خریداری شده بزنند. این یعنی کمتر از 10 درصد از عمر مفید کالای خریداری شده. پس بسیار مهم است که هنگام تهیه سیستم کنفرانس، علاوه بر قیمت و کیفیت مناسب، به خدمات پس از فروش این محصولات نیز دقت داشته باشیم تا برای تعمیر و نگهداری این دستگاه‌ها به مشکل بر نخوریم.

تکنولوژی ساخت سیستم کنفرانس ایرانی

تکنولوژی ساخت در سیستم‌های کنفرانس اصولاً به دو قسمت دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شود و این تقسیم بندی در کیفیت‌های مختلفی در بازار ارائه می‌شود.

معرفی سیستم کنفرانس ایرانی نوآوران تحقیق

در حال حاضر شرکت مهندسی نوآوران تحقیق به عنوان یکی از شرکت‌های پر سابقه و قدیمی در حوزه تجهیز سالن‌های کنفرانس با بیش از  28 سال سابقه فعالیت در این حوزه، اقدام به بومی‌سازی سیستم کنفرانس رست مومنت نموده و از طریق دانش و تخصص نیروهای فنی شرکت این محصول در حال توسعه می‌باشد.

مقایسه سیستم کنفرانس ایرانی نوآوران تحقیق با نمونه های داخل بازار ایران

سیستم کنفرانس ایرانی شرکت مهندسی نوآوران تحقیق با برند رست مومنت تفاوت عمده‌ای با نمونه‌های موجود در بازار دارد و این تفاوت ناشی از سطح کالای ارائه شده به بازار می‌باشد. شرکت مهندسی نوآوران تحقیق با سابقه طولانی و با تجربه تجهیز بیش از ۱۵۰۰ سالن کنفرانس نمایندگی شرکت‌های TOA و رست مومنت را داشته و از سالهاست اقدام به بومی‌سازی و تولید سیستم کنفرانس ایرانی با تکیه بر تکنولوژی و محصولات برند رست مومنت نموده است. به همین دلیل سطح محصولات این شرکت به لحاظ رتبه و کیفیت در سطوح بالای بازار و هم رده با محصولات مدرن و به روز بازار بین المللی در دنیا می‌باشد.

قیمت سیستم کنفرانس ایرانی نوآوران تحقیق

سیستم‌های کنفرانس ایرانی شرکت مهندسی نوآوران تحقیق با برند رست مومنت در سه طبقه دسته‌بندی می‌شوند که شامل کالاهای اقتصادی  و ارزان  و کالاهای سطح قیمت متوسط و کالاهای اصطلاحا لاکچری و گران قیمت می‌باشد

نکاتی که قبل از خرید سیستم کنفرانس ایرانی باید بدانید

نکات مهم در هنگام خرید سیستم کنفرانس ایرانی شامل مواردی چون دیجیتال بودن سیستم، برند سیستم، سابقه فعالیت سیستم در بازار ایران، سابقه شرکت ارائه دهنده محصولات سیستم کنفرانس ایرانی، سطح کیفی محصولات تولید شده و نوع کاربردی که خریدار محصول سیستم‌ کنفرانس از این کالا متصور است و به آن نیاز دارد، می باشد.