دانستنی های دیجیتال ساینیج

هفتمین جلسه اطلاع رسانی ساینیج برای مدیران آی تی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد

دیجیتال ساینیج
هفتمین جلسه آشنایی با سیستم اطلاع رسانی ساینیج در تاریخ 20/8/92 در شرکت مهندسی‌نوآوران تحقیق برگزار شد.
عبارت Signage در مفهوم کلی به معنای اطلاع رسانی دیداری می‌باشد. به عبارت دیگر کلیه تابلو‌های پیام رسانی که دارای پیغام‌هایی برای بازدید کنندگان هستند را می‌توانساینیج نامید. از تابلو‌های اطلاع رسانی شهری و ترافیکی گرفته تا بیل برد‌ها و پرده‌های عظیم تبلیغاتی و حتی تابلو‌های صرافی‌های ارز و طلا، همه در زمره ساینیج قرار می‌گیرند. با توجه به تعریف ساینیج می‌توان گفت Digital Signage شکل تکامل یافته آن است. در واقع اگر محتوای این نمایشگر‌ها روی صفحات الکترونیکی نمایش داد شود می‌توان به سادگی محتوای آن را تغییر داد و در صورت لزوم از انیمیشن ( پویا نمایی ) در این تابلوها استفاده نمود. به بیان دیگر با گزینش صفحات نمایش دیجیتال به جای تابلو های نقاشی شده می‌توان تحول شگرفی در دنیای اطلاع رسانی ایجاد کرد. امروزه فناوری سیستم اطلاع رسانی دیجیتالی در دنیا به عنوان یک ابزار بسیار نیرومند تبلیغاتی و اطلاع رسانی در اختیار بشر قرار گرفته است.
Digital Signage در سازمان‌ها برای ارتباطات داخلی نقشی اساسی ایفا کرده و تعداد شرکت ها و سازمان های بین المللی که همیشه در حال رشد و توسعه بوده و ساختار پیچیده ای دارند با چالش های بسیاری دست و پنجه نرم می کنند. برای مثال محتوا ها باید متناسب با زبان آن منطقه تولید شود .سیستم نمایش محتوای یکپارچه تنها راه حلیست که با بالاترین سطح می تواند بصورت محلی و بین المللی مدیریت محتوا انجام دهد.

برخی امتیازات و امکانات سیستم Digital Signage به شرح زیر است:

  • کاهش قابل توجه هزینه تبلیغات
  • کاهش هزینه‌های جاری سازمان
  • امکان نمایش انواع فایل‌های صوتی و تصویری
  • نمایش اطلاعات پویا به صورت خودکار
  • دسترسی به محتویات یک یا چند نمایشگر از راه دور
  • ارسال محتوای قابل نمایش برای نمایشگر‌ها با حداقل پهنای باند
  • امکان برپایی دیجیتال ساینیج به صورت تعاملی برای پخش محتوای مورد نظر بینندگان
  • نمایش اطلاعات مجزا روی نمایشگر‌های خاص

در این جلسه که با حضور تنی چند از مدیران روابط عمومی و فناوری اطلاعات دانشگاههای علوم پزشکی برگزار شد ،
مهندس فریور مسئول‌سیستم اطلاع رسانی‌دیجیتال ساینیج ضمن معرفی شرکت نوآوران و سابقه این شرکت در زمینه فروش محصولات تخصصی مخابراتی و اطلاع رسانی با برندهای‌ پیشرفته و نامی‌در جهان  در خصوص سیستم دیجیتالی ساینیج به موارد‌زیر اشاره داشتند.
سیستم ساینیج نقش بسیار مهمی در ارائه اطلاعات روزمره دارد که هم اکنون شرکتهای پیشرو با استفاده از تجربیات کسب شده در فروش ساینیج و تسلط فنی و‌گرافیکی بر مباحث ساینیج سعی در ایجاد تجربه‌های جدید در آن داشته اند.
دیجیتال ساینیج با رعایت دو شرط محتوای مناسب کاربری و در نظر گرفتن محل مناسب برای آن می تواند بهترین کاربردها را بصورت کاملا مطلوب ارائه دهد.استفاده از دیجیتال ساینیج بصورت اطلاع رسانی درون سازمانی در محیط های دانشگاهی بسیار مناسب است ‌و بهترین سیستم در جهت اطلاع رسانی به کلیه دانشجویان در مورد حوزه ها و واحد‌های مختلف دانشگاه ها‌ خواهد بود.
این جلسه با مطرح شدن پرسش های متعدد شرکت کنندگان از مسئولین حاضر در جلسه ،در مورد سیستم اطلاع رسانی ادامه یافت.
یکی از سوالات مطرح شده از جانب مدیر فناوری دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی در مورد پشتیبانی سیستم و اختصاص سخت افزار‌های خاص به سیستم بود ; ایشان با شرکت هایی مواجه شده بودند که باید در خصوص نصب و راه اندازی این سیستم متحمل خرید سخت افزار های معین شده از طرف شرکت می شدند،
مهندس فریور در پاسخ گفتند: امروزه بسیاری از برند های ارائه دهنده دیجیتال ساینیج در دنیا راه حل های مبتنی بر سخت افزار خود را ارائه می نمایند. این نگرش در قالب ارزش ریالی تمام شده پروژه و همچنین مشکلات پشتیبانی پروژه برای کارفرمایان اصلا مورد پسند نیست. شرکت مهندسی نوآوران تحقیق بواسطه شعار همیشگی کیفیت برتر در ارائه خدمات مرتبط با محصولات خود ،  بدین شرح که هر نمایشگر با هر سایز و برند و رزولیشینی و هر مدیا پلیری با هر برندی و حتی کامپیوتر های مستعمل موجود در مجموعه (بشرط داشتن حداقل مشخصات فنی) مورد تایید است.در نتیجه در فاز تاییدات مالی و اجرای پروژه ، بیشترین رضایت و حداکثر سرعت در امور ایجاد می شود.
در پایان، شرکت کنندگان از برگزاری این همایش تشکر کرده و مایل به ادامه بحث‌های تخصصی وکسب اطلاعات بیشتر در خصوص عملکرد اطلاع رسانی دیجیتالی بودند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.