دانستنی های ویدئو کنفرانس, نرم افزار کنفرانس ویدئویی

5 نرم افزار ویدئو کنفرانس برتر مورد استفاده در تجارت های کوچک

ویدئو کنفرانس

شرکت های مختلف، انتظارات متفاوتی از دستگاه های ویدئو کنفرانس دارند. تجارت های کوچک به دنبال یک ویدئو کنفرانس قدرتمند هستند که آنها را قادر می سازد به راحتی با کارمندان، مشتریان یا شرکایشان ارتباط برقرار کنند و در عین حال قیمت مناسبی در حد بودجه محدودشان داشته باشد. بنابراین انتخاب دستگاه ویدیو کنفرانس مناسب برای توسعه تجارت ها ضروری است.

در ادامه پنج نمونه از بهترین نرم افزار های ویدئو کنفرانس برای تجارت های کوچک مطرح شده است:

1- اسکایپ تجاری

اسکایپ معمولاً به عنوان یک نرم افزار ارتباط اجتماعی که خدمات تماس ویدئویی را برای صحبت با دوستان یا اقوام ارائه می دهد؛ شناخته می شود. اما برای کاربران در شرکت های تجاری، اسکایپ تجاری نیز یک انتخاب مناسب است. تنها با پرداخت مبلغی بصورت ماهیانه به ازای هر کاربر، می توانید از خدمات کنفرانس ویدئویی گروهی بهره ببرید. به عنوان یکی از ابزارهای مورد استفاده در جلسات، این نرم افزار شامل ویژگی هایی همچون دارا بودن وایت برد تعاملی است که به کاربران اجازه می دهد نوشته، دست نویس ها، چارت ها و غیره را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

2- eztalks meetings

چرا باید eztalks meetings را انتخاب کنیم؟

 • استفاده تا سقف 100 کاربر در این نرم افزار رایگان است.
 • چت IM/صوتی/ویدئویی گروهی آسان
 • امکان استفاده از وایت برد و تعامل دوجانبه
 • ضبط و پخش مجدد

Eztalks یک نرم افزار ویدئو کنفرانس حرفه ای شناخته شده در جهان است که شما را قادر می سازد به راحتی میزبان یک جلسه آن لاین با کیفیت HD هر زمان و در هر مکانی باشید. Eztalks meetings، 30 جایگاه از پیش طراحی شده را به شما پیشنهاد می دهد که برای تجارت های کوچک بسیار مناسب است و با استفاده از آن 30 نفر به طور همزمان می توانند در جلسه شرکت کنند. با پرداخت هزینه به ازای هر میزبان به صورت ماهیانه می توانید از ویژگی های خاص این نرم افزار بهره ببرید. علاوه بر ویژگی های معمول، این نرم افزار قابلیت هایی همچون پخش مجدد و ضبط تصاویر و صدا را دارد که به این روش می توانید اطلاعاتی را که حین جلسه آنها را از دست داده اید بعد از جلسه مجدداً بازبینی کنید.
اخبار خوبی در مورد این نرم افزار منتشر شده است!
تعداد نفرات شرکت کننده در جلسات به طور رایگان به 100 نفر افزایش پیدا کرده است که البته هرکدام با  محدودیت 40 دقیقه ای می توانند در جلسه شرکت کنند. به این ترتیب این نرم افزار اولین نرم افزار ویدئو کنفرانس در جهان است که به 100 نفر به طور رایگان اجازه شرکت در یک جلسه گروهی را می دهد. به جرأت می توان گفت که این نرم افزار بهترین ویدئو کنفرانس برای تجارت های کوچک است.

نرم افزار ویدئو کنفرانس

3- Goto meetings

Citrix Goto meetings با ارائه ویدئو کنفرانس HD یک روش قدرتمند ساده برای برقراری ارتباط همزمان است. متداولترین اپلیکیشن کنفرانس ویدئویی ProPlan با هزینه ماهیانه یا سالیانه در سال است که به 50 نفر اجازه می دهد به صورت آنلاین و مجازی جلسات را به صورت رو در رو برگزار کنند. این سرویس شما را قادر می سازد تا یک اتاق جلسه شخصی با یک لینک جلسه ثابت تشکیل دهید و به این طریق بتوانید از اتاق مجازی برای برنامه ریزی زمانی جلسات به راحتی استفاده کنید. شما حتی می توانید کنترل کیبورد و موس خود را با اعضای شرکت کننده در جلسه برای برقراری ارتباط راحت تر به اشتراک بگذارید.

4- Cisco webex

Cisco به عنوان یکی از غول های مشهور در زمینه ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات با سطح بسیار بالا مطرح است. ورژن سطح اولیه پرمیوم 8 این نرم افزار، به 8 نفر اجازه می دهد تا در یک جلسه آن لاین شرکت کنند. ورژن پرمیوم 25 آن به 25 نفر اجازه می دهد که به طور همزمان در جلسه شرکت کنند. اگرچه این نرم افزار کمی گران است، اما امکان به اشتراک گذاری صفحه نمایش را فراهم می آورد تا ارائه پرزنتیشن ها راحت تر انجام شود. کاربران می توانند فایل ها، اسناد و PDF های خود را نیز به منظور ویرایش تعاملی به اشتراک بگذارند.

5- Vidyo Cloud

Vidyo یک شرکت آمریکایی پیشرو در تکنولوژی برقراری ارتباط از طریق نرم افزار و تجهیزات ارتباط مجازی است. Vidyo Cloud قابلیت رفع خطاهای مربوط به قطع و وصل شدن و ناایمن بودن خطوط ارتباطی را دارد و می تواند خودش را با حدود 20% افت بسته شبکه اینترنت های موبایل یا وایرلس تطابق دهد. بیشتر شرکت ها، شبکه های اینترنت اختصاصی ندارند و VidyoCloud امکان برقراری ارتباط ویدئویی با کیفیت بسیار بالا در شرایط سخت با موفقیت و به راحتی را فراهم می آورد.

کنفرانس ویدئویی، نقش بسیار مهم و غیرقابل تغییری را در تجارت های کوچک از جنبه های بسیاری مانند توسعه پروژه های جدید، برقراری ارتباط با مشتریان یا شرکا بدون نیاز به برگزاری جلسات حضوری ایفا می کند. بنابراین استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس در روند توسعه تجارت های کوچک تأثیر بسزایی دارد. تنها با انتخاب بهترین ویدیو کنفرانس که نیازهای شما را برطرف سازد شرکت های تجاری می توانند به طور کامل به ارزش آن پی برده و از آن بهره کامل ببرند.

 

نرم افزار های ویدئو کنفرانس

برترین نرم افزار های ویدئو کنفرانس کدامند؟

اگر اعضای تشکیل دهنده سازمان شما مانند اکثر شرکت­ ها متشکل از افراد متعدد باشد، به صورت مداوم با موضوعی به نام تشکیل جلسه روبه ­رو شده­ اید. حال اگر این اعضای تشکیل دهنده سازمان شما در نقاط مختلفی از نظر موقعیت جغرافیایی باشند، چالشی جدید در برابر شکل گیری جلسه قرار می­ گیرد. حتی در شرایط بحرانی، مانند ویروس کرونا که امروز با آن روبرو هستیم، از دیگر چالش­ هایی هست که در مقابل تشکیل یک جلسه قرار می ­گیرد. پس با تمام این موارد باید فکری برای پاسخ به این چالش­ ها داشت. خوشبختانه با توجه به اهمیت موضوع، تکنولوژی پاسخ مناسبی برای این معضل دارد و آن هم استفاده از نرم افزار­های ویدئو کنفرانس (وب کنفرانس) است. به جرات می ­توان امروزه گفت نرم افزار های ویدئو کنفرانس یا وب کنفرانس تمامی نیازهای ما برای تشکیل یک جلسه در هر سازمانی را دارد.

 اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و نیاز روزافزون برای ارتباط هرچه بیشتر و سریع­تر افراد با یکدیگر، حضور فیزیکی کارایی مناسب قبل را ندارد. برای این منظور نرم افزار­هایی از سوی شرکت ­های بزرگ دنیا طراحی شده که این مهم را به صورت مجازی در قالب وب کنفرانس ارائه داده­اند. بنابراین با توجه به شرایط مذکور بسیاری از سازمان­ ها، شرکت­ ها، دانشگاه ­ها، مراکز علمی، اقتصادی و سیاسی مهم دنیا برای جلسات از ویدئو کنفرانس استفاده می ­کنند.

نرم افزار ویدئو کنفرانس مطلوب خود را چگونه بیابیم؟

با توجه به اهمیت موضوع شرکت­ های بسیاری در سراسر دنیا نسبت به ساخت و طراحی نرم افزارهای مختلف ویدئو کنفرانس اقدام نموده­اند. در این بین سوالی که ممکن است مطرح شود این است که کدام نرم افزار مناسب است و شما باید کدام یک را انتخاب کنید. برای پاسخ به این سوال، ما در این گزارش می­ خواهیم معروفترین، مهم­ترین و کاربردی­ ترین نرم افزارهای ویدئو کنفرانس موجود در این حیطه را بیان می­ کنیم. این کار علاوه بر آشنایی بیشتر با دنیای ویدیو کنفرانس، دیدگاه شما در انتخاب مناسب و ایده آل نرم افزار وب کنفرانس مطلوب را وسعت می ­بخشد. در ادامه به ذکر این موارد پرداخته و در نهایت بهترین نرم افزار برای ویدئو کنفرانس را بیشتر شرح خواهیم داد.

 معروف ترین نرم افزار های ویدئو کنفرانس

 1. نرم افزار Zoom
 2. نرم افزار Slack
 3. نرم افزار BigBlueButton
 4. نرم افزار BlueJeans
 5. نرم افزار GoToMeeting
 6. نرم افزار Skype for Business

اکنون در ادامه این مقاله هر یک از موارد بالا را توضیح می­دهیم.

 نرم افزار ویدئو کنفرانس Zoom

نخستین نرم افزار وب کنفرانس که به سراغ آن می­رویم، Zoom است. این نرم افزار یکی از محبوب ترین­ نرم افزار موجود است که میلیون­ها کاربر در سراسر دنیا از ویژگی­های مختلف و متنوع آن استفاده می­کنند. از ویژگی­های بارز آن می­توان به امکان برگزاری جلسات یک به یک و وب کنفرانس­ گروهی اشاره کرد. جلسات یک به یک اینگونه است که کاربر می­تواند علاوه بر تعامل همزمان با سایر شرکت کنندگان به طور مجزا با آنان ارتباط داشته باشد. در وب کنفرانس­ گروهی میزبان می­تواند حداکثر 500 شرکت کننده را پوشش دهد. البته نسخه رایگان این برنامه تنها 100 شرکت کننده را برای مدت فقط 40 دقیقه طراحی گردیده است که از ایرادات آن به شمار می­رود. البته نباید از عدم زیبایی چینش و قالب کاربری آن به سادگی عبور کرد.

نرم افزار ویدئو کنفرانس Slack

این نرم افزار در سال 2013 توسط استورات باترفیلد و تیم آن جهت به وجود آوردن ارتباطی از جنس ویدئو کنفرانس ساخته و پرداخته شد. واژه Slack  مخفف ” Searchable Log of All Conversation and Knowledge ” است که به معنای آن “لاگ قابل جستجو از مکالمات و دانش” می­باشد. اسلک از طریق یک آدرس  یا url  که شما آن را تعیین می­کنید می توانید سایر افراد شرکت کننده را به ویدئو کنفرانس خود بیافزایید. برای استفاده از آن باید وارد وبسایت اسلک به آدرس www.slack.com شده و در آن ثبت نام نمایید تا به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید. اما این نرم افزار با تمام ویژگی­های مثبت خود داری عیبی بزرگ است که آن عدم سازگاری نرم افزاری با ویندوز 7 است. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران در ایران از این ویندوز در سیستم­های خود استفاده می­کنند، کاربری این برنامه وب کنفرانس را با مشکل روبرو ساخته است.

نرم افزار ویدئو کنفرانس BigBlueButton

بیگ بلو باتن یک برنامه وب کنفرانس است که نخستین بار توسط ریچارد آلام برای بهبود و توسعه تخصصی ارتباط آنلاین طراحی و ساخته شد. این نرم افزار با هدف ارائه آموزش بهینه و مفید از راه دور برای دانش آموزان و دانشجویان در یک دانشگاه شروع به کار کرد. برنامه مشابه دیگر که بسیار شبیه به آن است Adobe Connect می­باشد. این نرم افزار و برنامه­ های مشابه آن بیشتر برای معلمان، دانش آموزان، دانشجویان و کسانی هدف آموزشی دارند مناسب است نه جلسات کاری و سازمانی.

نرم افزار ویدیو کنفرانس BlueJeans

این نرم افزار ویدئو کنفرانس مشابه نرم افزار Zoom است، با این تفاوت که می­توان گفت ویژگی­های پیشرفته­تری بر روی پلتفرم خود ایجاد کرده است. از ویژگی­های آن می­توان به کیفیت تصویری اچ­دی و پنل کنترل جامع برای بهبود کاربر خود کرد. یکی دیگر از نقاط مثبت این برنامه توجه به کاربران با معلولیت در شنوایی و بینایی است که امتیاز محسوس و بزرگی به حساب می­آید. این برنامه از نظر ظاهری تا حدودی شبیه به نرم افزار Zoom از عدم زیبایی و چینش مناسب در کاربری خود رنج می­برد. در مورد کیفیت اتصال باید گفت که این نرم افزار وب کنفرانس از کیفیت بالایی در تماس و سرویس دهی برخوردار است. با این حال کاربران بیشتری قطع شدن تماس و اتصال سرویس تصویری آن را تجربه کرده­اند.

نرم افزار ویدیو کنفرانس GoToMeeting

این برنامه به شما این امکان را می­دهد تا بتوانید جلسات سازمانی خود در قالب ویدئو کنفرانس به صورت آنلاین با کیفیتHD، برگزار نمایید. از ویژگی­های آن می­توان به امنیت بالا و پرسرعت بودن، امکان ضبط و پخش، قابلیت به اشتراک گذاشت فایل­ها و امکان چت آنلاین اشاره کرد. اما زمانی که صحبت از اشتراک گذاری صفحات در ویدئو کنفرانس می­شود نسبت به برخی از رقبای خود مانند Zoom از توانایی کمتری برخوردار است. این موضوع حتی در برنامه­ریزی و تنظیم جلسات این نرم افزار وب کنفرانس نسبت به برخی دیگر از برنامه­های مشابه خود، قابل مشاهده خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما بخواهید جلسات برنامه­ریزی شده خود را به گوگل یا تقویم یاهو ارسال نمایید، این نرم افزار پاسخگوی ما نخواهد بود.

 

نرم افزار ویدئو کنفرانس

نرم افزار ویدئو کنفرانس Skype for Business

اما در نهایت می­خواهیم یک نرم افزار قوی و حرفه­ای دیگر در حیطه وب کنفرانس­ که از ویژگی­های قابل توجه­ای برخوردار است را بررسی کنیم. اسکایپ فور بیزینس در واقع یک نرم افزار وب کنفرانس یکپارچه درون سازمانی کامل و مناسب برای برگزاری جلسات در شرکت­های بزرگ و کوچک است. این برنامه دارای کنفرانس صوتی و تصویری، ضبط جلسات، پیام رسانی، چت گروهی، سامانه تلفنی، پیام صوتی، ارسال و دریافت فایل­ها، اعلام حضور و… است. این نرم افزار می­تواند به صورت اختصاصی بر روی سرور شخصی فرد و یا فضای ابری و یا ترکیبی از هر دو حالت قرار گیرد. همچنین می­توان آن را بر روی سیستم­های متعدد دارای ویندوز، دستگاه های دارای سیستم عامل IOS، موبایل­ها و تبلت­های اندروید، نصب و از آن استفاده کرد. با توجه به استفاده مکرر سایر نرم افزار­ها از ویژگی­های دیگر این برنامه ویدئو کنفرانس به سازگاری آن با تمام نرم افزار­های مایکروسافت اشاره کرد. به عنوان مثال شما به راحتی می­توانید از برنامه آفیس خود مانند Word و PowerPoint که این اتفاق برای یک ویدئو کنفراس عالی مناسب است. در کنار زیبایی کاربری و سهولت در استفاده افراد از نرم افزار، به امنیت مناسب و ایمن نگه داشتن اطلاعات و مدیریت اکانت­ها اشاره کرد. همچنین بر خلاف برخی از دیگر از نرم­ افزار ­های ویدئو کنفرانس مشابه، امکان برنامه­ریزی جلسات در آن وجود دارد. به عنوان مثال شما می­توانید به راحتی یک جلسه را از قبل برنامه­ریزی کرده و تاریخچه پیام­ها به سهولت در Outlook قابل مشاهده خواهد بود. اگر بخواهیم لیستی از همه ویژگی­ های مثبت این نرم افزار ویدئو کنفرانس را ذکر کنیم، قطعا نیازمند یادداشت و گزارش مفصل و طولانی دیگری است.

چگونه نرم افزار ویدیو کنفرانس Skype for Business را تهیه کنیم.

شرکت مهندسی نوآوران با یک تیم حرفه­ای مهندسی این توان را دارد تا این نرم افزار ویدئو کنفرانس را به صورت اختصاصی برای سازمان ها و شرکت­ ها راه ­اندازی نماید.

ما در این مقاله سعی کردیم تجربیات تیم مهندسی خود را به صورت جامع و در عین حال خلاصه در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما در سازمان خود به فکر تغییر مثبت و به­روز جهت افزایش بهره ­وری قطعا این تجربیات برای رساندن شما به هدفتان مفید خواهد بود.

 

نرم افزار ویدئو کنفرانس

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین

تمامی پتانسیل هایی که تکنولوژی های تلفن هوشمند و تماس ویدئویی باید برای اتصالات فوری رو در رو ایجاد کنند به دسترس پذیری پهنای باند بستگی داد. هر جلسه شغلی از راه دور یا هر ویدئوی شخصی به زنجیره ای از برج های فلزی متصل می شود که داده ها را از طریق هوا و به گروهی منتخب از شرکت های تجاری انتقال می دهند. حتی ثروت برخی از بزرگترین شرکت های جهان مانند گوگل، اپل و فیسبوک نیز برای عبور از این واقعیت کافی نیستند.
بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین بر حداکثر ظرفیت موجود برای انتقال داده ها تمرکز می کند.

وابستگی به شبکه ها

ایلان ماسک (Elon Musk) در حال تبدیل شدن به یک قهرمان ویدئو کنفرانس است. جاه طلبی  اسپیس اکس (SpaceX) او برای ایجاد اتصال اینترنت با ماهواره ای قدرتمند و درجه بالا به هر نقطه از این سیاره از طریق مجموعه ای از فرستنده های مداری یک جایگزین وسوسه انگیز و ملموس برای اتکاء فعلی ما روی شبکه های سلولار  (شبکه مخابراتی بیسیم) است. در حالی که وعده های ارتقاء شبکه قریب الوقوع 5G تا حد زیادی ظرفیت ویدئو کنفرانس سیار را گسترش خواهد داد، اما آن ها برای بهبود پوشش آن، اقدامات زیادی انجام نمی دهند.

ما هنوز به ترکیبات جمعیت محور برج های انتقال که چشم انداز شهر را لکه دار می کنند وابسته هستیم. مردمی که در جستجوی سیگنالی فراتر از لبه های تراکم شهری هستند همچنان با مشکلات اتصال دست و پنجه نرم می کنند.

ویدئو کنفرانس

واقعیت این است که نرم افزار و سخت افزار موجود در تلفن های هوشمند همچنان تا حد زیادی به زیرساخت شرکت های پیشرو مخابرات جهت برگزاری بک تماس ویدئویی نیاز دارند. از آنجایی که لیست زیر از بهترین نرم افزارهای ویدئو کنفراس برای پهنای باند پایین اثبات خواهند شد، بیشترین چیزی که ما می توانیم از گزینه های تماس ویدئویی انتظار داشته باشیم انعطاف پذیری برای به حداقل رساندن تقاضای داده ها و جابجایی بین خدمات است.

بهترین سلاح جهت مبارزه برای اتصال در شرایط تماس ضعیف امکان جابجایی میان سرویس های شبکه های سلولاری قدیمی و وای فای مبنی بر پهنای باند متمرکز است.

وای فای در مقابل سلولار

در حال حاضر بسیاری از سکوهای تماس ویدئویی تلفن همراه این امکان را به شما می دهند تا بین اتصالات شبکه وای فای و سلولار جابجا شوید، مانند اسکایپ، واتساپ و فیس تایم. در حالی که خدمات سلولار به شبکه ای خاص از برج انتقال 3G، 4G یا 5G متصل هستند، اتصالات وای فای از نقاط پهنای باند محلی راه اندازی می شوند. درست مانند مسیر یاب در منزل شما که یک سیگنال را به منطقه اطراف بازپخش می نماید، کانون اتصال وای فای که در دسترس عموم است می تواند به عنوان یک تقویت کننده برای تماس های ویدئویی از راه دور عمل کند.

گام مهم دیگر در محیط هایی با پهنای باند پایین یا محدود ساختن استفاده از داده ها، تغییر تنظیمات تلفن خود برای محدود ساختن 2G  یا 3G است. شما هنوز هم باید بتوانید تماس های ویدئویی برقرار سازید، اما محدود کردن سیستم به این روش باعث می شود هر نرم افزار ویدئو کنفرانس که انتخاب می کنید، کیفیت تماس را کاهش داده و اطلاعات کمتری را مصرف نماید.

برترین نرم افزارهای ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین

بیایید نگاهی به پنج نرم افزار برتر ویدئو کنفرانس برای پهنای باند پایین بیندازیم.

 1. Skype

اسکایپ با یک نام طولانی مترادف با تماس ویدئویی، بهترین پوشش را برای این تماس ارائه می دهد. آستانه های پهنای باند پایین برای ایجاد یک تماس ویدئو کنفرانسی بین دو نقطه پایانی برای دانلود و آپلود به زیر 300kps رسیده است. نیازهای شما برای تماس های HD به 1.5Mbps خواهد رسید و حتی تماس های گروهی تا پنج نفر حداقل به سرعت اتصال توصیه شده یعنی در حدود 4Mbps نیاز خواهند داشت.

با توجه به اینکه سرویس همچنان رایگان است و دائما آپدیت می شود، حداکثر شماره تماس گروهی اخیرا به 50 افزایش خواهد یافت.

 1. whatsapp

همانند اسکایپ، با ارزش ترین دارایی های واتساپ هزینه و دسترس پذیری آن هستند. در حالی که اکثر شبکه های حامل شامل هرگونه استفاده از داده در سهمیه برنامه می شوند، هیچ هزینه ای برای برقراری یک تماس ویدئویی وجود ندارد. واتساپ همچنین به طور اتوماتیک کیفیت تماس خود را مطابق با کیفیت اتصال اینترنت تنظیم می کند و این برنامه بسیار قابل شخصی سازی است به طوری که می توانید میزان داده مصرفی را در یک تماس محدود و اندازه و ترتیب بروزرسانی ها را کنترل نمایید.

 1. FaceTime

ما طرفداران پر و پا قرص وِمداوم اپل نیستیم که اجازه دهیم کاربران فیس تایم تماس های ویدئویی را با دستگاه های اندروید برقرار سازند اما در مورد اتصالات تلفن همراه iOS با iOS، هیچ سرویسی قابل اعتمادتر از فیس تایم نیست. عملکرد این محصول به طور کلی از اسکایپ از لحاظ الزامات پهنای باند در مورد وای فای و اتصالات سلولار بهتر است. خوشبختانه، با iOS12 ، فیس تایم هم اکنون می تواند با اپلیکیشن شاخص مایکروسافت به عنوان گروهی از سکوهای ویدئویی کامل شود. حداکثر تا 32 نفر می توانند آنلاین گرد هم جمع آیند و از یک سرویس با طراحی خوب استفاده نمایند که شامل فناوری فعال اسپیکر و دامنه ای از اپلیکیشن های واقعی می شوند که از اکثر رقبای خود پیشی جسته اند.

 1. BlueJeans

در حالی که ما عموما BlueJeans را به عنوان یک راه حل ویدئویی محدود به دسکتاپ و در سطح شرکت در نظر می گیریم، اما آن دارای یک اپلیکیشن قدرتمند موبایل است. پس از یک ارتقا مهم در سال 2018، آن هم اکنون شامل یک ویژگی اتصال هوشمند است که به طور اتوماتیک بر دسترس پذیری شبکه نظارت می کند و برای بهترین خدمات ممکن پیشنهاداتی را ارائه می دهد. این یک ویژگی سودمند برای برقراری تماس های ویدئویی در حال حرکت است، بخصوص اگر شما بین مناطق بزرگ شهری حرکت می کنید.

 1. Zoom

در حال حاضر بارز ترین ویژگی در بازار تماس ویدئویی، Zoom همچنین یک سرویس یکنواخت و هوشمند را ارائه می دهد. الزامات پایین ترین پهنای باند کمی حریصانه تر (greedy) از اسکایپ یا فیس تایم هستند – 600kbps آپلود و دانلود برای یک تماس دو نفره – اما شما می توانید تحت شرایط رقابتی 3Mbps یک تماس با کیفیت HD برقرار کنید. میزان مصرف داده های آن بسیار قابل تنظیم بوده و اپلیکیشن به طور اتوماتیک کیفیت تماس را بر اساس یک اتصال سلولار یا وای فای مورد استفاده تنظیم خواهد نمود.

همانند BlueJeans، برای بیشترین سکو نیاز به اشتراک پولی دارید اما با این هزینه اطمینان حاصل خواهد شد که بدون از دست دادن اتصال به کسب و کار خود به طور کامل رسیدگی نمایید.

One thought on “5 نرم افزار ویدئو کنفرانس برتر مورد استفاده در تجارت های کوچک

 1. احمد ملک زاده گفت:

  عالی بود ممنون از توضیحات مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 − 62 =